gebe
  1. Onurlu_Deniz

Onurlu_Deniz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Japon diyeti ile kilo vermek

Konu, '* Diyet Özel Menü' kısmında Onurlu_Deniz tarafından paylaşıldı.

Japon diyeti ile kilo vermek

Japonlar genelde kilo almadan yıllarca genç kalıyorlar. İşte bilim adamları bunun sırrını bizlerle paylaşmışlar…
    Gözlerinizle yiyin
    Japonların yemek sırrı yavaş ve ufak parçalarla küçük porsiyonlarda yemek.. Yemeğinizi yavaş yerseniz beyninizde tokluk hissi oluşacak ve az yiyeceksiniz. Kaloriyi azaltmak acı vermez. Ekstra bir yiyecek yemeksizin, çikolata, cips, bisküvilerin yerine meyve, sebze ve çorbaları tercih edebilirsiniz.

Küçük porsiyonlar
    Porsiyon güçtür. Japonlar yemeklerini küçük tabaklarda ve kaselerde alırlar. Akşam yemeklerinde herşey azar azar tadılır. Ufak porsiyonlar belki de sağlıklı yaşamalarının ve zayıf kalmalarının en önemli yoludur. Araştırmalara göre ise, büyük servislerde sunulan yemekler bitirilmeye çalışıldığından kilo almaya neden oluyor. Büyük tabaklarda servis edildiğinde kişi % 45 daha fazla yiyebiliyor. Bu hem iyi hem de kötü haber! Düşünmeden yenildiği için kötü, yiyeceklerin değerini değiştirmeye yardımcı olduğu için iyi haber. Daha az yemeye alışılabilir öyl değil mi?

Temel besin kaynağı pirinç
    Japon diyetinde pirincin büyük yeri var. Bir kişi günde 6 kereden fazla pirinç yiyebilir. Kahvaltı dahil hemen hemen her öğünde küçük bir kasede pirinç servis edilir. Yağ oranı düşük, kompleks karbonhidrata sahip pirinç birkaç kalorinin yükselmesine neden olabilir. Hamur işi ve bisküvileri göbeklenmeye neden olabileceği için azaltmanız gerekir. Kalbe yararlı yağlar içeren pirinç, Japonya’da sadece haşlanarak yenir, yağ eklenmez.

Sebzeler lezzetlidir
    Japon kadınları haşlanmış, karışık sebzeleri yemeye bayılırlar. Kırmızı biber, kabak, taze fasulye, patlıcan, soğan, domates, yeşil biber, salata, havuç, ıspanak, pancar, şalgam, patates, mantar, deniz sebzeleri, patates gibi sebzeler beslenme alışkanlıklarında önemli yer tutar. Bir öğünde en az 4-5 farklı sebze yemeği servis edilir. Hiç kimse sabah kahvaltısında salata yemenin veya çorba içmenin garip olduğunu düşünmez.

Ana yiyecek balık
    Özellikle somon, tuna, sardalya, uskumru ve ringa balığı gibi yağlı balıklar, kalbe yararlı omega-3 kaynağıdır. Japonlar dünyanın % 2’sini oluşturmalarına rağmen dünya balığının % 10′unu tüketirler. Dolayısıyla Japonlar daha az kırmızı et tüketirler ve kırmızı etin neden olabileceği hastalık risklerinden korunurlar.

Soya yararlıdır
    Soya yetiştirilmeye ve tüketilmeye başladığından beri, kırmızı et kadar yararlı olduğu ancak daha az yağ içeridiği biliniyor. Bu nedenle Japon yemeklerinde daha çok soya yağı kullanılır. Bunun yanı sıra soya, mayalanmış çorba olarak da tüketilir.

