gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Kadı hikayesi (söz meclisten dışarı):))

Konu, 'Komik Resimler' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

Kadı, bir fırının önünden geçerken burnuna güzel bir koku gelmiş. Vitrinde, güveç içinde nar gibi kızarmış, sahibini bekleyen nefis bir ördek var. Kadı, fırıncıya 'Ben bunu aldım' demiş. Kadı'ya itiraz edilir mi? Fırıncı hemen ördeği paket yapıp vermiş. Az sonra ördeğin sahibi gelmiş: 'Hani bizim ördek?' Fırıncı boynunu büküp 'Uçtu' deyince iş kavgaya dönüşmüş. Kavga sırasında fırıncı, araya giren bir gayrimüslim müşterinin gözünü çıkarınca korkup kaçmaya başlamış... Bir duvardan atlarken, bilmeden öteki taraftaki hamile bir kadının üstüne düşmüş. Kadın, çocuğunu düşürdüğü için, kadının kocası da fırıncının peşine düşmüş. Can havliyle kaçan fırıncının çarpıp devirdiği Yahudi bir vatandaş da kızıp peşlerine takılmış...

Sonunda duruma müdahale eden zaptiyeler hepsini yakalayarak kadının karşısına çıkarmışlar. Kadı sırayla sormuş... Ördeğin sahibi, 'Bu adam ördeğimi hiç etti' diye şikayet etmiş. Kadı, fırıncıya sormuş: 'Ne yaptın bu adamın ördeğini?' Fırıncı 'Uçtu' demiş.

Kadı, kara kaplı defterini açmış:'Ördeğin karşısında tayyar yazılı. Tayyar 'Uçar' anlamına gelir. O halde ördeğin uçması suç değil' diyerek fırıncının beraatine karar vermiş.
    Gözü çıkan gayrimüslim vatandaşa sormuş... Onun şikayetine de kara kaplı defterden bir madde bulmuş: 'Her kim, gayrimüslimin iki gözünü çıkara, o müslimin tek gözü çıkarıla...' Davacı 'Ne olacak?' diye sorunca kadı, 'Şimdi' demiş, 'Fırıncı senin öbür gözünü de çıkaracak, biz de onun tek gözünü çıkaracağız.' Tabii gayrimüslim şikayetinden hemen vazgeçmiş, fırıncı bu davadan da beraat etmiş.

Çocuğunu kaybeden kadının kocasına da kadı, 'Tamam' demiş, 'Karını vereceksin, bu adam yerine yeni çocuk koyacak.' Böyle olunca fırıncı bu davadan da kurtulmuş.

Kadı dönmüş Yahudi'ye: 'Senin şikayetin ne?' Yahudi ellerini açmış, 'Ne diyeyim kadı efendi' demiş, 'Adaletinle bin yaşa sen e mi?' Kıssadan hisse: Ananı öpen kadı ise kime şikayet edeceksin? Bugün ülkedeki durum bu!:haha::Laie_23:

Son düzenleme: 15 Ekim 2008
  2. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kadı hikayesi (söz meclisten dışarı):))
    harikaydı tatlım doğru söze ne denilinebilirki teşekkürler

3. NuRoVSkİ

NuRoVSkİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kadı hikayesi (söz meclisten dışarı):))

handanım koptum ya..emegıne saglık:haha::haha:

Kadı hikayesi (söz meclisten dışarı):)) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kur'anı Kerimle konusan kadının hikayesi

Kur'anı Kerimle konusan kadının hikayesi

Abdullah İbni mübarek anlatıyor ''Bir gün hacca gidiyordum,Irak;Suriy e topraklarindan geçerken yalniz bir kadina rastladim.Selam verdim; Selamimi ''Söz olarak Rahim bir Rab'den selam sözüdür onlarin duyacagi''(Yasin:5) ayetiyle aldi .''Buralarda ne yapiyorsun?' diye sordum. "Allah kimi yoldan çikarmissa,ona yol bulduracak yoktur"(A'raf :186) ayetini okudu... .Anladim ki...
  2. Meclis

Meclis

Politikacıların bulunduğu meclis menfaat çatışmasına, söz ve fiilde gösteriş ve riyaya, iş değil söz üretmeye, kitle avcılığına ve demagojiye; Vaaz ve nasihat meclisi üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaya, öğüt ve tavsiyelerin gereğini yerine getirmeye, Kur'ann meclisi ve orada adabına uygun olarak oturmak esenlik ve makama, İlim meclisi adınlık kafaya, güzel ve anlamlı hayata; Meclis rütbeye,...
  3. ağrı 'lı kadınların zorlu yemeği ve hikayesi

ağrı 'lı kadınların zorlu yemeği ve hikayesi

ağrı yöresine ait yemekler hikayesi olan yemekler Ben ilk defa duydum..Hem adı değişik hem de hikayesi....Belki yaparsınız ...Tabi o kadar uzun vaktiniz varsa... Ağrı yöresine has olan ve şifalı olduğuna inanılan ''Aptigör Köftesi'', yöre kadınlarının en zorlu yemeği. Öğle saatlerinde yapımına başlanan yemek, akşam saatlerinde servise sunulabiliyor. Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesine özgü...
  4. kadınların sevdiği sözler

kadınların sevdiği sözler

Kadınların duymaktan hoşlandığı etkili güzel ve anlamlı sözler arıyorum var mı teşekkürler.
  5. erkek ve kadının yaratılış hikayesi

erkek ve kadının yaratılış hikayesi

erkek ve kadının yaratılış hikayesi kuranda kadın kadın neden yaratılmıştır erkek ve kadın bu iki cinsin birbirinden ayrı yaratılış hikayeleri vardır.çok ilginç bir şekilde yaratılmışız.ben okudum çok güzeldi sizede tavsiye edrim. Eğe kemiğinden yaratılış hikayesi ve etkileri Kuran’da yaratılış hikayesi genel hatları ile anlatılırken, Kuran’dan önceki kutsal kitap Tevrat’ta bu hikayenin...

Sayfayı Paylaş