gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Jipi kim buldu, Jipin icadı

Konu, 'icatlar ve buluşlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Jipi kim buldu, Jipin icadı, jip ne zaman bulundu, jipi kim nasıl buldu, ilk jipi kim buldu, jip hakkında bilgi merak ettiğiniz tüm soruların yanıtları bu yazımızda yer almaktadır.
    Eskiden belli hep bir jipim olsun istemişimdir. Zira jip hangi tarihte, kim tarafından icad edilmiş diye de hiç merak etmemişimdir :D Şimdi merak ettim ve benim gibi merak edenler için, bilgiler sunmak istedim :) Buyrun Melek'ler:)

jip ne zaman bulundu, jipi kim nasıl buldu, ilk jipi kim buldu, jip hakkında bilgi

1940 yılında, ABD ordusu, arazide yararlanmak üzere, geniş kullanımlı, dört tekerlekli ve fazla ağır olmayan bir araç gereksinimi duydu. Bu istek üzerine, aynı yılın Temmuz ayında Bantam Car Co. adlı şirketin mühendislerinden Karl K.Pabst, ilk jipin (jeep) planlarını çizdi. Eylül ayında üretilen ilk örnek, Camp Ho- Iabird’de denendi. Bunun başarılı olması üzerine firmaya 70 adet jip siparişi verildi. Üzerlerinde 45 beygir gücünde dört silindirli Continental motoru bulunan bu jipler, 1941 başlarında ABD ordusunda hizmete girdi. Bu seriden üretilen yedinci jip, halen dünyanın en eski jipi olarak Washington’daki Smithsonian Enstitüsü’nde muhafaza edilmektedir.

Jipi kim buldu, Jipin icadı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadir Doğuluya Jip aldı

Kadir Doğuluya Jip aldı

SEVGİLİSİNE DÜĞÜN HEDİYESİ KADİR DOĞULU’YLA 14 EKİM’DE EVLENECEĞİNİ AÇIKLAYAN HANDE YENER MÜSTAKBEL EŞİNİN ANNEANNESİ RAHATSIZLANDIĞI İÇİN DÜĞÜNÜNÜ İPTAL ETMEK ZORUNDA KALMIŞTI. Yener, Bodrum’da yapılacak olan düğününü erteledi ancak düğün hediyesini geciktirmedi. Sevgilisinin doğaya olan düşkünlüğünü bilen ünlü popçu, Doğulu’ya 80 bin YTL’lik kasalı bir kamyonet hediye etti. Hediyesini...
  2. Bowlingi Kim Buldu, bowlingin icadı

Bowlingi Kim Buldu, bowlingin icadı

Bu yazı: Bowlingi Kim Buldu, bowlingin icadı içerik kısaca.. bowling ne zaman bulundu, İlk kez bowling nezaman oynandı, Bowling nasıl bulundu hakkında bilgiler içermektedir. Daha önce hiç bowling oynadınız mı ama kesinlikle oynamanızı tavsiye ediyorum Melek'ler :) Şimdi ise bowling oynayanlara ve oynamayanlara da bowling hakkında merak edilen herşeye açıklık getiriyorum :) Buyrun Melek'lerim...
  3. Mikseri kim buldu, Mikserin icadı

Mikseri kim buldu, Mikserin icadı

mikserin icadı mikserin bulunuşu mikseri kim icat etti mixerin icadı Bu yazı: Mikseri kim buldu, Mikserin icadı içerik kısaca.. Mikser ne zaman bulundu, mikseri kim ne zaman buldu, ilk mikser ne zaman bulundu, gibi merak edilen bilgileri içermektedir. Günümüz kadınlarının, vazgeçilmezi oaln mutfak aleti mikserin icadı hangi tarihte ve kim tarafından bulunmuştur, merak ediyor musunuz...
  4. Mıknatısı kim buldu, mıknatısın icadı

Mıknatısı kim buldu, mıknatısın icadı

mıknatısı kim buldu mıknatısı kim icat etti mıknatısın icadı Bu yazı: Mıknatısı kim buldu, mıknatısın icadı içerik kısaca.. mıknatıs ne zaman bulundu, mıknatıs hangi tarihte bulundu, mıknatısı kim ne zaman buldu hakkında merak edilen bilgileri içermektedir. Sevgili Melek'ler, eminim sizde benim gibi, küçükken mıknatısın çekim gücüna anlam veremeden oldukça merak etmişsinizdir:) Küçükken...
  5. Sabunu kim buldu, sabunun icadı

Sabunu kim buldu, sabunun icadı

sabunu ilk kim buldu sabunu kim buldu sabun ne zaman icat edildi icat etti Bu yazı: Sabunu kim buldu, sabunun icadı içerik kısaca.. Sabunu ilk kim buldu, Sabun ne zaman icat edildi, Sabun nasıl bulundu hakkında bilgiler içermektedir. Hijyen açısından oldukça önemli bir rol oynayan sabunun tarihçesini hiç merak ettiniz mi Melek'ler? O halde buyrun kızlar:) Sabunu ilk kim buldu, Sabun ne...

Sayfayı Paylaş