gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

K Vitamini Eksikliği Belirtileri Hakkında Bilgiler

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

k vitamini eksikliği belirtileri k vitamini eksikliği belirtileri nelerdir

Vücudumuzun belli oranlarda her türlü vitamin ve minerale ihtiyacı vardır melekler :) Brokoli, lahana, karnabahar, soya fasulyesi yağı, fındık, ceviz, karaciğer, ıspanak, yeşil yapraklı sebzeler gibi pek çok gıdada bulunan K vitaminin eksikliğinde ne gibi rahatsızlıklar ortaya çıktığı hakkında bilgiler vermek istiyoruz sizlere...

K vitamini yeterince alınmazsa kanın pıhtılaşma özelliği azalır ve bunun sonucu olarak da diş etlerinde, sindirim sisteminde, idrar yollarında, akciğerlerde ve deride kanamalar görülür. K vitamini eksikliği, basur, burun kanaması, adet döneminde aşırı kanama gibi sonuçlar doğurabilir.

K vitamini takviyesi, yalnızca kanamalı hastalarda, K Vitamini eksikliğini gidermek için kullanılır. Özellikle yeni doğan bebeklerde K Vitamini Eksikliği nedeniyle göbek kanaması oluşur. Bunu önlemek için doğumdan hemen sonra K Vitamini iğnesi yapılır.

melegimsin bunu beğendi.
  2. melegimsin

melegimsin Hamiş Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    28
    Alla allla valla ogrencek cok sey bi vitamin eksikloginde ne hastaliklar cikiyo kendimize dikkat edigimiz yok hic ..

K Vitamini Eksikliği Belirtileri Hakkında Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. K Vitamini Eksikliğinde Ne Olur

K Vitamini Eksikliğinde Ne Olur

K Vitamini Eksikliğinde Ne Olur Selam kızlar size sorum çok basit K Vitamini Eksikliğinde Ne Olur? Sağlıklı beslenme konusunda bilinçli olan hanımlardan cevap bekliyorum
  2. K Vitamini Eksikliği Hangi Hastalıklara Yol Açar

K Vitamini Eksikliği Hangi Hastalıklara Yol Açar

K Vitamini Eksikliği Hangi Hastalıklara Yol Açar ? Merhaba arkadaşlar K Vitamini Eksikliği Hangi Hastalıklara Yol Açar bu konuda bilgisi olanları bu sayfaya bekliyorum
  3. K Vitamini Eksikliği hakkında bilgi

K Vitamini Eksikliği hakkında bilgi

K Vitamini Eksikliği K Vitamini Eksikliğinde Ne Olur Hakkında Bilgi Merhaba Sevgili Melek'ler... Az önce sizlere K vitamini ve faydaları hakkında bilmeniz gereken bilgileri sunmuştuk. Şimdi ise K vitamini eksikliği hakknıda ki bilmeniz gereken bilgileri sunuyoruz. K vitamini eksikliği:Sağlam bir insanda bu vitamin eksikliği pek görülmez. Çünkü alınan gıdaların pekçoğunda K vitamini olduğu...
  4. B3 Vitamini Eksikliği Hakkında Bilgi

B3 Vitamini Eksikliği Hakkında Bilgi

B3 Vitamini Eksikliği Nedir B3 Vitamini Eksikliği Hakkında Bilgi Merhaba Sevgili Melek'ler ve B3 Vitamini hakkında bilgi edinmek isteyen siz sevgili misafirler, bu sayfamızda v hakkında bilgiler sunuyor ve ayrıca B3 Vitamini eksikliği konusunada değiniyoruz. Niasin, Nikotinik Asit, Nikotinamin gibi isimleri de vardır. Eskiden sadece bu adlarla anılırken artık B-3 denilmektedir. Isıya ve...
  5. B5 Vitamini Hakkında Bilgi

B5 Vitamini Hakkında Bilgi

B5 Vitamini Hakkında Bilgi istiyorum duyun sesimi duyun diyorum duyan varsa yazsın istiyorum:)

Sayfayı Paylaş