gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Kadavradan Nakledilen Rahim Bebeği Tutmadı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

kadavradan ilk rahim nakli kadavradan rahim

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Antalya'da 8 Ağustos 2011'de 7 saat süren operasyonda dünyanın ilk rahim nakli yapılan 23 yaşındaki Derya Sert'in 8 haftalık hamileliği sonlandırıldı.

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde kadavradan rahim naklini gerçekleştirerek dünya tıp literatürüne giren ekip, geçen 31 Mart'ta embriyo transferi işlemini başlatmış, 12 Nisan'da da Sert'in hamile olduğu kamuoyuna açıklamıştı.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Ünal ve AÜ. Plastik ve Rekon. Cerrahi ABD Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, yaptıkları ortak yazılı açıklamada, "Dünyanın kadavradan rahim nakli yapılan ilk hastası Derya Sert'in 8'inci hafta sonundaki kontrolünde embriyo kalp atışlarının izlenmemesi üzerine gebeliği sonlandırılmıştır. Hastanın genel durumu iyidir ve evinde istirahat etmektedir. Uygun şartlarda hazırlıkları tamamlandığında tüp bebek tedavisine devam edilecektir" dedi.
    DHA

smiley ve karakuzu bunu beğendi.
  2. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Allah im sen büyüksün. Neler görecegiz daha neler duyacagiz??!! Bu kadin tüp bebek tedavisinden ikiz yada üçüz hamile kalirsa hic sasirmam. Ama bebegini kaybetmis olmasi üzücü :(

smiley bunu beğendi.
  3. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    yazik rabbim gönlüne göre versin... insan evlat sahibi olmak icin nelere katlaniyor ya... rabbim sabir versin ve akil fikir versin.. her serde vardir bir hayir... bunu bazilari anlamiyor....

Kadavradan Nakledilen Rahim Bebeği Tutmadı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadavra (Pathology)

Kadavra (Pathology)

Kadavra (Pathology) Ted Gray görünüşte herkesin sahip olmak isteyeceği bir hayata sahiptir. Harvard’dan bir tıp diploması vardır ve dünyalar güzeli bir nişanlısı... Ama hayatın sundukları ona yetmez. Çünkü o, en iyi olmanın peşindedir. Ted, kariyerine başlamadan önce çok prestijli bir üniversite hastanesinde üç aylık bir adli tıp stajı yapacaktır. Bu hastanede alanında çok iyi bir patoloji...
  2. Bebek rahim içi gelişme geriliği

Bebek rahim içi gelişme geriliği

INTRA-UTERIN GELİŞME GERİLİĞİ (İUGG) İntra uterin (Rahim içi) gelişme geriliği (İUGG) terimi genel olarak doğum anında çocuk ağırlığının gebelik haftasına göre %10'un altında olmasıdır. Bu miadında doğumlarda bebek ağırlığının 2500 gramın altında olması anlamına gelir. Gebeliklerin %3-7'sinde...
  3. Rahim ağzı yetmezliğinden bebeğini kaybedenler_!!!

Rahim ağzı yetmezliğinden bebeğini kaybedenler_!!!

21 haftalık hamileyken oğlumu kaybettim sebebi rahim ağzı yetersiziliği dedi doktor. doğum hastanesine gitmiştim acil olarak doğumdan şüphelenmedim çünkü sancım fazla değildi agrıkesici vurulucagımıfüşünmüştüm ama doğum yapıp çıktım hastaneden bebeğim sağlıklı bebeğimi kaybettim .
  4. Tüp bebek yaptırdım tutmadı nedeni nedir?

Tüp bebek yaptırdım tutmadı nedeni nedir?

tüp bebek başarısızlığının nedenleri,tüp bebek tedavisinde başarısızlık,tüp bebeğin tutmama nedenleri,tüp bebek neden tutmaz,tüp bebek tedavisini etkileyn olumsuz durumlar hakkında bilgiler Embriyo kalitesi kötü olan grupta gerçekten de sonucu değiştirecek bir yöntem pek yok. Bu çiftlerde herhangi bir kromozom anormalliği yönünden bir genetik inceleme yapmak gerekir. Bazen kadında veya...
  5. tüp bebek yaptırdım tutmadı acil yardım lütfen kızlar

tüp bebek yaptırdım tutmadı acil yardım lütfen kızlar

tüp bebek yaptırdım tutmadı o ay adet gördüm ve bu ay adetim de gecikme oldu 3 gün geçtikten sonra evde idrar testi yaptık ikinci çizgi çok silik bir şekilde varla yok arası çıktı 5.günü kan testi yaptım sonuç 0.12 çıktı (negatif) dendi bugün 6.günü hala adet görmedim acaba tedavide kullandığım iğnelerden dolayımı bu gecikme veya hamile miyim bu durumu yaşayan varsa bana yardımcı olabilir mi?

Sayfayı Paylaş