gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Kadın-erkek eşitliğinde sadece Angola'yı geçebildik

Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

angola kadınları Kadın-erkek eşitliğinde sadece Angola'yı geçebildik Socialwatch olarak da bilinen, sosyal, ekonomik ve cinslerarası adalet için mücadele eden 400'den fazla yurttaş örgütünün oluşturduğu uluslararası ağın düzenlediği cinslerarası eşitlik endeksi yayınlandı. Endekse göre Türkiye 2004 ile 2007 arasında en kötü performansı gösteren ikinci ülke olarak bu dalda sadece Angola'yı geçebildi. En kötü performansı gösteren on ülke sırasıyla Angola, Türkiye, Orta Afrika Cumhuriyeti, Botswana, Malezya, Mısır, Bangladeş, Eritre, ABD ve Moğolistan oldu. En kötü performans gösteren 10 ülkenin çoğunun Sahraaltı Afrikasından ve Müslüman ülkesi olduğu görüldü. EN İYİ PERFORMANS RUANDA'NIN
    En iyi performans gösteren 10 ülke ise İsveç, Finlandiya, Rwanda, Norveç, Almanya, Barbados, Danimarka, İzlanda, Yeni Zelanda ve Hollanda olurken, yoksul Afrika ülkesi Ruanda'nın en iyi performansta birinci sırayı alması dikkat çekti. Türkiye 2004-2007 arasında ile en kötü performans gösteren 10 ülkeden biri oldu. Cinslerarası eşitsizliğin en yüksek olduğu 10 ülke Suudi Arabistan, Pakistan, Fas, Benin, Orta Afrika Cumhuriyeti, Togo, Çad, Sierra Leone, Fildişi Kıyısı ve Yemen.

http://www.birgun.net/bolum-56-haber...tml#haber_basi

Kadın-erkek eşitliğinde sadece Angola'yı geçebildik konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Forumu sadece erkekler yönetseydi ( :

Forumu sadece erkekler yönetseydi ( :

Forumu sadece erkekler yönetseydi ( : Abi maçım var ben çıkıyorum şu konuyu kilitlesene... -abi ya kızlara asılıyorum cevap vermiyorlar banlayayım mı -forumun fonuna jet lee'yi mi yerleştirsek ne dersin? -çok bilen kızlar olmasın abi ya komplekse giriyoruz..sarışınlar yeterli... -uzun boylu kızlar da olmasın ya onlar da komplekse neden oluyor... -forum dövüş vurdu kırdı ağırlıklı...
  2. .Adım Adım Kadın Erkek Eşitliği

.Adım Adım Kadın Erkek Eşitliği

1843 Tıbbiye mektebi bünyesinde kadınlar ebelik eğitimi almaya başladı.1847 Kız ve erkek çocuklara eşit miras hakkı tanıyan İrade-i Seniye yayımlandı. 1856 Köle ve cariye alınıp satılması yasaklandı. 1858 Arazi Kanunnamesinde mirasın kız ve erkekler arasında eşit olarak paylaştırılacağı hükmü yer aldı. Böylece kadınlar ilk kez miras yoluyla mülkiyet hakkını kazandı. 1858 Kız...
  3. Kadin-erkek EŞİtlİĞİ

Kadin-erkek EŞİtlİĞİ

Kadın ve erkek bir bütünün (nefsin) çiftleştirerek yaratılmış iki parçasıdır. Bu bakımdan insanlık hak ve değerleri açısından birbirlerine eşittirler. Yüce Yaratıcı'larına karşı kul olmanın bütün sorumluluklarını (sevap ve günahları) ayni yükümlülükle paylaşırlar. İnsanlar doğuştan Cenâb-ı Allah'a değer olarak ayni mesafededir. Ancak yaptığı işler neticesinde değeri artar veya eksilir. Allah...
  4. "İspanya'da Gerçek Kadın Erkek Eşitliği "

"İspanya'da Gerçek Kadın Erkek Eşitliği "

"İspanya'da Gerçek Kadın Erkek Eşitliği " İSPANYA'DA Jose Luis Rodrigues Zapatero liderliğindeki hükümetin hazırladığı 'gerçek kadın-erkek eşitliği yasası' kabul edildi.Zapatero,"Yasayı tüm kadınlara adıyorum" dedi. Çekimser oy kullanan ana muhalefet partisi Halk Partisi dışında tüm partilerin oylarıyla kabul edilen yasayla,gelecek yerel veya genel...
  5. Kadın erkek eşitliği söz konusu mudur?

Kadın erkek eşitliği söz konusu mudur?

Bu soruya hemen "evet" veya "hayır" demek çok zor. Çünkü, soru bu haliyle yeterince açık değil. Onu bir başka soru ile açmak gerekiyor. "Nerede? Hangi konuda? Ne yönden?" gibi. Eğer, "hukukî açıdan" soruluyorsa, cevap olarak "evet" diyebiliriz. Eğer, her hususta denilirse, o zaman, bu soruya cevap vermeye gerek kalmayacaktır. Zira, cevabı...

Sayfayı Paylaş