gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Kadılık kurumu

Konu, 'Osmanlı Tarihi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kadılık Kadı[​IMG] İslam hukukunda yargıca verilen ad. Şer-i esaslara göre davaları ve uyuşmazlıkları çözmekle görevli olan kişi.
    Kadılar veliy-ül-emr tarafından tayin edilirdi. Batılılaşma yolundaki değişmelerden sonra[​IMG] laik yargı organları kurulmuştur. Bunu sonucunda yargı[​IMG] İslami ve laik olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Kadılık[​IMG] Cumhuriyetten sonra tamamen laik hukuk sistemine geçilerek yürürlükten kaldırılmıştır.

Kadılık kurumu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kuru yemiş

Kuru yemiş

Kuru yemiş Rüyada kuruyemiş görmek, yaptığı işlerde kârının artacağına; kuruyemişin kırılması ise, sevmeyeceği birisiyle tanışacağına; yemişleri yemesi, endişeye düşeceğin işaret eder. Rüyada kuru yemis görmek veya yemek, mal, nimet, hayir. menfaat ve kazanca isarettir.
  2. kuru üzüm

kuru üzüm

Kuru uzum Rüyada görülen kuru üzüm siyah, kirmizi veya beyaz, hangi cinsten otursa olsun faydali rizka delalet eder. Rüyada görülen kuru üzüm rizka isarettir
  3. havuc kuru

havuc kuru

havuç kürü sperm havuc kürü nette geerken prof.dr.ibrahim adnan saracoglunun sitesini buldum ve sizinle ordan bir kac kuru paylasmak istedim ilk once havuc kuru Özellikleri: Mide ve yemek borusunda yanma unutkanlığa ve erken bunamaya karşı Alzheimer’e karşı önleyici, durdurucu ve tedavi edici Algılamayı güçlendirmek deri ve akciğer kanserini önleyici kalp...
  4. Kuru Cilt

Kuru Cilt

Bu cilt bütün dış etkilere karşı çok fazla duyarlıdır. Zamanından önce meydana gelen kırışık*lıklara çok elverişlidir, seneler ilerledikçe iç yağ salgıları ve su miktarı azalarak bu kı*rışıklıklar hızla daha belirgin hale gelir. İncedir ve yumuşak değildir, kırışıklıklara çok fazla elverişlidir. Gerilir, çatlar ve yarıklar meydana gelir. Makyaj çıkarıcı bir kağıt yüzde gezdirildiği vakit...
  5. Bağ-Kur

Bağ-Kur

Sevgili Melekler bağ-kur ile ilgili soru ve sorunlarınız için web sitesi: http://www.bagkur.gov.tr/

Sayfayı Paylaş