gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

K-9

Konu, 'Evcil Hayvanlar ve Hayvanlar Alemi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

K-9' olarak bilinen polis köpekleri, 'teşkilata girmeden önce' zorlu bir süreçten geçiyor. Ankara-Gölbaşı Köpek Eğitim Merkezi'nde 'oyun oynama, arama-bulma, kalabalıktan korkmama, özgüven' gibi 150 konuda sınavdan geçirilen köpekler, bu sınavları geçerse önce 8-10 haftalık temel eğitim, sonra branş eğitimi alıyor. Dokuz aylıkken başlayan eğitimlerini 'temel itaat, ileri itaat ve saldırı eğitimi' olarak üç aşamada tamamlayan köpeklere görevleri, ırkına değil, karakterine göre veriliyor. Emniyet'te narkotik detektör, silah, mühimmat, kaçakçılık, patlayıcı, ceset ve insan aramayla devriye köpeği yetiştiriliyor.

K-9 konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kimsin

Kimsin

Usul usul aralanır gözkapaklarım..... Baykuşun biri yakar yeşillerini,"günaydın,gece oldu"der,eyvallah, derim. Odaları dolaşan ıssızlık,bana uğramadan geçer,karşımda uyuyan denizin derinlerinden. -Issızlığa bulanacak kadar ussuz ve kalabalık değilim henüz...-ağaçlarım var,iki kapak arasında büyüyen,sen varsın,gecelerimi dilimleyen.. okumaya başlarım, jane tırmanır merdivenlerime,kör...
  2. 9 Nokta

9 Nokta

9 noktayı birleştir 9 noktayı birleştirme nokta birleştir . . . . . . . . . bu 9 noktayı 4 doğru ile birleştirin fakat elinizi hiç kaldırmadan.
  3. kuma

kuma

Kuma (ortak) Rüyada üzerine bir kuma getirildigini gören kadin, hasta olur. Bu rüyayi bir erkegin görmesi, islerinin bozulacagina delildir. Bir rivayete göre kuma görmek, üzüntü ve kederle de tabir olunur. Bir baska rivayete görede: Rüyada kuma kadinlari görmek, hastaliga, zarara ve körlüge isarettir. Bazen de kuma görmek, kötü amele, sirlari açiklamaya, üzüntü ve ugursuzluga isarettir
  4. Madde 9

Madde 9

Forma forma, cüz cüz veya cilt cilt çıkarılan kitap ve sair basma yazı ve resimlere ait mecburiyetler de her forma, cüz veya cildin çıkarılan nüshalarının verilmesi suretiyle ifa olunur.
  5. Paramparça 9. bölüm fragmanı

Paramparça 9. bölüm fragmanı

paramparça 9. bölüm özeti,paramparça 9. bölüm konusu,paramparça 9. bölüm fragmanı,paramparça 9. bölümde neler olacak [MEDIA] Dilara’nın düzenlediği yemeğin, sırf kendisini küçük düşürmek ve çocuklarının önünde suçlamak olduğunu anlayan Gülseren, “Hayat Adil değil Dilara, benim size gücüm yetmez!”diyerek yalıdan ayrılacak, yaşananlar Cihan ile Dilara’nın ilişkisini iyice çıkmaza sokacak. 26...

Sayfayı Paylaş