kablosuz ağ ayarlarını nasıl yapacağım bilgi verirmisiniz lütfen

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
kablosuz ağ ayarlarını nasıl yapacağım bilgi verirmisiniz lütfen
Evdei nette bir sorun çıktı biraz kurcaladım ama bilmeyince bir yerini yaparken diğer yer bozuluyor. Uzun lafın kısası kablosuz ağ ayarlarını yapmam gerekiyor, nerden nasıl yapacam yardım edermisiniz bana?

Başlat > Denetim Masası > Ağ Bağlantılarını tıklıyoruz.

Ağ Pencerelerinden sol tarafta bulunan AĞ GÖREVLERİNDEN;Ev veya Küçük İş Yeri Ağı Kur Tıklıyoruz.

Dikkatlice ve Sırayla Yönergeleri takip ediyoruz.

Burada Kablolu Bağlantı yapacaksak Yerel ağ bağlantlarını seçiyoruz

KABLOSUZ BAĞLANTI yapacak isek Bağlantısı kesilen ağ bağlantılarını göz ardı et KUTUSUNU İşaretliyoruz.

Daha önceden özel bir bağlantınız varsa bulacaktır, yeni ağ kurmak için Alttaki seçeneği seçiyoruz. Hayır İnternete Başka Bağlantı Yolu Seçeyim kutusunu işaterliyorsunuz.

Bu Bilgisayar İnternete Mesken Bir Ağ Geçidiyle veya Ağımdaki Başka Bir Bilgisayar Üzerinden Bağlanır. şekeneğini işaretliyoruz.

Bilgisayar Tanımı Adımızı ve Bilgisayarımızın Adını Giriyoruz.

Çalışma Grubu Adı giriyoruz standart olarak WORKGROUP girebilirsiniz

Eğer Ağda Dosya ve Klasör Paylaşımı yapmıyacaksak güvenlik açısından kapalı durumda tutalım.

Ağ Kurulumumuzun sonuna geliyoruz, burada yapmış olduğumuz ayarları kalıcı hale getiriyoruz.

Ağ Kurulumunuzu Kalıcılaştırmak İçin Sistem Ayarlanıyor.

Ağ Ayarlarımızı Başka Bir Bilgisayarda Otomatik Olarak Yapabilmek İçin Seçeneklerden Faydalana Biliriz. Biz Tek Kullanıcı Olarak Varsayıyoruz ve Gerek Yok Seçeneğini Seçiyoruz.

ve Ağ Kurulum İşlemimiz Bitmiştir.

Geri