gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kabızlık hastalığının Başlıca nedenleri nelerdir melekler

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kendimi bildim bileli kabızlık çekiyorum. Bunun nedenlerini mutlaka bulmam lazım doktor vs de hikaye şunu kullan bunu kullan elma ayva tüketin yok efendim çayı fazla içmeyin şu ilacı kullanın gibi durumlarla bana dönmelerinden artık bıktım usandım. Bu hastalıkla savaşan benim gibi bıkan ve hastalıktan kurtulan meleklerime sormak istiyorum. Kabızlığın başlıca nedenleri nelerdir arkadaşlarım. Kendinizden ve yaşadıklarınızdan örnek verirseniz sevinirim. Misal neyi ne zaman kullandığınızda bu kabızlık azaldı. Yada bir bitki çayı tavsiye edebilir misiniz ? Aklınıza ne gelirse beni bu illetten kurtarabilecek fikirlerinize gerçekten ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz, Kabızlığın en önemli ve ilk nedeni yanlış beslenmedir.Zaten fizyolojik bir rahatsızlık olmadığı sürece doğru ve düzgün beslenen bir insan kabızlık problemi yaşamaz.Liften zengin,bol meyve ve sebzeli,esmer ekmekli ,bol su tüketimli ve düzenli beslenme ilk dikkat edeceğiniz şey olmalıdır.Bunlara rağmen hala kabızlık probleminiz devam ediyorsa hemen bir doktora başvurmak ve gerekli tetkikleri yaptırmak gerekir.Zaten bu tetkikler sonucunda da doktorunuzun uygulayacağı tedavi sizi sağlığınıza kavuşturacaktır.
    Bunun dışında forumumuzda bulunan Kabızlığa Karşı Yapılabilecekler adlı konumuzu da inceleyebilirsiniz.Geçmiş olsun.. :)

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

benım kızım beş yaşında doğduğu bir günden bu tarafa kabız di iki dudağın şıp dediğini yaptık götürmedık dr koymadık tam bu kaderimiz dediğimiz anda kivi nin kabızlıg a iyi geldiğini okuduk ve her gün yatmadan üç tane yedirdin ve ise yaradı söylediğim büyük küçük herkez ise yaradığını söyledi ben çok çektim sizler çekmeyin şu anda kızım da bizler de mutluyuz

Kabızlık hastalığının Başlıca nedenleri nelerdir melekler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Başlıca düşük nedenleri nelerdir?

Başlıca düşük nedenleri nelerdir?

RAHİM travmaları, daha önceden yapılmış çeşitli rahim ameliyatları, rahimden miyom alınması, rahim yırtıkları, çok doğum yapmak, yaşlı kadın gebelikleri, iskelet sistemi bozuklukları, bazı kan hastalıkları, kalp yetmezliği, damar hastalıkları, tüberküloz, böbrek hastalıkları, kromozomal bozukluklar kanser, frengi, anne ya da babanın zekâ geriliği gibi durumlarda düşük olabilir Bazı hastalıklar...
  2. Kalp ağrısının başlıca nedenleri

Kalp ağrısının başlıca nedenleri

Kaburga incinmeleri, göğüs bölgesinde bulunan sinir sıkışmaları, akciğer hastalıkları, yemek borusu sorunları ve kas problemleri kalp bölgesi ağrısının kalbe bağlı olmayan diğer nedenleri arasındadır. Bu sağlık koşullarından bazıları hayati önemde olabilir, bazıları ise basit tedavi yöntemleriyle kısa sürede iyileşebilir. Tekrarlayan kalp ağrıları için en doğru teşhis ancak bir doktor...
  3. Kabızlıktan nasıl korunabiliriz ?

Kabızlıktan nasıl korunabiliriz ?

Kabızlık zaman zaman her insanın yaşayabildiği bir durumdur. Seyrek olarak ciddi bir hastalığın göstergesi olabilir. Karında gerginlik ve şişkinlik kabızlığın genel belirtisidir. Kabızlık denildiğinde genelde seyrek dışkılama anlaşılır. Normal, sağlıklı kişi günde üç kez tuvalete çıkabileceği gibi, haftada üç kez de çıkabilir. Sayısal olarak olan değişiklikler kişinin aldığı besinlere,...
  4. Çocuklarda kabızlık nasıl önlenir?

Çocuklarda kabızlık nasıl önlenir?

Çocuklarda kabızlık tedavisi önemlidir. Çocuklarda kabızlığın önlenmesine yardımcı olmak için: Çocuğunuza yüksek lifli gıdalar yedirin. Meyve, sebze, fasulye ve tam tahıllar gevrek ve ekmek gibi yüksek lifli gıdalarla çocuğunuzu besleyiniz. Çocuğunuzda yüksek lifli diyetten dolayı oluşacak gaz ve şişkinliği önlemek için lifli yiyeceklere günde sadece birkaç gramla başlanması gerekir...
  5. Kedilerde kabızlığa ne iyi gelir?

Kedilerde kabızlığa ne iyi gelir?

Kedilerde kabızlık sorunu dışkılamada zorluk çekme şeklinde yaşanan, kuru özellikte olan dışkının bağırsaklar ya da rektumda birikmesiyle ya da bu alanlarda ilerleyememesi nedeniyle yaşanır. Farklı sebeplerle oluşan kabızlık sorunu, kedilerde oldukça sıkça etkili olan kronik sindirim sorunları arasındadır. Bu durum bazı sindirim hastalıkları sırasında bir semptom şeklinde etkili olabileceği...

Sayfayı Paylaş