gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

Japonya 7 büyüklüğünde sallandı

Konu, 'Çöplük' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

Japonya'nın Honshu bölgesinde şiddetli deprem oldu. Depremin aletsel büyüklüğü 7.0 olarak ölçüldü. Depremin erkezi Tokyo'ya 303 km mesafede
    ABD Ulusal Jeoloji Araştırmaları ve Deprem Bilgi Merkezi verilerine göre Japonya'nın Honshu bölgesinde şiddetli bir deprem meydana geldi.

Yerel saatle 11.39'da yaşanan depremin aletsel büyüklüğünün 7.0 olarak ölçüldüğü bildirildi. Yerkabuğunun 40 kilometre derinliğinde oluşan deprem nedeniyle herhangi bir kaybın yaşanıp, yaşanmadığına dair herhangi bir bilgi verilmezken, merkez üssü Honshu'nun doğu sahilleri olan depremin, başkent Tokyo'ya 303 kilometre mesafede oluştuğu öğrenildi.

haber7.com

Japonya 7 büyüklüğünde sallandı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Japonya

Japonya

Japonya Coğrafi Verileri Konum: Doğu Asya'da, Kuzey Pasifik Okyanusu ve Japon Denizi arasında, Kore yarımadasının doğusunda yer alan ada ülkesi. Coğrafi konumu: 36 00 Kuzey enlemi, 138 00 Doğu boylamı Haritadaki konumu: Asya Yüzölçümü: 377,835 km² Sınırları: 0 km Sahil şeridi: 29,751 km İklimi: Güneyde tropikal ve kuzeyde soğuk ılıman iklim görülür. Arazi yapısı: Çok sayıda kayalıklar ve...
  2. Japonyada Bahar

Japonyada Bahar

Japonyada Bahar
  3. İtalya 5,2 büyüklüğünde yine sallandı

İtalya 5,2 büyüklüğünde yine sallandı

İtalya'da 272 kişinin hayatına mal olan şiddetli depremin ardından, sabaha karşı en büyüğü 5,2 olan bir dizi artçı sarsıntı meydana geldi. ABD Yer Bilimleri Araştırmalar Merkezi USGS, yerel saatle 02.53'te (TSİ 03.53) meydana gelen depremin Richter ölçeğine göre 5,2 büyüklüğünde olduğunu duyurdu. Geçen depremde büyük zarar gören L'Aquila ve civar köyleri sarsan son depremin, başkent...
  4. Murat boz-Sallana sallana

Murat boz-Sallana sallana

Benim olan senin ama Senin olan benim değil Yani kalbinde bana bir yer yok Belki biraz sustum ama Sözlerini yuttum değil Bak bu yangından geriye eser yok Gönlüm usandı sana zar zor dayandı Tabi ben de üzüldüm ama yandıysa yandı Ben burda yarına küsmüşüm Yürüyorum yolda sallana sallana Derdinle zindana düşmüşüm Bitti hakkın da kullana kullana
  5. Japonyada deprem

Japonyada deprem

japonyada deprem 2008 http://www.youtube.com/watch?v=f8lXUd-Dg0g&feature=player_detailpage#t=12sJaponyada bugün sabah saatlerinde 8.9 şiddetinde dünya tarihinin 5inci en büyük depremi yasandı.Denizde meydana gelen deprem sonucu tsunami meydana geldi başlangıcta 6 metre kaydedilen tsunami boyutu dalgalarla beraber katlanarak 10m ye ulastığı söyleniyor.ölü sayısı bilinmiyor.japonya basbakanı...

Sayfayı Paylaş