Sağlıklı tatlılar
    Japon tatlıları mevsim meyvelerinin karışımıdır. Dondurma ve kek gibi tatlı türlerini daha çok seven Japonlar, tatlıdan sonra bir fincan Japon yeşil çayı içmeyi ihmal etmez. Sadece birkaç düzenleme ile Japon diyetinizi uygulayabilir ve daha sağlıklı yaşayabilirsiniz. Öncelikle her yerde olan beyaz yerine, kahverengi pirinç tüketin. Sushi’yi tercih ederken 2-3 damla soya sosu ilave etmeniz yeterli olacaktır.

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Hıımmm farklıymış ya:D

3. dilegimm

dilegimm Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu diyete katılıyorum arkadaşlar gerçekten bence kilo verdirici özelliği olduğuna inanıyorum

4. vera85

vera85 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    paylaşım için teşekkürler...

5. minaa

minaa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağlıklı besleniyorlar keşke japon olsaydım:))

Japon diyeti ile kilo vermek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. blinçaltı ile kilo vermek

blinçaltı ile kilo vermek

Bilinçli olarak yapılan diyetlerle birkaç kilo verilir. Ancak bu kilolar daha sonra fazlasıyla geri alınır. Aşağıda verilen su sesli bilinçaltı telkinini hergün en az 1-2 saat dinleyerek (ne kadar çok dinlenirse etkisi o kadar çabuk görülür) kilolarınızı geri almamak üzere verebilirsiniz. Bu telkin bilinçaltınıza kilo vermenin ne kadar kolay olduğu düşüncesini aşılıyor ve bilinçaltınızı...
  2. hızlı kilo vermek için diyet tavsiyesi

hızlı kilo vermek için diyet tavsiyesi

Acil Kilo Vermek için Kisa sürede oldukça kilo verdiren diyetlere büyük bir talep var. Kimi diyetisyenler bu diyetlerin çok kisa sürede kilo verdirmesini sakincali bulsa da Amerikan Kalp Vakfi acilen kilo vermeleri gereken kalp hastalarina bu diyeti öneriyor. Ancak 35 yas üstü kisilerin ve saglik problemi olanlarin Amerikan Kalp Vakfi nin diyeti yapmamalari gerektigi bastan belirtiliyor. 3...
  3. Acil Kilo Vermek İsteyenlere Özel Diyet

Acil Kilo Vermek İsteyenlere Özel Diyet

Yaz geldi geçiyor yaz bitmeden kışa girmeden hemen kilo vermek gerek diyorsanız 3 günde 4,5 kilo verdiyen diyetle fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz :tik: ACİL KİLO VERMEK İSTEYENLER İÇİN ; Kısa sürede oldukça kilo verdiren diyetlere büyük bir talep var. Kimi diyetisyenler bu diyetlerin çok kısa sürede kilo verdirmesini sakıncalı bulsa da Amerikan Kalp Vakfı acilen kilo vermeleri...
  4. Sağlıklı Kilo Vermek İçin Diyet

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Diyet

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Diyet Sağlıklı Kilo Verdiren Diyet Önerisi Merhaba Sevgili melek'ler, malum yaz geliyor ve kilo vermeninde zamanı geldi. Biz de bunu düşündük ve kilo vermek isteyen tüm arkadaşlarımız için sağlıklıkilo verdiren diyet önerilerini paylaşmak istedik. Fazla zorlanmadan sağlıklı şekilde kilo verebilmek için diyet önerisi... Diyetisyen Arzu İçingür’ün Bu mevsim...
  5. Sayın Melekler patates diyeti ile kilo vermek mümkün mü acil yardım :(

Sayın Melekler patates diyeti ile kilo vermek mümkün mü acil yardım :(

18 yaşında olmama rağmen 70 kıloyum:( üst bedenim ve belim olmamasına rağmen basenlerim var biraz bana ne olur yardım edin kızlarrr 1 haftaya erkek arkadaşım askerden geliyor ve ben baya bi kilo almış durumdayım...Sitede patates diyetini gördüm ve deneyenlere sormak istiyorum haftada 3 4 kilo vermek mümkün mü acaba? Her gün sabah öğlen akşam 2 patates yiyerek zayıflayabilir miyim bu 1 hafta...

Sayfayı Paylaş