gebe
  1. esennruzgar

esennruzgar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    748
    Ödül Puanları:
    0

Kabaklı Havuçlu Tarator

Konu, 'Mezeler - Ordövrler' kısmında esennruzgar tarafından paylaşıldı.

kabaklı havçlu tarator tarifi kabaklı havuçlu salata nasıl yapılır daha önceleri bu taratoru sadece havuçtan yapıyordum ama sonra iş yerinden bir arkadaşım sadece kabahtan yaptığını söyledi bende pek yeni tatlara açık biri değilimdir ama kabakları rendeledim kavurmaya aldım yok içimden bir ses sen bunun içine yine havuç koy diyordu.içimdeki sesi dinledim havuçlarımıda ekledim valla sadece kabakla nasıl olur bilemem ama havuçlarla birlikte şahane oldu. zaten havucu çok severim .zaten sürekli bilgisayara ve kitaplara baktığım için gözlerimi kuvvetlendirmeye bol bol da tüketirim.kuşkusuz birçok şeyede faydası vardır elbet tarifine gelince 1 kabağı ve havucu rendeleyip zeytinyağında kavuruyoruz biraz tuz ve sarımsaklı yoğurt ekliyoruz.sonra üzerini nane ile süslüyoruz. afiyet olsun meleklerim

Kabaklı Havuçlu Tarator konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tarator

Tarator

Malzemeler 1 bardak ceviz içi 1 kalin dilim bayat ekmek 2 dis sarmisak 1 kahve fincani limon suyu veya sirke ¾ bardak su ½ çay kasigi tuz ½ çay kasigi kirmizibiber Yapilis Tarifi Islatilmis ekmek içiyle cevizi et makinesinden bir iki çekin. Ya da havanda iyice döverek ezin. içine ezilmis sarmisak, tuz, kirmizibiber ve limon suyu katin. Yogurt kivamina gelene kadar su koyup karistirin
  2. kabaklı

kabaklı

Malzemeler: 3 adet orta boy kabak 1 su bardağı yoğurt 5 yemek kaşığı mayonez 3 diş sarımsak 2 yemek kaşığı un 3 yemek kaşığı zeytinyağı Kırmızı biber - tuz Yapılışı: Kabaklar halka halka doğranıp biraz suda haşlanır. Suyu süzülüp rondoda çekilir. Daha sonra 1 kaşık yağda 2 kaşık un kavrulur ve kabakların üzerine dökülüp karıştırılır. İçerisine sarmısaklı yoğurt, mayonez ve tuz eklenip...
  3. Havuçlu Tarator

Havuçlu Tarator

Malzemeler: 2 adet havuç 4-5 çorba kaşığı süzme yoğurt 2-3 diş sarımsak 1 su bardağı ceviz Yapılışı: Havuçları temizleyip rendeleyin. Cevizleri robotta istediğiniz büyülükte kıyın yada havanda dövün. Sarımsakları ezin. Havuç rendesi, çekilmiş ceviz, süzme yoğurt ve sarımsağı bir kabın içerisinde karıştırın. Servis tabağına aldıktan sonra istediğiniz gibi süsleyerek servis...
  4. Ahmet Kabaklı

Ahmet Kabaklı

Göllübağ’ında doğdu.Harput Sarayhatun Camii imamlığı yapan Ömer Efendi ile Münire Hanım’ın oğludur.Çocukluğu Harput yakınlarında Göllübağ denilen bölgede geçti.Elazığ Numune Mektebi’nde ilk tahsiline başlayan (1931) Kabaklı, orta ve lise tahsilini Elazığ’da yaptı.1944 yılında İstanbul Yüksek Öğretmen Okulu parasız yatılı imtihanını kazanarak İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türkoloji...
  5. Kabak tarator

Kabak tarator

kabak tarator yoğurtlu tarator kabaklı kabak tarifi taratorlu Kabak tarator... Malzeme: 3 Adet kabak Bir adet havuç 1/2 su bardağı sıvı yağ Süzme yoğurt Mayonez Ceviz Bir kaç diş sarımsak (Cevizler biraz iri bırakılarak dövülecek) Yoğurdun miktarını size bırakıyorum, yoğurdu ne kadar kullanırsanız, mayonezi de 1/4 miktarında koyunuz. Yapılışı: Kabakları ve havucu kazıyın. ( Kabakları sakın...

Sayfayı Paylaş