gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Kabul olmayan Duam...

Konu, 'Çöplük' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

.
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .

.
    .
    .
    .
    .
    .

.
    .
    .
    .

Üstündeki yazıları silinmiş,
    Eski bir kartpostal gibi,
    Duruyorum rafların arasında...
    İçinden çıkardığım toprağın,
    Kokusu kalmış yüreğinde
    Ne yapsam arınmıyorsun...

Ellerimde,
    İntiharımdan kalan barut kokusu
    Ellerini tutup,
    Soğukluğunu bulaştırıyorum ölümün...
    Umursamıyorsun...

Bahara inat,
    İçimden sonbahar notaları yükselmekte...
    Dilinden anladığım bir o kalmış.

Acıtıyorsun, acıyorsun
    Aldırmıyorsun…

Ellerimi açmadan,
    Soluksuz ettiğim dualarımın
    Kabul olmayanısın...
    alintidir

Kabul olmayan Duam... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Emrah - Kabul

Emrah - Kabul

başka düşüm yok ki benim kalp atışın tek sebebim kim kimin olsun diye sorarsan ben seninim sen de benim başka düşüm yok ki benim yaşlanmaya tek sebebim kim kimin olsun diye sorarsan ben seninim sen de benim aklına geleni yüzüme söyle hadi söyle de bilsin herkes kim akıllı kim deli anlamadım hangimiz seviyor hangimiz ziyan ediyor kabul kabul hiç zora gelemem desen kabul emrine...
  2. KaBuL eDeRMiSiN??

KaBuL eDeRMiSiN??

!!!.... SeNi ÇoK SeViYoRuM....!!! A A A A A A A A A YüReĞiMiaVuÇLaRıMDa SuNSaM KaBuL eDeRMiSiN ??????? _____________________ SeN HaYaTa Ne VeRiRSeNHaYaTSaNa SeNiN VeRDiĞiNi GeRi VeRiRMiŞ BeN HaYaTaNeVeRDiMBiLMiYoRuM aMaHaYaTBaNa uMMaDıĞıM KaDaRDeĞeRLioLaN _ _ SeNi VeRDi _ _ ...EGER SENİ SEVMEKSE YAŞAMAK BEN HİÇ ÖLMEYECEĞİM...A ...BuNDaN BöYLe DüNYaDa... ....AŞKIN aDı SeN...
  3. Her güne bir duamız olsun.

Her güne bir duamız olsun.

aminli dualar amin Sevgili Melekler, Her gün, içimizden geldiğince "amin"li bir duamız olsun... İlk dua benden arkadaşlar... Yüce Rabbimiz, içimizi, dışımızı, yolumuzu nuruyla aydınlatsın. Yolundan gidenlerin yolundan gitmeyi, sevdiklerinden olmayı, rızasını kazanmayı, cemalini görmeyi nasip etsin bizlere ve dualarımızı kabul buyursun... Amin...
  4. Duam kabul olmuyor niye acaba?

Duam kabul olmuyor niye acaba?

Şartlarına uygunsa dua kabul olur. Hadis-i şerifte, (Rabbiniz kerimdir, kendine açılan eli boş çevirmekten haya eder, edilen duayı kabul eder) buyuruldu. (Tirmizi) Duanın kabul olması için bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Sebeplere yapışmadan istemek kuru bir temennidir. Hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Çalışmadan dua eden, silahsız harbe giden gibidir.) [Deylemi] Yapılacak işlerden...
  5. Derdi olmayanı gösterin bana.

Derdi olmayanı gösterin bana.

Selamlar olsun ve Allah razı olsun yazdıklarımi okuyanlardan. Dert nedir bilmezdim ama hep görüyordum ve duyuyordum hep gündemdeydi hayatımda aslında ve herseferinde derman ariyana yardım diledim Yüce Yaradandan, yardım yapmayı o kadar severim elimdeyse imkanımdaysa eyer nasipse hiç aksatmadım yardımımı hiç kimseden esirgemedim çünkü öyle öğretdiler bize, öbür Alleme götüre bilceyimiz sevablar...

Sayfayı Paylaş