gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kadin Hak EĞİtİmİ

Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

İzmir'de Kadınlar Hak Eğitimi Bitmesin İstiyorKİHEP kapsamında 16 hafta süren kadının insan hakları eğitimine katılan sivil toplum örgütü temsilcileri ve ev kadınları, sertifikalarını aldı. 23 kadın eğitime devam etmek istiyor. BİA Haber Merkezi - İzmir

12 Haziran 2008, Perşembe

Latife ŞENCAN İzmir Konak Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi ile Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) işbirliğiyle düzenlenen Kadının İnsan Hakları Eğitim Projesi (KİHEP), eğitimi sona erdi.

19 Şubat'ta başlayan ve 16 hafta süren eğitime, İzmir'deki kadın sivil toplum örgütlerinin başkan ya da temsilcileri katıldı.

Çeşitli meslek gruplarından ve ev kadınlarından oluşan 23 kişilik gruba, her salı günü verilen eğitimlerde, kadının sosyal, ekonomik, hukuksal hakları, c**nsellik ve doğurganlık hakları, iletişim, toplumsal rollere duyarlı çocuk eğitimi, feminizm, kadın hakları ve kadın örgütlenmesi gibi konular işlendi.

SHÇEK'ten Sosyal Hizmet Uzmanı Türkan Bakır'ın verdiği eğitim, kadınların bilmediği ya da unuttuğu hakları konusunda farkındalık yaratırken, yeni dostluklar da oluşturdu. Katılımcılar, dört ay süren eğitimin bitirilmemesini, gerekirse "master yapmak" istediklerini söylediler.

KİHEP kapsamında1995'ten bu yana 36 ilde 5 bin kadına eğitim verildi.

Eğitimi başarıyla bitiren 23 kadına, Alsancak Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende, Konak Belediye Başkanı Ali Muzaffer Tunçağ katılım belgelerini dağıttı. (LŞ/TK)

2. NuRoVSkİ

NuRoVSkİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kadin Hak EĞİtİmİ
    5BIM COK AZ..BÖYLE SEYLERE KATILMAYI SEVMEYEN INSANLARIZ..ben bıle gıtmek ıstıyorum ama gercekten vakıt kalmıyor..yakınımda olsa 1 saat olsada gıderım ama..hafta içi işteyım..hafat onu temızlık..utu hersey bana bakıyor..ev hanımı olsa kacırmazdım ..

3. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

benim sehrimde olduğu halde ilk defa duydumm.. hayattan haberim yokkk..
    ev iş ve m.m den başka bişey bilmiyorumm kii;

teşekkürler paylaşım içinn

4. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

keşke herkes her kadın gitse bunlara en azından çoğumuz ne hakkımız olduğunu bilmiyoruz takip etmek gerkir

Kadin Hak EĞİtİmİ konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadın Hakları

Kadın Hakları

kadın kadın haklarının kabulü cumhuriyet döneminde kadınlara verilen haklar cumhuriyet dönemi hakları döneminde hakları Kadın hakları ve kadınların erkeklerle eşitliği konusunda geçen asırdan itibaren batı ülkelerinde ve toplumlarında yoğun mücadelelerin verildiği ve özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere' nin bu mücadelelerin en şiddetlilerini yaşadığı bilinmektedir. Ülkemizde,...
  2. yargıda insan hakları eğitimi

yargıda insan hakları eğitimi

Ömer Faruk Eminağaoğlu Yargıtay Cumhuriyet Savcısı İstanbul Barosu Dergisi’nin cilt 79, sayı 2005/3 (Mayıs-Haziran), sayfa 721-727 arasında yayımlanmıştır. İnsan haklarının önemi ve vazgeçilmez değeri kavrandıkça, konuya yönelik ilgi ve yaklaşımlar da ister istemez değişerek artmaktadır. Yazı, yargıç ve cumhuriyet savcılarına insan hakları konusunda verilen eğitimi ve konuya yaklaşımı...
  3. Kadın hakları...

Kadın hakları...

Kadın hakları,kadınların erkeklere eşit şekilde sahip olduğu sosyoekonomik, siyasi ve yasal hakların tamamına verilen isim. Kadın hakları kavramı özellikle 19 yy'da büyük önem kazandı. Dünya genelinde çok çeşitli kurum ve kuruluşlar kadınların karşılaştığı sorunların ve ayrımcılıkların giderilmesi için çalışmalar yapıyor. Kadınların başlıca problemleri ise şunlar: İş ve çalışma hayatında...
  4. Kadın Hakları Rehberi

Kadın Hakları Rehberi

I. BAŞVURU REHBERİNİN AMACI Şiddetle tek başına mücadele etmek zordur bu nedenle son yıllarda sayısı giderek artan bu alanda çalışan kurum ve kuruluşlardan destek almak şiddetten korunmayı kolaylaştırır. Elinizdeki rehber şiddete uğradığınızda veya haklarınız ihlal edildiğinde destek alabileceğiniz Beyoğlu ilçesinde yer alan sivil toplum örgütleri ile kurum ve kuruluşları tanıtmak amacıyla...
  5. EVLENEN KADININ HAKLARI NELERDİR?

EVLENEN KADININ HAKLARI NELERDİR?

evlenen kadının hakları nelerdir,evlenen kadının tazminat hakları nelerdir,işçi kadın evlenirse ne olur,dul aylığı alan kadın evlenirse ne olur,yetim aylığı alan kadın evlenirse ne olur,işçi kadının evlenmesi hak doğururmu,çalışan kadının evlenirken sahip olduğu haklar hakkında bilgiler Çalışırken evlenen kadının ayrı hakları var, yetim aylığı alırken evlenen kadının ayrı hakları ve evlenme...

Sayfayı Paylaş