gebe
  1. Monera

Monera Forum Okuru

'Kadın patronlar daha çok seviliyor'

Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında Monera tarafından paylaşıldı.

'Kadın patronlar daha çok seviliyor' Yeni bir çalışma, kadın patronların birer 'ofis annesi' gibi oldukları için, daha çok sevildiğini gösterdi.

ABD'li uzmanların yeni bir çalışması, kadın patronların birer 'ofis annesi' gibi oldukları için, daha çok sevildiğini gösterdi. İşyerindeki dinamiklerin aile içindeki işleyişe benzediği biliniyor.
    Yeni bulgulara göre ayrıca, kadın yöneticilerin karşısındakinin duygularını doğru anlamaktaki becerisi, çalışanlarından alacağı notu da belirliyor. Oysa aynı şey, erkek yöneticiler için geçerli değil.
    Çalışanlar yüz ifadeleri veya ses tonundaki değişimlerin erkek patronlarca anlaşılmasını beklemiyor. Sonuçta, patron değerlendirmede de toplumsal cinsiyet şablonlarının etkili olduğu görülüyor.
    Araştırmada yarım gün çalışan öğrenciler ve 78 yöneticiye yüz ifadelerini gösteren bir dizi fotoğraf ve farklı ses tonları içeren ses klipleri verilip oylamaları istendi. Çalışanlara da yöneticileri, destekleyicilik, ikna edicilik ve hissettirdikleri genel tatmin açısından oylamaları söylendi. Araştırmayı yürüten Syracuse Üniversitesi'nden Kristin Byron, "Kadın yöneticilerin, çalışanın duygularına karşı erkekten hassas olması ve hassasiyetini duygusal destek vererek göstermesi bekleniyor" diyor.

2. hatirla_sevgili

hatirla_sevgili Banned

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: 'Kadın patronlar daha çok seviliyor'
    valla okumadan yorum yapicamm basliga dayanarak yoru yapiyorum para patronlarda oldugu icin sevilirler tabi diye düsünüyorum :))

3. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: 'Kadın patronlar daha çok seviliyor'

Dogru bir paylasim angel :D

'Kadın patronlar daha çok seviliyor' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Daha Çok Yiyerek Zayıflayın

Daha Çok Yiyerek Zayıflayın

Nedense, az yemekle kilo verileceğine dair toplumsal bir saplantı yaşıyoruz. Peki zayıflamak için gerçekten de az mı yemek lazım? Tersine. Bazı besinleri daha çok tüketmek, kilo vermenize bile yarayabilir. Diyet sözcüğü, mutfağa koşturup, soluğu kurabiye kutusunun yanında almanıza neden oluyorsa, sakinleşin. Bilimadamlarına bakılırsa, bazı besinlerden daha çok tüketmek, kilo vermenize...
  2. daha kaç kadın ölecek!!!!!!!!!!!!

daha kaç kadın ölecek!!!!!!!!!!!!

Harun GÖKÇEOĞLU'nun haberi YOZGAT'ın Şefaatli İlçesi'nde, 3 yıl önce ailesinin karşı çıkması üzerine kaçarak evlenen kız kardeşi 22 yaşındaki Zehra, eniştesi 27 yaşındaki Barış Akbaba ile 11 aylık yeğeni Aleyna'yı tabancayla vurarak öldüren 25 yaşındaki İlhan K. tutuklandı. İlhan K., ifadesinde kız kardeşinin kaçarak evlenmesini içine sindiremediğini ve bunu namus meselesi...
  3. Çalışan kadın çok daha mutlu

Çalışan kadın çok daha mutlu

Atatürk Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu Halk Sağlığı Hemşireliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Behice Erci, ev kadınlarının, çalışan kadınlara oranla evliliklerinden daha az memnun olduklarını söyledi. Doç. Dr. Erci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kız çocuklarının eğitiminin önemine dikkati çekerek, ebeveynlerin, özellikle kız çocuklarının geleceğini düşünerek en iyi...
  4. çok BÜYÜK seviliyorsun...

çok BÜYÜK seviliyorsun...

cok seviliyorsun Sana söylemek istediğim ama bir türlü söyleyemediğim o kadar çok şey var ki! Seni kırmaktan,seni kaybetmekten korkuyorum. Aslında benim değilsin ama iyice ayrı olmaktan çekiniyorum. Çünkü "sen varsın" işte o zaman bende varım. Seninleyim her an. Nefesimsin. Kuvvetlice ciğerlerime çektiğim hayatsın yani. Evet seni soluyorum. Seninle yaşıyorum dedim ya....
  5. Kadınların Hafızası Daha Güçlü

Kadınların Hafızası Daha Güçlü

erkeklerin hafızası, güçlü hafıza, hafıza kaybı, hatırlamak, isim hafızası, kadınların hafızası, resim hafızası, unutkanlık, unutmak İngiliz Daily Telegraph gazetesi, 50 yaşındaki kadınların hafıza testlerinde aynı yaştaki erkeklerden daha iyi performans gösterdiklerini, kelimeleri daha hızlı ve daha doğru hatırladıklarını yazdı… Orta yaşlı kadınların hafızaları, aynı yaş grubundaki...

Sayfayı Paylaş