gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

jinekolog kısırlıkla ilgili hangi soruları sorar?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Bir jinekolağa gidildiğinde kısırlıkla ilgili oalrak hangi soruları soracaktır ? Biz de yakında gideceğiz ve çok endişeleniyor, korkuyorum..:(

2. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.523
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba sevgili misafir; Öncelikle korkunuzun yersiz olduğunu söyliyeyim.Kısırlık tedavisine başlamadan önce iyi bir tıbbi öykü (anamnez) alınır. Kadın ve erkek eşe ayrı ayrı sorular yöneltilir.

Kadın eşe yöneltilecek sorular; Kadının yaşı, ne kadar zamandır çocuk istendiği, önceden bir gebeliğin olup olmadığı, adet dönemlerinin düzeni, kanama miktarı, süresi, ağrı ve diğer yakınmaların olup olmadığı kadın eşe yöneltilecek sorulardır.

Bunun yanında, akıntı, ilişkide ağrı, geçirilmiş enfeksiyonlar, geçirilmiş operasyonlar hakkında bilgiler istenir.

Erkek eşe yöneltilecek sorular; Erkeğin genel sağlık durumu, geçirilmiş önemli hastalık ve operasyonlar, kabakulak enfeksiyonu geçirdiyse hangi yaşta geçirdiği, inmemiş testis veya testislere travma öyküsünün olup olmadığı, erken boşalma ve impotans (iktidarsızlık) gibi cinsel fonksiyon bozukluklarının varlığına ilişkin sorular sorulacaktır.

Cinsel ilişkinin sıklığı ve cinsel ilişkinin rahat olup olmaması da vajinismus probleminin açığa çıkartılması açısından hekime değerli bilgiler sağlar.

sultansu bunu beğendi.
  3. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Kısırlık tedavisine başlamadan önce iyi bir tıbbi öykü (anamnez) alınır. Kadın ve erkek eşe ayrı ayrı sorular yöneltilir.

Kadın eşe yöneltilecek sorular; Kadının yaşı, ne kadar zamandır çocuk istendiği, önceden bir gebeliğin olup olmadığı, adet dönemlerinin düzeni, kanama miktarı, süresi, ağrı ve diğer yakınmaların olup olmadığı kadın eşe yöneltilecek sorulardır.

Bunun yanında, akıntı, ilişkide ağrı, geçirilmiş enfeksiyonlar, geçirilmiş operasyonlar hakkında bilgiler istenir.

Erkek eşe yöneltilecek sorular; Erkeğin genel sağlık durumu, geçirilmiş önemli hastalık ve operasyonlar, kabakulak enfeksiyonu geçirdiyse hangi yaşta geçirdiği, inmemiş testis veya testislere travma öyküsünün olup olmadığı, erken boşalma ve impotans (iktidarsızlık) gibi fonksiyon bozukluklarının varlığına ilişkin sorular sorulacaktır.

İlişkinin sıklığı ve ilişkinin rahat olup olmaması da vajinismus probleminin açığa çıkartılması açısından hekime değerli bilgiler sağlar.

sultansu bunu beğendi.
  4. sultansu

sultansu Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    18
    ilişkide ağrının kısırlıkla olan bağını anlayamadım kızlar :S bilgi verebilir misiniz?

5. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.523
    Ödül Puanları:
    113
    Sultancım ;Cinsel ilişki esnasında ağrı duyulması nispeten sık yaşanan bir durumdur. Özellikle cinsel yaşamın başlangıcının ilk aylarında kadınların çoğu az veya çok bu ağrıyı duyar. Özellikle kadının yeterince hazır olmadığı bir zamanda ilişkide bulunulması ağrının oldukça rahatsızlık verici boyutlara ulaşmasını sağlayabilir.Enfeksiyonlar: ileri derecede bir vajina enfeksiyonu (vajinit) ilişki esnasında ağrı duyulmasına neden olabilir.Kitle ve tümörler: vajinada kitle çok nadir görülür. Büyük kitleler ağrı ve beraberinde kanamaya neden olabilirler.
    Yeterince hazır olunmadan ilişkide bulunma ve buna bağlı tahriş.-Doğumsal vajina kusurları: vajinanın doğuştan dar olması veya ileri derecede kısa olması ilişki esnasında ağrı duyulmasına neden teşkil edebilmektedir.Pelvik iltihabi durumlar: pelvik enfeksiyonlar hem akut dönemde hem de iyileştikten sonraki dönemde ilişkide ağrı nedeni olabilirler.Endometriyozis: endometriozis genital bölgedeki organlarda yapışıklıklara neden olan bir durumdur. Bu yapışıklıklar ilişki esnasında gerilmeye ve ağrıya neden olabilirler.Rahimin habis veya selim tümörleri

Pelvis içindeki organlarda geçirilmiş enfeksiyonlara, ameliyatlara veya endometriyozise bağlı gelişen yapışıklıklar neden olabilir..

sultansu bunu beğendi.
jinekolog kısırlıkla ilgili hangi soruları sorar? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. burda soruları ben sorarım

burda soruları ben sorarım

-Naber +Burda soruları ben sorarım - -Anne yemekte ne var +Burda soruları ben sorarım -Yine bişey yapmadın di mi + -Burda soruları ben sorarım +İyi de bişey sormadım ki -Olsun söylim dedim + -Burda soruları ben sorarım Ankara'da Necip Dayım , İzmirde Tarık Amcam -Burda soruları ben sorarım +Ama hocam bilemediğimiz sorula-- -Sus lan velet -Burda soruları ben sorarım...
  2. Aldatılan Hangi Soruları Sorar?

Aldatılan Hangi Soruları Sorar?

Eşinizin sizi aldattığını öğrendiniz. Aklınıza ilk gelen şeyler eşinizle sevgilisi hakkındaki detaylardır. Örneğin ona ne hediyeler aldığı, özel bir şarkıları olup olmadığı ya da ona maddi anlamda destek olup olmadığı ona sormak isteyeceğiniz soruların başında gelir. Bu yasak aşkı öğrendikten sonra eşinize sormanız gereken bazı temel soruları sizin için derledik. Duymaya hazır mısınız? Başka...
  3. bebekle ilgili sorular

bebekle ilgili sorular

bebeğim ellerini ve ayaklarını sıkıştırıyor neden acaba?
  4. yardımcı düşünceleri bulmak için ne yaparız? hangi soruları sorarız

yardımcı düşünceleri bulmak için ne yaparız? hangi soruları sorarız

ya öğretmen ödev verdi ben de yapamııyorum yardımcı olun acil yardımcı düşünceleri bulmak için ne yaparız? hangi soruları sorarız?
  5. Kısırlıkta rahimle ilgili faktörler

Kısırlıkta rahimle ilgili faktörler

rahim kaynaklı kısırlık nedir,kadına bağlı kısırlık,kadın kısırlığı,rahimle ilgili kısırlık,kadın kısırlığı nedir,kadın kısırlığının tedavisi hakkında bilgiler Rahimle ilgili faktörler ile ilgili bazı durumlarda gebe kalma etkilenebilir. Ancak rahim ağzının tek başına kısırlık nedeni olarak karşımıza çok nadiren çıkar. Yine de doktorunuzla rahim ağzı ile ilgili önceden geçirmiş olduğunuz...

Sayfayı Paylaş