gebe
  1. swetla

swetla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Kaderin oyuncularımıyız?

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında swetla tarafından paylaşıldı.

yaşam güzel , hergün yeni bir gün hergün yeni şeyler, aslında bazen sadece kaderin esiri olduğumuzu düşünüyorum , yani alnımıza yazılmış herşey biz de yaşıyoruz, tıpkı oyuncular için yazılmış senaryolar gibi... böyle düşünmek de istemiyorum aslında çünkü o zaman kendimi kaderin esiriymiş gibi hissediyorum...

2. bilyana

bilyana Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sanırım hepimiz kaderin oyuncularıyız canım ne yaparsak yapalım alın yazısından başka birşey yaşamıyoruz

3. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Kaderin esiri olunur mu,olunmaz mi bilmiyorum dogrusu.Fakat bildigim birsey var ki,bir seyin olacagi varsa o mutlaka oluyor.Biz ne kadar karsi ciksak da degistirmeye calissak da degismeyen seyler var,bazen de kaderimizi kendimiz ciziyoruz,yeterince ugrasmayarak,ilgilenmeyerek,oluruna birakarak,bazen de gucumuz yetmiyor cabalamaya,yinede istesekte istemesekte olacagi varsa birseyin o oluyor.

4. sadakat

sadakat Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet kader denilen bir şey var ve biz gerçekten sadece yazılanları yapıyoruz:) hatta burda şu an yorum yapmam bile kader:)

5. GaMzE_18

GaMzE_18 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    ÇOK doğru düşünüyorsun canımm süşüncelerin gerçekten mantıklı evet biz malesef kaderin esiriyiz . ama bazı şeyleri değiştirmekte bizim elimizde en azından ben böyle düşünüyorm .. !

6. * MuCiZé *

* MuCiZé * Forum Okuru

hayret!! benim gibi düşünen insanları bulmak çok güzel.ben bide fazla kaderciyim,Allah akıl fikir vermiş ama elimizde değil bana kalırsa yazılmış kaderimiz ve biz yazılanları yaşıyoruz...

(2yol var biri kuzeye biri güneye gidiyor ve biz kuzeyi seçiyoruz kendi aklımızca ama bu bile kader bencee)

7. elisabetta

elisabetta Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de kadere inanıyorum , herşey yazılmış ve biz sadece oynuyoruz, kukla gibi hissediyorum bazen

8. Cennet-ul Meva

Cennet-ul Meva Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    159
    Ödül Puanları:
    63
    KaDer YaziiLmiiss Ve Biz eLbet Biir Güün o YaziiLmiss Kaderi YasiCazz IstesekDe IstemesekDe . . =))

9. beyzanin_gulleri

beyzanin_gulleri Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet ne yazık ki herşey yazılmış ve biz oyuncularıyız

10. Huri

Huri Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    off böyle düşünmek saçma belki ama evet ben de katılıyorum

11. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Ya kusura bakmayin, simdi herkes ayni düsünmüs ben yine herzamanki gibi farkli düsünecegim :)

Kadere elbette inaniyorum.
    Ama hayattaki yapilan her hatayi, yasanan her ktülügü kadere atmamak lazim bence.

Örnegin, bir sinaviniz var, ve siz hic calismiyorsunuz, ama kazanmayi umuyorsunuz, sinava giriyorsunuz ve sonuc belli, kaybettiniz, siz simdi burda buna KADERDE BÖYLE YAZIYORMUSMU DERSINIZ???

Kaldiki madem yaptigimiz HERSEY kadere bagli, günah denilen birsey olurmuydu??

Bunlar elbette benim nacizane düsüncelerim, dogruda olmaya bilirler.
    Ama demem oki, hayatta kaderimize yön vermekte biraz bizim elimizde...

12. * MuCiZé *

* MuCiZé * Forum Okuru

canım verdiğin örnek elbette çok çok mantıklı.bu konuda ben zamanında çok fazla araştırma yapmıştım.hatta şimdide söylemek istediklerimi toparlayabilmek adına netten bir cümle yazacağım...

