gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Kadın-erkek eşisizliği yoksulluğu artırıyor

Konu, 'Kadınlar' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

Kadın ve erkeklerin eşit haklara sahip olmadığı evlerde yoksulluğun arttığı ve çocukların sağlıklarının bozulduğu bildirildi. BM Çocuk Fonu'nun (UNICEF) 30 ülkede yaptığı araştırma kadınların karar alma sürecinden yoksun bırakıldığı ailelerde çocukların yetersiz beslenme olasılığının arttığını az gelişmiş ülkelerde yoksullukla başa çıkmak ve çocukların sağlığı için kadın-erkek eşitliğinin zaruri olduğunu gösterdi.
    Araştırmanın sonuçlarının
    örgütün dünya çocuklarının durumuyla ilgili 2007 yılı raporunda yer aldığı belirtilirken raporda kadınlara iş ve eğitim sahalarında daha az fırsat tanınmasının yoksulluk ve yetkisizliğe katkıda bulunduğuna dikkat çekildi.
    Araştırmada
    erkeklerin haneyi idare etmesi durumunda sağlık ve gıdaya daha az para harcandığı örneğin Fildişi Sahili ve Gana'da kadınların gelirlerinin herhangi bir nedenle artması halinde gıdaya daha fazla para harcadıkları ancak erkeklerin gelirlerindeki artışın değişiklik yaratmadığı görüldü.
    Az gelişmiş ülkelerdeki birçok evde kadınların sağlıkla ilgili kararların dışında bırakıldıkları
    bu ailelerdeki çocukların aile gıdaya daha az harcama yaptığından yetersiz beslenme olasılıklarının arttığı belirtildi.
    Araştırma
    kadınların çalıştığı birçok ailede de kızların kardeşlerin bakımı ve ev işleri için okuldan alındığını ortaya koydu.

Kadın-erkek eşisizliği yoksulluğu artırıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kadın % erkek

kadın % erkek

KADIN & ERKEK K: Saatlerce öpüssem bile sıkılmıyorum. Aramizda kuvvetli bir elektrik var E: Ulan saatlerdir öpüsüyoruz daha ikinci safhaya bile geçemedim. K: Yaninmda kendini iyi hissediyor olmali. Benimle uyumak istiyor. E: Nerden geldim buraya yahu. Öylece yatiyoruz. Eve gidip zibarsam. K: Onu iki dakika görmek bile bana mutluluk veriyor. E: Simdi iki dakika için disari çik, giyin....
  2. Kadın=erkek

Kadın=erkek

KADIN=ERKEK Biz KADINLARI hiç sevmedik!... Saçlarını sevdik hele birde sarışınsa daha çok sevdik... Ağızlarını sevdik hele birde şehvetli ve dolgun ise daha çok sevdik... Göğüslerini sevdik... Bacaklarını sevdik hele birde sütun gibiyse bayıldık... Kalçalarını sevdik... Gerçekten güzel vücutlu ve "çıtırsa" daha çok sevdik... Yolda,arabada,televizyonda,internette onlara hep...
  3. erkeğe göre kadın dediğin!!!!!!!!!!!

erkeğe göre kadın dediğin!!!!!!!!!!!

Sevgili melekler, Erkeklerin istediği kadın böyle olmalıymış..Okuyunca ben zaten böyleyim diyeceksiniz gibi geliyor hahaha Kadın dediğin iyi sevişecek arkadaş. Koyun gibi yatmayacak,kımıl kımıl olacak yatakta. Aklını başından alacak ama, aklını sadece bununla yormayacak. Delireceksin ama delirmen hastalıktan olmayacak. Uzanıverdi mi yanına boylu boyunca, göğsünde atan kalbinin yerine...
  4. erkek%kadın

erkek%kadın

Erkekler avlanmayı buldu,silahı keşfetti Kadın avcılığı buLdu kürkü keşfetti Erkek renkleri buLdu,boyamayı buLdu Kadın boyamayı buLdu,makyajı keşfetti ErkekLer konuşmayı buLdu,sohbeti keşfetti KadınLar sohbeti buldu deikoduyu keşfetti Erkekler tarımı buLdu yemeği keşfetti KadınLar yemeği buLdu,diyeti keşfeti Erkek dostLuğu buLdu,aşkı keşfetti Kadın aşkı buLdu,evliliği keşfetti...
  5. Kadınların İlgisini Çeken Erkekler

Kadınların İlgisini Çeken Erkekler

Bu konu kadınların aradığı erkeklerin özellikleri hakkında genel bilgilere yer vermektedir. Erkeklerin en merak ettiği sorulardan biri olan "Kadınlar nasıl erkeklerden hoşlanır" sorusuna cevaben yapılan araştırmaların sizlere sonuçlarını paylaşıyoruz. Bakalım biz bayanların ilgisini çeken ve erkeklerde olmasını istediğimiz özellikler nelermiş? İYİ DİNLEYİCİ: Kızlar ilk olarak...

Sayfayı Paylaş