Jandarma, Emniyet ve KaraYolları Görevlilerine Teşekkürler

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Jandarma, Emniyet ve KaraYolları Görevlilerine Teşekkürler
jandarma arabaları jandarma arabaları resimleri arabası resmi arabası resimleri
Zaman zaman kar yağdığında haberlerde yollar kapandı ekipler çalışıyor haberlerini görürdüm.

Ama yolda o karı, fırtınayı, kabusu yaşamadan onların neler çektiğini anlamak mümkün değilmiş.

Ukrayna üstünden gelen soğuk hava dün Türkiye'yi vurdu ve ben görev nedeniyle yola çıkan eşimin peşine takılmıştım bile çoktan. Ankara-Aksaray karayolunda tipi, fırtına, yollar kar ve buz...

Yolun sürekli sağında solunda arabalar, devrilenler, kayıp bir yerlere girenler, yoldan şarampole çıkanlar...

Bir saatlik yolu 6,5 saatte alırken bu zaman içinde 5 yıl yaşlandım herhalde. Atlattığımız badireleri ve stresi düşündükçe sadece verilmiş sadakamız varmış, o halde yolda gitmek delilikmiş diyoruz. Gitmeye çalışırken gördüğümüz kazalarda gözlerimden yaşlar indikçe de sırtımdan terler akıyordu.

İşte tüm o sıkıntılı zamanlarda, sinirler alt üst olmuşken, turuncu Kara Yolları araçları geliyor, polis arabalarını görüyorsunuz, zorda olanların başında Jandarma ekipleri, o fırtınada kara saplanmış araçları elleriyle itiyorlar. Nasıl yüreği rahatlıyor insanın.

Teşekkürler TCK, Türkiye Cumhuriyeti Kara Yolları ekipleri...

Teşekkürler Trafik Ekipleri, emeğinizin karşılığı ödenemez... Kaza yapanın zorda kalanın yanındaydınız..

Teşekkürler Jandarma kuvvetleri, her kazanın başında polisle siz, yolda kalanları toplayıp gece yatırdınız yedirdiniz, kimseyi yardımsız bırakmadınız, saatlerce karın içinde komutanlarınızla kopan uzuv aradınız ve buldunuz...

Allah hepinizden razı olsun.

İyi ki varsınız...

Bilge

Ce: Jandarma, Emniyet ve KaraYolları Görevlilerine Teşekkürler

ay bilgecim belki inanmazsın daha sabah haberleri izlerken aynı bunları düşünüyodum ya llaha razı olsun bütün askerlerimizden her derde sıkıntıya koşuyolar kar fırtına demiyolar sabah aklımdaydı ya kalbimi okudun bilgecim allah başımızdan eksik etmesin askerlerimizi yardımcı olsun zarar ziyan gelmesin hiç birine onlara olacaksa bize olsun onlar olmazsa halimiz ne olur hepsine çok çok teşekkür ediyomrum ben kendi adıma iyi varlar

evet bilge çok haklısın. T.C. bir kolu onlar.onlar olmasa ne eşimize varailiriz ne yuvamıza nede sevdiklerimize... allah hepsinden razı olsun

hepsı okadar cok tesekkuru hakedıyor kı..yazmakla olmuyor..o sogukta trafıgı ıdare etmek nasıl bılırmısnız???arabalara yardım etmek.duzenı saglamak..eve geldıgınde buz kesmıs ellerı sıze dokununca anlardınız..ben hepsını bırebır yasadım..ve hepsıne tesekkur edıyorum...ALLAH HEPINIZDEN RAZI OLSUN!!!

Mehmetçik ne kar dinliyor ne de soğuk

TÜRKİYE kara kışa teslim olurken, Türk Silahlı Kuvvetleri Güneydoğu’da çetin kış koşullarına rağmen iç güvenlik harekátı kapsamında kırsal alanda operasyonlarını sürdürüyor. Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde asker ve korucular eksi 15 dereceye varan soğuk ve lapa lapa yağan kar altında kırsal alanda operasyona çıktılar. kar kıyafetli askerler bir taraftan operasyon düzenlerken, bir taraftan da dağıtımı yapılan askerleri taşıyan konvoyların geçtiği yol güzergáhlarının güvenliğini sağlıyor.

Türkiye’nin 5 günlük kar esareti dün de sürerken; metreleri bulan kar altında mahsur kalanları kurtaran, yolları açarak hastaları hastaneye yetiştiren karayolları, sağlık ve il özel idaresi ekipleri, insanüstü gayretleriyle vatandaşın kahramanı oldular. İşte, dün de onlarca kişiyi kurtaran isimsiz kahramanların icraatları...

Çeşitli haberler o kahramanlar için...

onları doğuran analara helal olsun...o evlatları Allah analarına babalarına ve sevdiklerine bağışlasın...rabbim hepsini korusun inşallah(amin)

Geri