Kaderin oyuncularımıyız?

swetla

Yeni Üye
Üye
Kaderin oyuncularımıyız?
yaşam güzel , hergün yeni bir gün hergün yeni şeyler, aslında bazen sadece kaderin esiri olduğumuzu düşünüyorum , yani alnımıza yazılmış herşey biz de yaşıyoruz, tıpkı oyuncular için yazılmış senaryolar gibi... böyle düşünmek de istemiyorum aslında çünkü o zaman kendimi kaderin esiriymiş gibi hissediyorum...

Kaderin esiri olunur mu,olunmaz mi bilmiyorum dogrusu.Fakat bildigim birsey var ki,bir seyin olacagi varsa o mutlaka oluyor.Biz ne kadar karsi ciksak da degistirmeye calissak da degismeyen seyler var,bazen de kaderimizi kendimiz ciziyoruz,yeterince ugrasmayarak,ilgilenmeyerek,oluruna birakarak,bazen de gucumuz yetmiyor cabalamaya,yinede istesekte istemesekte olacagi varsa birseyin o oluyor.

ÇOK doğru düşünüyorsun canımm süşüncelerin
gerçekten mantıklı evet biz malesef kaderin esiriyiz . ama bazı şeyleri değiştirmekte bizim elimizde en azından ben böyle düşünüyorm .. !

hayret!! benim gibi düşünen insanları bulmak çok güzel.ben bide fazla kaderciyim,Allah akıl fikir vermiş ama elimizde değil bana kalırsa yazılmış kaderimiz ve biz yazılanları yaşıyoruz...

(2yol var biri kuzeye biri güneye gidiyor ve biz kuzeyi seçiyoruz kendi aklımızca ama bu bile kader bencee)

Geri