jellibon gurubu

Cevap: jellibon gurubu

kıslar bu gece son :D yarın başlıyoruz bakalım her hafta pazartesi profilime pm atın kilo bildiriminizi ben not alıcam.bakarım. doğruları yazın bizi kandırabilirsiniz ama tartıyı asla :D:D:D:D haziran ay sonunda bitsin bu yarışma. son ay lütfen imzalarınızdan kilolarınızı silin sadece bana özelden pm atın. yarışmada hilekarlık olmasın yanlız ben bileyim birinciyide özel bir konu açarak kutlıycaz....yupis sadece son ay gizli bildirim olsun. eğer bana ağır gelirse veya olmadığım günlerde diette gerçekten tecrübeli arkadaşımızın bana yardımcı olmasını istiycem. kolay gelsin yarın listeyi yazar koyarım buraya :D

çok heycanlıyımm sabahtanberiii diyete uymaya calısıyorummmmm gozumun onlerinden superr maamalar geçiyorrrrr....

yok öyle düşünme canım onlardan çok yediğimiz için bu hale geldik yemezsek ölmeyiz ya ne var yani onlarmı iradeli senmi iradelisin böyle düşün

:D ahhhh ahhh demek bu gece son e ben bu gece bi kilo daa alırım gibime gelio :D neese herkese başarılar .....

liste hazırlandı arkadaşlar periyot haziran 25 te son bulacak şimdiden kolay gelsin 3 ay bizim için iyi bir zaman hadi gösterin iradenizi....

kızlar kafanızda sürekli diyeti düşünmeyin kendinizi başka şeylere kanalize edin yoksa sürekli acıktığınızı ve bişeyler yemeniz gerektiğini hissedersiniz. sakın suyunuzu ihmal etmeyin. bağırsaklarımızın düzenli çalışması çok önemli. ben sabahları ve akşamları yemekten önce 3-4 kaşık yoğurda birer tatlı kaşığı yulaf ezmesi, öğütülmüş keten tohumu ve öğütülmüş siyah üzüm çekirdeğini karıştırıp yiyorum. hem bağırsaklarımı çalıştırıyor hem yemeğe oturduğumda aşırı yeme isteğimi bastırıyor. çok nescafe düşkünü bir insandım ama son aylarda hem bebek istediğimiz için hemde kilo vermemi kolaylaştıracağı için kahveyi minimuma düşürdüm sadece sabahları baş ağrım olmasın diye yarım fincan içiyorum benim gibi kahve düşkünü arkadaşlarada tavsiye ederim. ben iş ortamında sürekli koşturmaca içindeyim o yüzden çok efor sarfedeceğim hareketler yapamıyorum ama mutlaka kaslarımı esneterek kilo verdiğimde sarkmamasını sağlıyorum. esnetme hareketleri için resim bulabilirsem ilerleyen günlerde ekleyeceğim. ev hanımı olan yada masabaşı çalışan arkadaşlar mutlaka spor yapmalı. üst bacak ve basen bölgeniz için merdiven inip çıkmanızı şiddetle tavsiye ederim. karın kaslarınız içinde yarım mekik (tam mekik çekmeye çalışırken belimizi zorlayıp incitebiliriz o yüzden yarım mekiği tercih ediyoruz). hepimize başarılar arkadaşlar.....

teşekkürler gül önerilerin için paylaşımlarını bekliyorum muhakkak.

suyunuzu 2 litre içmeyi asla ihmal etmeyin ben kola şişesini su şişesi yaptım :D onu mutlaka bitiriyorum artı üstüne 1 sürehide su içiyorum. ama bünyem alıştı. koladan kızarmadan vesaire tüm zararlı yiyeceklerden ilk etapta vazgeçin çünkü kilo vermenizi engelliyecek. sonraları kaçamaklarda bunlara yer vericez. meyvayı ihmal etmeyin. acıktığınızı hissetiğiiniz anda suya saldırın ve mideniz şişene kadar için. aklınızda diyet diye düşünmeyin. sadece sağlıklı beslenme bu. bedeniniz için gerekli olanları almanız gerekiyor. bunlarda ne protein kalsiyum vesaire. dietinizde zaten bunlar var kahvaltıda peynir yiyorsanız yumurta yemeyin yani sadece birinden birini yiyin. ara öğüler illa elma olacak değil 1 kibrit kutusu peynir ile 1 dilim kepek ekmek olabilir. yani börek çörek bedenizimizin ihtiyacı olan şeyler değil. hamur işlerinden ve o ortamlardan uzak durun. ben tüm komşularıma söyledim bana ısrar etmeyin deidm yoksa gelmem dedim.sizde dirençli olun. çok canınız istedi birbuçuk çatal yiyin ama akşam yemeğinde ekmeği unutun:D ya siz öncelikle kişisel dietinizi çıkarın.ona göre diyet yapın

benim önerilerim

** suyu muhakkak bol bol için. sabahları 2 bardak ılık suyunuzu ihmal etmeyin ilk etapta olmasada tuvalet düzenine alıştıracak

