gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Japonya Başbakanı Yasuo Fukuda istifa etti

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Japonya Başbakanı Yasuo Fukuda, istifa etti!Başbakan Fukuda, sürpriz istifa kararını aceleyle düzenlediği basın toplantısıyla açıklarken, bir yıldan az bir süre sonra başbakanlık görevini sona erdirmiş oldu. Fukuda (72), ''Halkın geçimine öncelik tanıyacaksak, siyasi boşluk ya da politikada boşluk olamaz. Politikayı sürdürmek için yeni bir ekibe ihtiyacımız var'' diye konuştu.

Yasuo Fukuda, muhalefet partilerinin üst meclisi kontrol ettiği için yasa çıkarılmasını engelleyebildiği bir parlamento karşısında, kamuoyunda düşük destek görmenin sıkıntısını yaşıyordu.

Fukuda'nın istifası otomatik olarak seçim anlamına gelmiyor. Partisi Liberal Demokrat Parti'nin koalisyon hükümetinde kalmak için yeni bir lider seçmesi ve parlamentodan güvenoyu alması gerekiyor.

internethaber.com

Japonya Başbakanı Yasuo Fukuda istifa etti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Halis Toprak istifa etti

Halis Toprak istifa etti

Halis Toprak, Toprak Holding Yönetim Kurulu Başkanlığından istifa ettiğini duyurdu. Halis Toprak, yazılı açıklamasında, 32 yıldan bu yana sürdürdüğü Toprak Holding Yönetim Kurulu Başkanlığından bugün itibariyle istifa ettiği, Yönetim Kurulu Başkanlığının oğlu Mehmet Toprak tarafından yürütüleceğini bildirildi.
  2. Malezya Başbakanı Bedevi istifa etti

Malezya Başbakanı Bedevi istifa etti

Malezya Başbakanı Abdullah Ahmed Bedevi, 5.5 yıllık iktidarını başbakan yardımcısı Necip Razak'a devretmeden önce istifasını Kral'a sundu. Üst düzey bir yetkili, Bedevi'nin yaklaşık yarım saat sarayı ziyaret ederek Kral Mizan Zeynel Abidin'e istifasını sunduğunu ve kraliyet sarayının günün ilerleyen saatlerinde istifayı resmen açıklayacağını söyledi. Başbakan Yardımcısı Necip...
  3. İstifa ettim genç olmaktan

İstifa ettim genç olmaktan

İstifa ettim GENÇ olmaktan... Yağmur yüreğime çiselerdi kendimi genç hissettiğim zamanlarda. Serinlerdi yüreğimin dört bir tarafı… Ben ne zaman karanlığa düşsem, yağmur başlardı gözlerimden ve gönlüme düşerdi her bir damlası. Her damlada sen olurdun… Her damlada senden bir parça olurdu.. Ve ben her yağmurda seni bulurdum… Tekrar tekrar düşerdin yüreğime, tekrar tekrar saklardım seni...
  4. Kenan Işık İstifa Etti

Kenan Işık İstifa Etti

Kenan Işık İstifa Etti Kenan Işık İstifa Etti Şehir Tiyatroları'nda son perde. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yeni yönetmeliğinin ardından başlayan tartışmada Başkan Kadir Topbaş'ın sanat danışmanı Kenan Işık da istifa etti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın repertuar belirleme yetkisini bürokratlara veren yeni yönetmeliğin ardından istifalar sürüyor. Akşam...
  5. Fatih Terim İstifa Etti!

Fatih Terim İstifa Etti!

fatih terim, fatih terim haberleri, fatih terim kovuldu Sevgili melekler, Galatasaray Spor Kulübü ile Fatih Terim'in yolları ayrıldı. Klüpte gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısından bu karar çıktı.Basın sözcüsü Şükrü Ergün, yaptığı açıklamada "Fatih Terim'le yollarımızı ayırdık" ifadelerini kullandı. Gerekçe olarak da ‘Başkanlık makamına saygısızlık ve bunu sürekli devam...

Sayfayı Paylaş