gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

Kabak tarator

Konu, 'Mezeler - Ordövrler' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

kabak tarator yoğurtlu tarator kabaklı kabak tarifi taratorlu Kabak tarator... Malzeme:
    3 Adet kabak
    Bir adet havuç
    1/2 su bardağı sıvı yağ
    Süzme yoğurt
    Mayonez
    Ceviz
    Bir kaç diş sarımsak
    (Cevizler biraz iri bırakılarak dövülecek)
    Yoğurdun miktarını size bırakıyorum, yoğurdu ne kadar kullanırsanız, mayonezi de 1/4 miktarında koyunuz.

Yapılışı:
    Kabakları ve havucu kazıyın. ( Kabakları sakın soymaya kalkmayın)
    Hepsini beraber, sıvı yağı koyduğunuz tavada güzelce soteleyin.( ben zeytin yağ kullanıyorum)
    Çok az tuz ilave edin.
    Sebzenin bıraktığı suyu çekene kadar ocakta kalsın.
    Diğer tarafta, yoğurdu, mayonezi, az iri bıraktığınız cevizleri ve dövülmüş sarmısağı karıştırın.
    Ocaktan aldığınız sotelenmiş sebzeyi, soğuduktan sonra bu malzemeye ilave edin.
    Harika bir mezedir !!
    Afiyet olsun.

Kabak tarator konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tarator

Tarator

Malzemeler 1 bardak ceviz içi 1 kalin dilim bayat ekmek 2 dis sarmisak 1 kahve fincani limon suyu veya sirke ¾ bardak su ½ çay kasigi tuz ½ çay kasigi kirmizibiber Yapilis Tarifi Islatilmis ekmek içiyle cevizi et makinesinden bir iki çekin. Ya da havanda iyice döverek ezin. içine ezilmis sarmisak, tuz, kirmizibiber ve limon suyu katin. Yogurt kivamina gelene kadar su koyup karistirin
  2. Havuçlu Tarator

Havuçlu Tarator

Malzemeler: 2 adet havuç 4-5 çorba kaşığı süzme yoğurt 2-3 diş sarımsak 1 su bardağı ceviz Yapılışı: Havuçları temizleyip rendeleyin. Cevizleri robotta istediğiniz büyülükte kıyın yada havanda dövün. Sarımsakları ezin. Havuç rendesi, çekilmiş ceviz, süzme yoğurt ve sarımsağı bir kabın içerisinde karıştırın. Servis tabağına aldıktan sonra istediğiniz gibi süsleyerek servis...
  3. kabak

kabak

kabak çeşitleri dikenli faydaları süs çeşitleri (Küerbis / Courge / Gourd / Cucurbita / ) Bir yillik, sürünücü otsu bir bitki. Gövdeleri tüylü sürünücü olup, silindir biçimindedir. Kökleri uzun ve ig seklindedir. Yapraklar tüylü, büyük, böbrek veya kalp seklinde, bes parçali, uzun saplidir. Çiçekler tek eseylidir. Erkek çiçekler sarimsi renkte büyük, disi çiçekler daha küçüktür. Meyveleri...
  4. Kabak

Kabak

(Küerbis / Courge / Gourd / Cucurbita / ) Bir yillik, sürünücü otsu bir bitki. Gövdeleri tüylü sürünücü olup, silindir biçimindedir. Kökleri uzun ve ig seklindedir. Yapraklar tüylü, büyük, böbrek veya kalp seklinde, bes parçali, uzun saplidir. Çiçekler tek eseylidir. Erkek çiçekler sarimsi renkte büyük, disi çiçekler daha küçüktür. Meyveleri çesidine göre küremsi, silindir veya yumurtamsi...
  5. Kabaklı Havuçlu Tarator

Kabaklı Havuçlu Tarator

kabaklı havçlu tarator tarifi kabaklı havuçlu salata nasıl yapılır daha önceleri bu taratoru sadece havuçtan yapıyordum ama sonra iş yerinden bir arkadaşım sadece kabahtan yaptığını söyledi bende pek yeni tatlara açık biri değilimdir ama kabakları rendeledim kavurmaya aldım yok içimden bir ses sen bunun içine yine havuç koy diyordu.içimdeki sesi dinledim havuçlarımıda ekledim valla sadece...

Sayfayı Paylaş