jel mum yapılışı

Konu, 'Genel Hobiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.144
    Ödül Puanları:
    113
    mum yapılışı mumun yapılışı jel mum nasıl yapılır jel yapımı

[​IMG] [​IMG]

JEL MUM YAPIMI
    Jel, bardağın içinde bulunan jelin aynisi. Jöleye benzeyen, sıcaklıkla eriyen basit bir madde. Tek yapmanız gereken eritip bardağın içine dökmek. Jeli ufak bir kap içine koyun ve bunu kaynar su bulunan bir diğer kabin içine (Ben Mari) koyun. Jel eriyene kadar bekleyin.
    Bardağın içine fitili yerleştirin ve tuzu dokun. Fitili tutup eriyen jeli bardağın ortasına kadar ilave edin. Bardaktaki jel biraz donduktan sonra jel mumun içinde bulunmasını istediğiniz maddeyi ( balık, nazar boncuğu, midye kabuğu vs.) hafifçe yerleştirin ve bardağın kalan kısmına erimiş jeli ilave edin. Soğuduktan sonra mumunuzu kullanabilirsiniz
    Jel mumlar mum dünyasını en yeni ürünüdür. Yapması çok kolay ve eğlenceli olan jel mumların yanışı da bir harika. Şeffaf görünüşü ve içindeki baloncukların gece karanlık ortamda yanışı bütün odanıza yumuşak bir ışık verecek. Güzel bir kap seçimi ve içine koyacağınız değişik materyallerle harika mumlar sizleri bekliyor. Yapılışı çok kolay. Hammadde size hazır olarak geliyor, siz sadece eritip boya ve koku ilave edecek içinizdeki güzellik ile kaplara şekil vereceksiniz.
    JEL MUM YAPIMI HAKKINDA BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ
    JEL NEDİR?
    Mum jeli çeşitli mineral yağlardan ve kimyasallardan meydana gelmiştir. Normal parafin mumundan en az 5 kez daha uzun ömürlü yanar.
    JEL MUM GÜVENLİ Mİ?
    Evet. Diğer parafin mumlarda olduğu gibi yanar şekilde bırakmayacağız. Çocuklarımızdan ve ev hayvanlarından uzak tutacağız.
    YAPIMI KOLAY MI?
    Evet. Çok kolay, eritip boya ve koku ilave edip kabımıza dökeceğiz. Jel çökmediği için ilave yapmaya gerek yoktur.

2. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: jel mum yapılışı

paylaşım için teşekkürler adminim

3. çiçeğem

çiçeğem Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    jel mum

arkadaslar ben de jel mum yapmak istiyorum ama bulundugum ılde hobiye karsı cok az sey var bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

jel mum yapılışı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Mum yapılışı ve dekoratif mumlar

Mum yapılışı ve dekoratif mumlar Mum yapma ekipmanları İki Katlı Tencere: İki katlı tencere kullanarak mumunuzun çok yüksek ısılara ulaşmasını engelleyebilirsiniz. Kullandıktan sonra, mum artığı kurumadan önce kuru bir havlu ile silerek iki katlı tencerenin üst kısmını temizleyiniz. Mutfak folyosu: Bir parça folyo veya bir fırın tepsisi, çok yararlı bir mum yapma ekipmanı olabilir. Bu...
  2. Mum...

Sevdanın ateşi düştüğünde içine, yüreğinde kırk mum yanar. ve bir gün; ayrılık, çaldığında kapını otuz dokuz gün boyunca, her gün bir mum sırayla söner. bir sarışın sis perde olur sevdanın kumral yüzüne, ..dağlanır acın, unutmaya başlarsın... ama,kırkıncı mum ciğerlerini yangın yerine çevirircesine ve hiç sönmemecesine yanar. karnı burnunda hüzünlerle; her anıda, her şiirde,...
  3. jelinin diet günlüğü

sevgülü günlüğüm. bilindiği gibi diyete başladım hayırlısı baklım inşallah moralimi bozan bişi olmaz ve çabuk caymam. 10:30 kahvaltı: 1 patates püresi bir porsiyon çorba (kaçamak yaptım az bişi kızartma yedim akşamdan kalan bi yerim şişerdi valla :( bedenim affet beni) 16:30 akşam yemeği: 1 porsiyon mantar yemeği ve ufak kase yoğurt 20:oo dde: bir elma günden güne daha iyi besleneceğim...
  4. jelibonn (jelim mutlaka bakmalısın)

rengarenk jelibonlarrrrrrr hadi yiyelimm jelibon begendin mi ????
  5. Ev de kokulu mum nasıl yapılır?

Ortamlarda yumuşak bir atmosfer yaratmak için en çok kullanılan aksesuarlardan biri mumlardır. Esanslarla zenginleştirilmiş mumlar duyuları harekete geçirerek rahatlatıcı etkiye sahiptir. Hem dekoratif hem de rahatlatıcı kokulu mumlar evde kolayca hazırlanabilir. Parafin Stearin Mum boyası Mum fitili Esans Mum kalıbı Parafin kullanılmayan bir tencerenin içine alınır. Erimeye...

Sayfayı Paylaş