Kabirde İlk Soru...

kabirde yada yaşarken kimin nekadar çok günahı, kimin nekadar çok sevabı olduğunu Cenabı ALLAH tan başka kimse bilemez. Ve bu tür yorumlara kesinlikle karşıyım. Kimse çok günahkardır ama bir iyilik yapar Cenabı ALLAHIM onu affeder tertemiz gider, ama kimse namazında niyazında görünür fakat yaptığı bir günah onu cehenneme götürür. Böyle bir şekilde de insanları korkutmak bence yersizdir. Herkesin imanı, inancı, namazı, sevabı, günahı kendine. ALLAHIM insana akıl vermiş fikir vermiş. Namazı sevdirerek telkin etmek lazım, böyle kabirde şöyle olur böyle olur, titrersin cevap veremezsin vb. gibi korkutarak insanları namaza yada imana sevk edilemez bence. Anlayana......

Kabirde söyle olur böyle olur diye bisey yok bu olacak biseyyy.. ayrica korkutarakda anlatilmamis bence ... Ben gayat beyendim..
emegine saglik. :))

Bu faydalı konu için Allah razı olsun..Rabbim kimseyi utandırmasın.Allah Son nefeste AĞZIMIZDAN KELİMEİ TEVHİDİ VE ŞEHADET GETİRMEYİ nasip eylesin amin...

misafir meleğe katılıyoruuuuuuuuuuuum

anladığını pek sanmadım ben rabbimi sevdiğim için namaz kılarım kabirde gelecek meleklerden korktuğum için değil yazık insanları böyle korkutarak sevdirilmez din

RABBiM Ümmeti Muhammedi kabir azabından korusun insaLLah.. ALLah cc. sadakatLıdır affeder kuLLarını ama önemLisi imtihanı Gecmek arkadasLar hesabını veremeyeceğimiz GünahLarLa Rabbimizin karsınına Gecmemek duasıyLa insaLLah kimseyi korkutmak oLunduĞu niyeti değiL burda gercekLerden bahsediLiyo saptırmanın bi anLamı yok kardes ALLaha emanet.

yaşarken dilimiz neyi söylerse kabirdede onu söyler eğer şimdi Allah dersek o zamanda Allah deriz ama şimdi yallah dersek ozaman işte yandık demektir

Geri