gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Kabak Çekirdeği Kilo Aldırır mı ?

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

kabak çekirdeği kabak çekirdeği kilo yapar mı kabak çekirdeği kilo aldırır mı

Ufak tefek , atıştırmalık, eğlencelik çerez olduğuna bakıp avuç avuç kabak çekirdeği tüketenlere sesleniyoruz melekler :) Eğer kilo probleminiz varsa dikkatli olun, çünkü kabak çekirdeği kilo yapar. :tik:

Kabak çekirdeğinin iç kısmı yüzde 45-50 civarında doymamışlık bakımından zengin (oleik, linoleik asit) koyu yeşil renkli bir sabit yağ taşıyor. Rengi nedeniyle yemeklerde kullanılmıyor ama sağlıklı bileşenleri nedeniyle bazı ülkelerde salatalara ilave ediliyor. Yüksek sabit yağ içeriği nedeniyle, kabak çekirdeğini eğlencelik olarak tüketirken kilo alma riskini göze almak gerekiyor.

Kabak Çekirdeği Kilo Aldırır mı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kabak çekirdeği

Kabak çekirdeği

bebeklerde kabak çekirdeği gebelikte kabak çekirdeği hamilelikte bebeklere Kabak çekirdeği birçoğumuzun zevkle yediği bir kuruyemiş. Aslında yine bir çoğumuzun da bilmediği bir sağlık kaynağı. Kabak çekirdeği ciddi bir bağırsak kurdu düşürücüdür. Tuzsuz tüketildiğinde çok hızlı ve etkili bir şekilde tenyanın dökülmesine neden olur. Bunun için çocuklarda 40g büyüklerde 100g tuzsuz kabak...
  2. Hangi Yiyecekler Kilo Aldırır ?

Hangi Yiyecekler Kilo Aldırır ?

hangi yiyecekler kilo yapar hangi yiyecekler kilo aldırır yemekler aldırır gıdalar neler aldirir kilo, nasıl alınır, hangi yiyecekler kilo aldırır, beslenme, hakkında bilgiler için yazımıza buyrun. Zayıflıkta şişmanlık kadar sağlık yönünden istenmeyen bir durumdur, ne aşırı kilo ne de aşırı zayıflık sağlıklı yaşam yönünden iyi değildir. Zayıf olan ve kilo almak isteyen kişilere...
  3. Bal kilo aldırır mı ? Balı çok seviyorum da :)

Bal kilo aldırır mı ? Balı çok seviyorum da :)

Balı çok seviyorum ve çok tüketiyorum. Acaba bu kadar bal yerken bu benim kilo almama sebep olur mu ? Doğal baldan bahsediyorum kızlar kilo aldırır mııı aldır maz mı tşk.
  4. Kabak çekirdeği kilo yaparmı bilen var mı ?

Kabak çekirdeği kilo yaparmı bilen var mı ?

Kızlar yaz geliyor film ve tv izlerken kıştan kalma alışkanlık yazında yapıyorum kabak çekirdeği yiyorum acaba kabak çekirdeği kilo yapar mı böyle birşey duydunuz mu ? Teşekkürler.
  5. Üzüntü Kilo Aldırır Mı?

Üzüntü Kilo Aldırır Mı?

üzüntü kilo verdirirmi üzüntüden kilo alınırmı üzüntü kilo yaparmı Bazı kişiler arasın da üzüntü sonucu kilo verilirken bazıların da ise kısa sürede kilo alımında fazlalıklar görülür. Halk arasın da çok yaygın olan üzüntünün kilo aldırdığı yolun da merak ettiğiniz bilgileri uzmanlardan sizler için aktarıyoruz. Üzüntü ve can sıkıntısı bir grup in*sanın iştahını azalttığı onları yemeden...

Sayfayı Paylaş