** diet olarak düşünmeyin.sağlıklı beslenme yöntemi bu. allah bize bir benden vermiş. ne kadar hor kullanırsak o kadar günaha giriyoruz. ölürsek cesedimiz güzel olsun öle düşünün :D:D:D:D şaka tabiki

** mutlaka spor yapın. sporsuz hiçbir şeklide kilo veremzsiniz.yada kas kaybedersiniz siz yağ kaybettiğinizi düşünürsünüz ve güçsüz kalırsınızç sonra yine yemeye başladığınızda kat kat kaybettiğiniz kasarı yağ olarak alırsınız

**tuvalet sorununuz varsa sabahları mutlaka boş boş ta olsa vakit geçirin ben böyle alıştırdım kendimi ve sonuç aldım düzene girdim

** kalori cetveli çıkarın kendinize bilgisayarınızdan en az hangisiyse onları tüketin en azından içiniz rahat olur

** günü dengeleyerek bitirmeye çalışın örneğin benim menüm
sabah 2 dilim k. ekmek 3 zeytin domates yeşillik bol çay şekersiz 1 kirit kutusu peynir
ara 1 su bardağı normal süt
öğle 2 porsiyon et 1 dilim ekmek bol salata
ara 1 elma
akşam 8 yemek kaşığı sebze 1 su bardağı yoğurt ve bol salata 1 dikim k. ekmek
gece 1 elma 1 portakal

eğer böyle bir diette sabah ekmeği kaçırdıysam akşam çıkarıyorum geri kalanını yiyorum gündüz mantı vb zararlı şeyyler kaçtısa sadece salata yiyorum salatayı bol bol yiyin zarar gelmez tabi 1 yemek kaşığı zeytin yağı ile olacak
arada elma yemek istemezsem ikindide 2 grissinide yiyebilirim yada 3 tane kreker olabilir
yani gün içinde kalsiyum ve protein yeterince alıyorum fazlasına gerek yok vücut onu yağ yapıcak

**kendinize mutlaka güvenin. 20 30 kilo veren insandan sizin neyniz eksik.başarabileceğinize inanın.

**sizinle alay edenlere kırılmayın onlar doğruyu söylüyor kilonuz fazla (eşim beni çok kızdırır ona inat gitti kilolar ama hata bende onda değil)

** ilk etapta sıkı gideceğiz sonra verdiğiniz kilolara göre kaçamaklar planlanacak arkadaşlar 3 ay bizim için çok güzel bir zaman

Kendime bir tane günlük defter ayarladım gun boyu yediğim faydalı ve faydasız gıdaları yazacagım... ki yaptıgım yanlısları belki gorursemdaha kolay onlem alırrım ve belki daha az sey yazmak için daha az yerim (zararlıgıdalardan) Bundan hariç içmem gereken su mikarı 2'litre oldugu için 2 litrelik şaşal su aldım ve her gunbir tanesini bitirmek uzere kendimi şartlandırdım... Eşimede soledim bundan sonra diyet yemekleri yiycez ve beraber form tutcamızı kabul ettii.. Yani bir defter ve şaşal suyum oldu şimdilik iyi... defterime bugune dair ilk yazdıgım şeyler; 1 bardak ılık su, sabahları normalde 1tatlı kasıgı balla coreotu yiyordum onu yedim vee normalsabahlardan daha dinç hisediyorum kendimi... az sonrada kahvaltımı yapıp (kendime ozel diyetten) yürüyşe cıkacam bizim burdaki parkaa.... :)

tebrik ederim gülten çok güzel bir uygulama çünkü gün içnde yaptığımız atıştırmalar pek umursamasakta aslında büyük kalori kaynakları olabiliyor. deftere yediklerimizi yazdığımızda farkedicezki ''yaaa bugün doğrudüzgün hiçbirşey yemedim'' dediğimizde bile birçokşey atıştırmışız .....

Geri