gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

kadın iradesinin zayıfladığı an!!!!

Konu, 'Kadınlar' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

kadın iradesinin zayıfladığı an!!!! Birçok konuda erkeklerden daha iradeli olan kadınların iradelerine laf geçiremedikleri konu ortaya çıktı.

Erkeklerin, bir tabak dolusu lezzetli yiyeceğe kadınlardan daha fazla karşı koyabildiği ortaya çıktı.:f060:

Amerikalı bilim adamlarının yaptığı, sonuçları "Proceedings of the National Academy of Sciences" dergisinde yayımlanan araştırma çerçevesinde, New York'ta 23 kişiye bir gün boyunca hiçbir şey yedirilmedi, daha sonra bu kişilerden açlıklarını ve iştah açıcı yiyeceklerle ilgili düşüncelerini bastırmaya çalışmaları istendi.

Araştırmada, erkeklerin bu işi daha iyi yaptıkları ve bu sırada beyinlerinde yiyeceğe karşı istekle bağlantılı amigdal, hipokampüs, orbito-frontal korteks ve striyatum bölümlerinde çok daha az hareketlilik olduğu gözlendi.

Erkekler, kadınlara oranla, açlıktan daha az ıstırap çektiklerini ve midelerinin daha az kazındığını söylediler.

Kadınlar ise iradelerine laf geçirmekte çok zorlandılar.:f060: Ayrıca aç bir kadının, bir tabak dolusu lezzetli yiyeceğe dayanamadığı gözlendi.

:second:

kadın iradesinin zayıfladığı an!!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kur"an-la Konuşan Kadın...!

Kur"an-la Konuşan Kadın...!

Abdullah ibni mübarek anlatıyor) Bir gün hacca gidiyordum,Irak;Suriye topraklarından geçerken yalnız bir kadına rastladım.Selam verdim; Selamımı Söz olarak Rahim bir Rab'den selam sözüdür onların duyacağı(Ya-sin:5 ayetiyle aldı Buralarda ne yapıyorsun? diye sordum. Allah kimi yoldan çıkarmışsa,ona yol bulduracak yoktur" (A'raf :186) ayetini okudu... Anladım ki ,yolunu kaybetmiş Nereye...
  2. kadınların kızgınlık anları

kadınların kızgınlık anları

kadınların azgınlık belirtileri kadınlarda azgınlık belirtileri azgın kadınlar kadınların azgın dönemleri kadın nasıl anlaşılır Kadınların kullandığı bazı kelimelerin erkekler için düz, bildik anlamlarından öte, farklı mesajları vardır. Bu anlamları bilmeyen erkeklerin işi zordur. İşte kadınların kızgınlıklarını yansıtan ünlem cümlecikleri!!.. "İyi!": Kendisinin haklı olduğunu,...
  3. Kadınların Kriz Anındaki Çözümleri

Kadınların Kriz Anındaki Çözümleri

1) Utanınca kızarıyorsunuz. Nefesinizi kontrol ederek, boynunuza ve yüzünüze giden kanı durdurmaya çalışın. 6 ya da 8’e kadar sayarak derin nefes alın, bir dakika boyunca tutun ve 10’a kadar sayarak nefesinizi yavaş yavaş verin. Yüzünüzdeki sıcaklığın azaldığını hissedene kadar tekrar edin. 2) Eski sevgiliniz ve kız arkadaşına rastladınız. En önemli şey kendinize hakim olmayı...
  4. Kadın iradesinin zayıfladığı an

Kadın iradesinin zayıfladığı an

Birçok konuda erkeklerden daha iradeli olan kadınların iradelerine laf geçiremedikleri konu ortaya çıktı. Erkeklerin bir tabak dolusu lezzetli yiyeceğe kadınlardan daha fazla karşı koyabildiği ortaya çıktı. Amerikalı bilim adamlarının yaptığı sonuçları "Proceedings of the National Academy of Sciences" dergisinde yayımlanan araştırma çerçevesinde New York'ta 23 kişiye bir gün...
  5. Kadın olduğumuzu ne zaman anlarız

Kadın olduğumuzu ne zaman anlarız

Bir kadın ne zaman anlar hayatını yalnız yaşayabileceğini ve bunun bir kabus olmadığını? Bir kadın ne zaman anlar yaşı yirmide olsa, bakire de olsa “kız” değil ama genç bir kadın olduğunu; “kız” kelimesinin genç kadınlara toplum içersinde zarar verdiğini? Bir kadın ne zaman anlar konuşması içinde “abi, …” demese bile söylediklerinin dinlenebileceğini? Bir kadın ne zaman anlar diyet...

Sayfayı Paylaş