gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kabakulak gerçekten kısırlık yaparmı?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Halk arasında söylenir ama gerçekliğini hiç araştırmadım.Acaba ergenlikten sonra erkeklerin çıkardığı kabakulak kısırlık yaparmı ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Kabakulak hastalığını ergenlikten sonra geçiren erkeklerin yüzde 30′unda yumurtalıkta şişme ortaya çıkar; virüs yumurtayı da etkiler Eğer çift taraflı olursa ve sperm hücreleri üreten yumurtalar tamamen zarar görürse kısırlık ortaya çıkar. Bu hastalığı çocuklukta geçirmeyenlerin ergenlik dönemi ve sonrasında kabakulak aşısı olmaları, eğer hastalığa yakalanırlarsa da yumurta iltihabını önleyen ilaçlar kullanmaları gerekir.

Kabakulak gerçekten kısırlık yaparmı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. stres kısırlık yaparmı ?

stres kısırlık yaparmı ?

Stres kısırlık yaparmı merak ediyorum.10 senedir çocuğumuz olmuyor ve bu arada başımıza gelmeyen kalmadı :(
  2. NORLEVO KULLANMAK KISIRLIK YAPARMI ?

NORLEVO KULLANMAK KISIRLIK YAPARMI ?

norlevoyu sık kullanmak kısırlık yaparmı,norveloyu sık kullanmak hormonları bozarmı,norlevoyu ne sıklıkta kullanmalı,norlevonun yan etkileri,norlevo hakkında bilgiler SORU: Merhaba prezervatifle kurunuyorum lakin birliktelik sırasında ufak tefek kazalar olmakta ve sonuç itibariyle ilk yardım olarak norlevoyu kullanmaktayım.Sorum şu norlevo sürekli kullanmak kısırlık yaparmı ? CEVAP:...
  3. Varikosel kısırlık yaparmı?

Varikosel kısırlık yaparmı?

varikosel nedir,varikosel nedenleri,varikosel sebepleri,varikosel belirtileri,varikosel tedavisi,varikosel hakkında bilgiler Erkeklerde kısır tedavisi için başvurulan ve testis damarlarında genişleme ve varisleşme sebebi olarak görülen microcerrahi ameliyat sonucu başarılı sonuçlar alınan bir operasyon tekniğidir. Varikosel testislerde sıcaklık artışı ve toplardamardaki kanın organa...
  4. Anoreksiya kısırlık yaparmı?

Anoreksiya kısırlık yaparmı?

anoreksiya nedir,anoreksiya hamile kalmayı engellermi,anoreksiya gebe kalmada sıkıntı yaratırmı,anoreksiya tedavisi,anoreksiya ve kısırlık hakkında bilgiler Anoreksiya sorununda kişi öncelikle kendini şişman hissederek rejim yapmaya başlar. Fakat sonra bu rejimin boyutlarını genişleterek sorunlu bir hale getirir. Anoreksiya hastalığı kilosu kendisi için çok önemli olan kişilerde yani model,...
  5. Siğara kısırlık yaparmı?

Siğara kısırlık yaparmı?

siğara hamile kalmaya engelmidir,sigara gebe kalmaya engelmidir,siğara hamile kalmada sorun yaratırmı,sigara gebe kalmada sorun yaratırmı ,siğaranın gebelik üzerinde etkileri hakkında bilgiler Sigaranın sağlıkla ilgili yüzlerce konuda olduğu gibi doğurganlık (fertilite) konusunda da hem kadın hem erkek açısından çok çeşitli ters etkileri vardır. Bunlardan bazıları: - Fertilite yani...

Sayfayı Paylaş