gebe
  1. Julieт

Julieт Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Japon kadınları neden yaşlanmıyor???

Konu, 'Moda Güncel' kısmında Julieт tarafından paylaşıldı.

HER DAİM gençgösteren Japon kadınlarının beslenme ve hayat tarzları bir kitapta toplandı. 5 yıl önce Fransız kadınları hakkında yazılan ve Türkiye’de de yayınlanan “Fransız Kadınlar Niçin Kilo Almaz?” isimli kitaba cevap Japonya’dan geldi. JAPON KADINLARI NE YAŞLANIR NE ŞİŞMANLAR

“Japon Kadınları Ne Yaşlanır Ne Şişmanlar” adlı kitabıyla en çok satanlar listesinde üst sıralara çıkan Naomi Moriyama, Japon kadınlarının genç ve zayıf kalmalarının sırlarını açıklıyor. Balık, soya, pirinç, sebze ve meyvenin Japon mutfağında önemli bir yer tuttuğunu söyleyen Moriyama, Japon geleneklerinin de kadınların sağlığına olumlu katkıları olduğunu öne sürüyor.

Japon kadınlarının yaşlanmama sırları:

- Genç kalmak için soya sütü içmek, tofu tüketmek önemli birer etken. Özellikle soya yaşlanmayı geciktirmeye yardımcı olabiliyor.

- Yeşil çay, yaşlanmayı erteliyor. Çünkü yüksek oranda antioksidan içeriyor. Yeşil çay, cildi dolgunlaştırıyor ve vücuttaki kırışıklık ile sarkmaların önüne geçiyor.

- Japon kadınlarının yaklaşık yüzde 10’u sigara içiyor, işlenmiş şeker tüketimi de oldukça düşük. Şeker akne ve sivilceye yol açabiliyor.

- Ciltlerinde “melanin” pigmentinin oranı oldukça yüksek olan Japon kadınların yüzlerinde ortaya çıkan leke ve benler beyaz ırka göre daha koyu oluyor ve bu yüzden Japon kadınları küçüklükten itibaren güneşten korunuyor. Böylelikle güneşin zararlı ultraviyole ışınlarının etkisini de en aza indiriyorlar.

- Sıcak havalarda klima ve soğuk havalarda kalorifer kullanımını en aza indiren Japonlar, iş yerlerinde daha rahat giyinmeye izin vererek olumsuz hava koşullarına kolayca adapte oluyorlar, hava koşullarını değiştirmeye çalışmıyorlar.

- Oldukça sık ve düzenli olarak nemlendirici kullanıyorlar.

- Japon kültüründe yüz masajı çok önemli bir yer teşkil ediyor. Uzmanlar, yüz masajının kan dolaşımını hızlandırdığını belirtiyor.

2. miranda

miranda Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yeşil çay cilde de çok iyi geliyor bilginize

3. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Sigara zaten en kötüsü..teşekkürler

4. miss angel

miss angel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    saolsn bilgiler için canım...gerçkten ilgnç blgler var...

Japon kadınları neden yaşlanmıyor??? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ne Tatlı Şu Japon Bebekler işte japon bebek resimleri sizlerle

Ne Tatlı Şu Japon Bebekler işte japon bebek resimleri sizlerle

Japon bebek resimleri en tatlı japon bebekler Bana göre dünyanın en güzel şeyi anne olmak heralde. Hele bir de tatlı mı tatlı dünyalar tatlısı bir bebeğin olursa deme keyfine. Ben en çok çekik gözle bebişleri seviyorum kızlar. Özellikle minnacık olanları 3-5 yaşında olan cimcimeleri alayına bayılıyorum. Bebeklik bana göre en çok japon bebişlerine yakışıyor. Şimdi ben bu keyfiyetimi dizelere...
  2. Kadınlar erkeklerden neleri saklar ?

Kadınlar erkeklerden neleri saklar ?

Çenesi hiç kapanmayan biz kadınlar ne de çok sır saklarmışız şaştım da kaldım vallahi :)) Bayanların bazı alışkanlıkları o derece muamma ki bazen kendilerine bile bunu niçin yaptıklarını açıklayamıyorlar. Erkeklerin Bayanların anlamamalarına şaşmamalı, evet bazen erkek cinsi de inanılmaz derece düz düşünebiliyor, ama problem konusu da bu kadar çetrefilli olunca gerçekten hallerine biraz...
  3. Kadınlar kocaların ne bekler?

Kadınlar kocaların ne bekler?

evlilik,mutlu evlili için öneriler,cinsellik,evlilik hayatı,kadınlar ne ister,kadınları anlamanın yolları,kadınlar ve erkekler. “Bu kadınların istekleri hiç bitmez” diyen erkeklerin sayısı oldukça fazla olsada, aslında mutlu bir yaşama sahip olan kadınlar, kocalarından o kadar da çok şey istemez… Peki kadınlar, erkeklerden aile hayatında neler bekliyor? Erkekler acaba bu...
  4. Kadınlar neden çok konuşur?:)

Kadınlar neden çok konuşur?:)

Böyle bir konu açılmışmıydı bilmiyorum ama merak ettim gerci araştırdım ama sizin fikirlerinizi almak istiyorum acaba kadınlar neden erkeklerden fazla konuşur hatta bazı zamanlar erkekleri artık yoldan çıkarır :D:D Gerçi ben sessiz bir bayanım ama yeri geldiğinde ben de cok konuşurum yani hahaha hadi bakalım melişler bekliyorum topiğe sizde paylaşın fikirlerinizi bu kadınların derdi neymiş...

Sayfayı Paylaş