Yüce Allah bildiği için belli şeyleri yapmıyoruz. Bizim bu işleri yapacağımız, O'nun tarafından ezeli ve ebedi ve mutlak anlamında bilinmektedir.

aslında bizim ne yapacağımızı,mesela sınava çalışıp çalışmayacağımızı,biyere gidip gitmeyeceğimizi,yada bi işe girip girmeyeceğimizi yüce Allah kaderimizi yazarken biliyor oluyor.yapacağımız kötülükler de kader yani,bizim seçimimiz tamam ama Allah bunu kaderimize yazmış,yapacağımızı bilerek..

anlatmak istediklerimi anlatabildim mi bilmiyorum ama umarım açıklayıcı olmuştur,yanlış anlaşılmasın kesinlikle kendi fikrim..

13. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    bende çok üzülürüm bazen hatta hep bu ne ya bizimkide hayatmı derim içinde bulunduğum durumdan dolayı sonrada kafamı toplar ne yapalım kaderimiz buymuş derim eşimde aynı oda evet canım kaderimiz bu der yapacak birsey yok kader alın yazısı

14. NaZMeLeK

NaZMeLeK Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    HAYIR..melekler..tamam doğru kader var ama kaderimizi biz kendimiz çiziyoruz..o alın yazısı kendi irademizle yaptıklarımız ve yapacaklarımızdır..ezelden yazılmış olan bu kader rabbimizin bizi bunları yapacağımızı önceden bilip yazmasıdır..yazılan bir senaryoyu biz oynamiyoruz..biz yazdık ve böyle yazacağımızı rabbimiz önceden bilirmiş zaten.

15. NaZMeLeK

NaZMeLeK Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    kaderin kurbanlarıyız demek çok karamsarca bir şeyy..bu akılı bu iradeyi rabbim niye vermiş bize o zaman.hiç düşündünüz mü???

Kaderin oyuncularımıyız? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kader..

Kader..

KADER NEDİR Bir insanın, bir hayvanın, bir şehir veya bir ulusun yeryüzündeki varoluş sürecinde onun yaşamını yönlendiren etkilerin tümüdür. Ancak bizim inceleme alanımızı insanın kaderi oluşturduğu için biz sadece insana yönelik bilgilere ağırlık vereceğiz. Unutulmaması gereken bir noktada şudur ki; bir sokak kedisiyle, bir ev kedisinin, tarih sahnesinde var olmuş şehirler ve ulusların...
  2. Oyuncu

Oyuncu

Bakınız; Aktör / Aktris.Kişinin bir iş çevirmeye kalkacağına işarettir.
  3. Kader.. İllaki kader 2008

Kader.. İllaki kader 2008

kader 2008 kader 01. İllaki 02. Gururlu Ol 03. Döncem Ben Sana 04. Var Mı Be 05. Var Mı Be (Remix)
  4. kader

kader

kursatotcu Dailymotion'da Herşey Allah'ın dilemesiyle oluyorsa zinada mı böyle oluyor? Allah ne yapacağımızı önceden biliyorsa böyle imtihan olur mu? Allah'ım bizi kötü yola düşürme diye dua ediyormusunuz, ediyorsanız soruyorum; sizi kötü yola düşüren Alah'mı ki böyle dediniz. Hayır şer Allahtan mı, zina yapmak şer mi, zina yapmak Allahtan mı, hani hayır şer Allahtandı? Hanif Dostlar Ana...
  5. "Kaderimin Yazıldığı Gün" Dizisi Oyuncuları Hakkında Bilgiler

"Kaderimin Yazıldığı Gün" Dizisi Oyuncuları Hakkında Bilgiler

kaderimin yazıldığı gün dizisi, star tv kadermin yazıldığı gün, star tv yeni dizileri Sevgili melekler, kanallar harıl harıl yeni sezona hazırlanıyorlar. Bir önceki sezon reyting rekorları kıran dizilerin yeni bölümlerinin çalışmaları sürerken yeni sezonda yayına girecek olan iddialı diziler için geri sayım başladı. İşte o dizilerden biri de Star Tv'nin yeni dizilerinden "Kaderimin...

Sayfayı Paylaş