gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Kabızlığa kesin çözüm!!!

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

kabızlık çözümü kabızlığa çözüm kabızlığa kesin çözüm kabızlık kesin acil
    Sindirim ve boşaltım sisteminin sağlıklı çalışmaması kabızlık sorununa yol açıyor.Bu sorundan kurtulmak için doktor ender saraçın çözümünü dikaktlice okuyun ve uygulayın.Bu sıkıntınızdan kurtulacaksınızdır:)
    kabizlik.jpg

Kabızlığa kesin çözüm!!!
    Doktor Ender Saraç'tan kabızlığa çözüm getirecek besin önerileri...

Keten tohumunu havanda biraz döverek sabahları aç karnına, az yağlı yoğurtla karıştırarak yiyin.

Kuru kayısıyı ve kuru mürdüm eriğini akşamdan bir bardak suyun içinde bekleterek sabah aç karnına bu suyu için. Suyu içtikten sonra kayısı ve erikleri yiyin. Bu işlemi her sabah tekrarlayın.
    Akşamdan bir kilo arpayı üzerini örtecek kadar suyun içine koyun ve sabaha kadar bekletin. Sabah haşlayın ve içine iki adet kabak, bir miktar pırasa, ıspanak, kereviz sapı, bir çorba kaşığı zeytinyağı, bir tutam tuz ekleyerek pişirin. Hazırladığınız bu çorbayı sabah aç karnına için.

İki yumurta sarısını kek kabında iyice çırpın. Bir fincan sıvı yağın içine tarçını ekleyip ayrı bir kapta çırpın ve yumurtanın içine katın. 50 gr az öğütülmüş keten tohumu, 50 gr yulaf ezmesi, bir miktar mürdüm eriği, 1-1.5 kahve fincanı şeker, tam buğday ununu da ekleyerek normal bir kek hamuru elde edin. Hamuru 150-160 derecede pişirin. Keki iki ince dilimden fazla yemeyin.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Ağustos 2013
  2. nermin1982

nermin1982 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ender Bey'in önerileri her zaman işe yarıyor ama iş güç derken bu tarifleri yapıp uygulamak gerçekten zor. Ben geçen yaz İtalya'da sorun yaşadığımda İtalyan arkadaşımın annesi bla bla bla ( Tipik bir orta yaşlı İtalya'nın nasıl konuştuğunu düşünün :laugh: - hızlı ve heyecanlı bir şekilde vede anca 2-3 kelime bildiğim İtalyanca olarak! ) konuşarak bir poşeti bir bardak suya boşaltıp bana verdi. İçimi çok hoş bişeydi, mandalina aroması vardı, çok severim. Bir miktarda poşet bana verip her gün bir tane içmemi söyledi. ( Arkadaşım bana İngilizce anlatmasa hayatta anlayamazdım. ) Süper faydalı oldu. Türkiye'ye döndükten sonra son poşeti de kullanıp yenisini almak için eczaneye gittiğimde Türkiye'de satılmadığını öğrenip hayal kırıklığına uğramıştım. Geçenlerde bir sitede gördüm yakında Türkiye'ye geliyormuş, sevindim. Bu yazda İtalyan arkadaşım Türkiye^ye gelecek. Annesini de getirmesini istedim, bakarsınız bende ona Ender Bey'in kekini yapıp ikram ederim... :)

3. kımılkımıl

kımılkımıl Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu bahsettiğin şeyin adı nedir? Benim denemediğim ilaç ve çay kalmadı bir türlü bağırsak sorunlarımı gideremedim.

4. nermin1982

nermin1982 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dulcofiber canım,umarım Türkiye'ye gelir bende dört gözle bekliyorum.

5. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

Kabızlık
    Arkadaşlar bende 3 ay önce kabızlık sorunum başladı bir çok yöntemi(kuru kayısı,incir,portakal yaprağı, bitkisel ilaçlar pırasa vs vs...) denedim ama hiç bir işe yaramadı en son çareyi zeytinyağı içmekle buldum her sabah aç karnına 1 yemek kaşığı zeytinyağı(eğer inatçı bir kabızlıksa 2veya 3 te olabilir)için.Ben ilk kullandığımda pek umudum yoktu ama müthiş bir etki gördüm şiddetle tavsiye ediuorum. En sağlıklı en pratik ve en ucuz yolun bu olduğunu düşünüorum.

6. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    En güzeli doğal yöntemler.Kabızlık çoğu kere de psikolojik olabiliyor çünkü strese bağlı olaraktan bağırsaklar haddinden fazla spazm üreterek şişkinlik yapıyor ve ardındanda kabızlık.Özellikle yürüyüşün de çok iyi geldiğini sizlere söyliyebilirim bol bol imkanınız varsa yürüyerek bu kabızlığı atabilirsiniz

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kabizlik
    acil bi cözüm laziim bana :( bu dayanilcak gibi degil.. arkadaslar nolur yardim ediin :(

8. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Slm

Zeytinyağının iyi geldiğini duymuştum.arkadaşta söyledi deneyeceğim ve umudum var.

9. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çiçek tozu, zeytin yağı ve fazlaca kayısı ve kuru incir hepsini denedim fayda yokk...

10. uğur şen

uğur şen Forum Okuru

3 HAFTADIR İNANILMAZ DERECEDE KABIZIM VE HİÇBİR DÜZELME YOK 3-4 GÜNDE BİR KENDİMİ ZORLAYA ZORLAYA BİR PARÇA CIKARABİLİYORUM VE 1 HAFTADIR BEL AGRIM VAR. BEL AGRISI KABIZLIKTAN OLURMU NOLUR YARDIM EDİN. SPOR YAPIYORUM BOL SU İÇİYORUM,BOL MEYVE SEBZE YİYORUM NAFİLE:s

11. kayıtsız üye

kayıtsız üye Forum Okuru

kesin çözüm..

arkadaşlar sinemake otu kabızlığa kesin çözüm diyebilirim..günde iki bardak aç tok farketmiyor kaynatıp için.. beş dakikada etkisini gösteriyor.ilk önce gaz sıkışmaları ağrı falan oluyor ama korkmayın.önemli olan o ağrılara kısa süre katlanabilmek..ondan sonra böyle internettten ishale çözüm ararsınız:))şaka:) cidden çok işe yarıyor..sindirim problemi çekenler ve bu yüzden karınlarında şişkinlik meydana gelen arkadaşlar, kilo vermek isteyenler bu otu şiddetle tavsiye ediyorum..iyi günler geçmiş olsun arkadaşlar..

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çok kötü durumdayım herşey denedim ama sonuç bulamadım

13. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Selamlar,

Erkek kardeşim de bu sorunu yaşıyordu düzenli olarak müsil vs içti en son sinemaki bitkisini denedi ishal yapıyor doğrudur. Daha sonrada ( bir hafta kadar kullandı bunu iki güne bir günde 2 fincan şeklinde ) bıraktı şimdi düzene girdiğini söylüyor bilginiz olsun arkadaşlarım.

14. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

15. dünüş

dünüş Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    kızlar bendede kabızlık problemi vardı ama çok şükür kurtuldum hamilelikte başladı doğumdan sonra devam etti 5 günde bir çıkıyodum tuvalete söylemesi ayıp sonra bağırsak düzenleyici ilaç vermiş görümceme doktor aynı sorun ondada vardı onu 2 kere içmiş şurup geçti çok güzel bi tadı var bal gibi isterseniz veriyim adını bende kullandık iyileştim şükür rahatladım

Kabızlığa kesin çözüm!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bebek kabızlığına çözüm

bebek kabızlığına çözüm

bebeklerde kabızlık çözümü bebek kabızlığına çözüm bebek kabızlığına ne iyi gelir bebeklerde kabızlığa ne iyi gelir 7 aylık bebekte kabızlık Normal kıvamda yumuşak kaka yapan, neşesi yerinde kilo almış bir bebeğin günde bir kez kaka yapması kabızlık sayılmaz. • Aldığı besin kendine yetmeyen, aç kalan bebeklerde, • Barsağında doğuştan...
  2. gaz sancısına kesin çözüm

gaz sancısına kesin çözüm

gaz sancısına kesin çözüm nedir bıktım usandım bu sancıdan bişey de yapamıyorum zaten yapabilen biriside değilim ama sancıdan ölüyorum ne yapmamı tavsiye ediyorsunuz ya :S
  3. Çocuklarda Kabızlık Çözümü

Çocuklarda Kabızlık Çözümü

kabızlık nasıl giderilir kabızlık tedavisi kabızlık çözümü Bağırsak tembelliği zaman zaman herkesin yaşadığı bir sorundur melekler. Bu durumla karşılaşmamak için yapılacak en doğru şey sağlıklı beslenmeli, suyu ihmal etmemektir. Ancak özellikle çocuklarda yaşanan kabızlık zaman zaman anneleri zora sokmaktadır. Eğer çocuğunuz kabız olursa yapmanız gerekenlerle ilgili bilgileri makalemizde...
  4. istenmeyen tüylere kesin çözüm

istenmeyen tüylere kesin çözüm

denemenzi tavsiye edrm işeyarıyo
  5. Zayıflamak için kesin çözüm...

Zayıflamak için kesin çözüm...

Sevgili melekler, zayıflamak istiyorsanız kesinlikle bunu beyninizde başlatmalısınız...farz edin ki beyniniz bilgisayar...Yükleme yapın...Zayıflayacağım başaracağım diye...Kalorisi düşük gıdalar tüketmeye özen gösterin....Spor çok önemli....Spor yapın...Spor sadece koşu demek değildir....evde yürüyün egzersiz yapın müzik açın konsantre olun kendinizi huzurlu hissetmenize yardımcı olacaktır......

Sayfayı Paylaş