gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kâbeye Özlem

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

kabeye özlem Yol yoldaşım,arkadaşım gel gidelim senin ile kabeye, Yavaş,yavaş yol alalım er varalım mekke'ye.
    Yollar uzundur bilemezsin nasıl varılacak cidde'ye.
    Gönüldeki fırtınayı bitirip,muratlara ermeye.

Gönül çok arzular beytullah'a yüzüm sürmeyi,
    Peygamberim,muhammet mustafa'nın izin görmeyi,
    Mina'da,müzdelife'de taif'te,ihramlara girmeyi,
    Gönlümdeki fırtınayı dindirecek dost edinmeyi.

Çok zor olmuştur.mekke'den medine'ye hicret etmesi,
    Allah'ın emrini,yeryüzünde insanlığa tebliğ etmesi,
    İnsanlığı hurafeden kurtarıp,ta yürekten sevmesi
    Ne büyük şereftir,hak yolunda severek cihat etmesi.

Sefa ile merve'nin arasında umut ile koşması
    Zemzem' kavuşarak doya,doya,kana,kana içmesi,
    Şeytanı taşlayarak,kötülüğü sonsuzluğa gömmesi,
    Beytullah'ta tavaf edip,gönüllerin vuslat etmesi..

Gel yoldaşım,arkadaşım,gel gidelim senin ile kabe'ye,
    İsmail'e,ibrahim'e,dua edip,hak yoluna kurban kesmeye,
    Hıra'da uhut'a ,harem-i şerifte,muhammet'e ermeye,,
    Gönlümdeki fırtınayı dindirip,islam'ı yerinde görmeye,

Gel yoldaşım arkadaşım,gidelim hac edelim seninle,
    Dünyada ki nimetlerin kaynağını öğrenelim birlikte,
    Sevginin nasıl olduğunu görelim,çeşit,çeşit yürekte,
    Hac edelim,,yaşayalım mutluluğu,dünya ile birlikte….

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kâbeye Özlem
    emeğine sağlık

Kâbeye Özlem konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ÖzLeM

ÖzLeM

Özlem… İlk özlem ana rahmine düştüğümüz anda başlar.. dışarıdaki hayata çıkma çabasıyla… farkında olmadan neyi özlediğimizi bilmeden ilk kalp atışlarımızla bedenimizin ruhumuzun içine yerleşendir özlem.. Bir ana anne sıcaklığına duyulandır özlem ….masum, çaresiz, sadece beklenmez mi? Sıcak kollarında, sıcak bir nefesle uykuya dalmayı küçük beden.. İlk adım atışlar, ilk kelimeler, etrafı...
  2. Rüyada Kâbe , Kâbe'de Namaz Kılmak , Kâbeye Girmek

Rüyada Kâbe , Kâbe'de Namaz Kılmak , Kâbeye Girmek

rüyada kabede namaz kılmak rüyada kabeye gittiğini görmek kabeye gitmek mekkede namaz kılmak kabede Rüyada Kabe'yi görmek devlet baskani, devlet büyükleri, hakim, evlenmek, Kabe'yi ziyaret etmekle yorumlanir. Kabe'nin içinde namaz kildigini gören, devlet büyüklerinden biri" ne yakin olur. Düsmanindan kurtulur. Kabe'ye girdigini görmek,bir devlet büyügünün makamina girmekle yorumlanir....
  3. özlem!!!!!

özlem!!!!!

Özlem… İlk özlem ana rahmine düştüğümüz anda başlar.. dışarıdaki hayata çıkma çabasıyla… farkında olmadan neyi özlediğimizi bilmeden ilk kalp atışlarımızla bedenimizin ruhumuzun içine yerleşendir özlem.. Bir ana anne sıcaklığına duyulandır özlem ….masum, çaresiz, sadece beklenmez mi? Sıcak kollarında, sıcak bir nefesle uykuya dalmayı küçük beden.. İlk adım atışlar, ilk kelimeler, etrafı...
  4. Kâbe Hâlâ Bekliyor mu?

Kâbe Hâlâ Bekliyor mu?

Kendi üzerinde dönen değirmen taşları misali dönüyorum odalarda; Seccadeler nerde? .. Kıble hangi yöne doğruydu bu evde? .. Başıma koymak için takke, çekmek için tesbih var mı? .. Bugün bitti. Gece de gidiyor... Bir günüm daha bitti; ben nereye gidiyorum? .. Gün gün, saat saat, dakika dakika ölüyorum! .. Gidiyorum! .. Tükeniyorum; Haberim var mı? .. Herşeyi sevmek... Çok güzel....
  5. Kâbe sevgisi engel dinlemiyor…

Kâbe sevgisi engel dinlemiyor…

Her yıl milyonlarca Müslümanın hacı olmak için koştuğu kutsal topraklara sadece vücut sağlığı yerinde olanlar gitmiyor. Engelli insanlar da tüm engellerini aşarak kutsal topraklara gidip hacı oluyor. Kas erimesi hastası olan ve tekerlikli sandalyede yaşayan Fatma Tatlı da tüm engellerini aşarak Kâbe’ye yüz sürenlerden.Sivas’ın Suşehri ilçesinde yaşayan engelli Fatma Tatlı’nın hacca gidiş...

Sayfayı Paylaş