gebe
  1. TÜLSÜ35

TÜLSÜ35 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

kaçak avcılara ceza yagdı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında TÜLSÜ35 tarafından paylaşıldı.

Mersin'in Tarsus ilçesinde bu yılın ilk 5 ayında kaçak avlanan toplam 9 kişiye 11 bin 750 YTL para cezası kesildiği bildirildi. Mersin Çevre ve Orman Müdürü Hasan Saday, Doğa Koruma Milli Parklar Tarsus Mühendisliği ekiplerinin yaptığı denetimler sonucunda, bu yılın ilk 5 ayında karada avcılık yapan 4 kişiye 10 bin 158 YTL, suda kaçak av yapan 5 kişiye de 4 bin YTL olmak üzere toplam 14 bin 908 YTL idari para cezası verildiğini belirtti. Civar illerden avlanmaya gelen kaçak avcıların yasa ve kural tanımadan av değil, adeta katliam yaptıklarını belirten Saday, "En büyük sıkıntımız limit diye bir anlayışlarının olmamasıdır. Böyle giderse kural tanımadan doğal kaynaklarımızdan olan yaban hayatının tahrip edilmesi birçok sıkıntıları da beraberinde getirecektir. Son günlerde yaşadığımız kene olayı gibi. Eğer doğal kaynaklarımızı fütursuzca yok etme, kural tanımadan avlanma devam ederse; hayvanları bibloda, ormanları tabloda seyretme talihsizliğine düşülecektir." dedi. 35 dakika önce..
    kaynak:haberler.com

2. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Cevap: kaçak avcılara ceza yagdı
    emeğine sağlık dostum

3. TÜLSÜ35

TÜLSÜ35 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: kaçak avcılara ceza yagdı

sende saol modum

kaçak avcılara ceza yagdı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. karınca yagı

karınca yagı

tala kullananlar tala karınca yağı kullananlar karınca yumurtası yağı nerede satılır yumurtası nerede satılır yagı kızlar karınca yagı kullanan varmı aranızda:hmm:
  2. Avcı

Avcı

Hüner ve beceri sahibi bir insana, öğretmene, hilebaz kimseye delalet eder. Av bölgesinde avcılarla birlikte bulunmak iyidir. Su ürünü avlamak rızktır. Her türlü avlanmanın yasak olduğu yerde avlanmak iyi değildir. Kuş avlamak tüccar için hileye, Vahşi hayvan avcısını görmek borçlarını tahsil etmeye, Temiz giyimli avcı görmek, insanlara bilgi ve beceri öğreten kimseye delalet eder. ( Ayrıca...
  3. Kaçaklara Yardim Edenlerin Cezalari

Kaçaklara Yardim Edenlerin Cezalari

Madde 75 - 1 - (Değişik fıkra: 30/04/1945 - 4726/2 md.) Asker kişileri kaçmağa kışkırtan veya kaçmalarını veya kaçaklığın devamını kolaylaştıran veya kaçakları, izinsizleri, bakayayı, yoklama kaçaklarını, saklıları ve çağrılıp ta gelmiyen yedek subaylarla yedek askeri memurları bilerek özel ve resmi hizmete alanlar veya gizliyenler veya Devlet, il ve belediyelerle bunların deneti altındaki...
  4. Geri Gelen Kaçaklarin Cezalarinin Indirilmesi

Geri Gelen Kaçaklarin Cezalarinin Indirilmesi

Madde 73 - Kaçak, kaçtığından altı hafta, seferberlikte bir hafta içinde kendiliğinden geri gelirse yukarıki maddelere göre verilecek cezalar yarısına indirilir. Ölüm cezası yerine müebbet ağır hapis yahut beş seneden az olmamak üzere ağır hapis cezası verilir.
  5. yagım bıtmıs

yagım bıtmıs

bugun kendımı yokladım cıkss yok ben gıcırdama yapıyom yagım bıtmıs azcuk yaglayıverın ve hayrınızaaa:D:dhem uzun zamandırda benı seven olmamısss :(:(:(:(:(yazık banaaaa

Sayfayı Paylaş