gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Kadın Sesi Bitkiyi Büyüttü

Konu, 'Kadınlar' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

Cam önünde duran güzel bir menekşeniz var diyelim.Menekşenize her gün aynı saatte suyunu verdiniz.Güneşi seven bir menekşeyse güneşe koydunuz.Gölgelikte büyüyen bir menekşeyse onu güneş ışınlarından korudunuz.Ama nafile yine de o güzelim mor menekşeniz bir türlü büyümüyor.Büyümekle kalmıyor git gide solmaya başlıyor.Bu durum sizi üzüyor biliyorum.Ama artık üzülmeyeceksiniz ve menekşeniz solmayacak.Veya herhangi bir çiçeğiniz varsa o arıtk solmayacak çünkü sesinizle onu büyüteceksiniz...''Nasıl yani ya''dediğinizi duyar gibiyim.Buyrunuz... [​IMG] Kadın sesinin bitkilerin daha hızlı büyümesini sağladığı saptandı. Britanya Kraliyet Bahçecilik Derneğinin (RHS) yaptığı araştırmada, kadın bahçıvanların seslerinin domates fidelerinin daha çok büyümesini sağladığı gözlemlendi.
    Daily Telegraph'ın haberine göre, RHS'nin Surrey'deki bir bahçesinde nisanda başlayan deneyde, John Wyndham'ın "The Day of the Triffids", Shakespeare'in "Yaz Gecesi Rüyası" ve Charles Darwin'in "Türlerin Kökeni" adlı eserlerinden parçalar çeşitli kişiler tarafından okunarak kayıt yapıldı.

10 domates fidesiyle yapılan deneyde, bu kayıtlar fidelerin saksılarına iliştirilen kulaklık vasıtasıyla bitkilere dinlettirildi. Kontrol grubu olarak 2 domates fidesine ise hiçbir şey dinlettirilmedi.
    Bir ay süren deneyin sonucunda, kadın sesi dinletilen fidelerin erkek sesi dinletilenlere oranla ortalama 2,5 santimetre daha fazla uzadığı belirlendi.

Kadın sesinin faydası olduğunu kanıtlayan bilim adamları bir de erkek sesini denemişler ama o kadar başarısız olunmuş kii, erkek sesinin dinletildiği fideler "sessizlik içinde büyümeye bırakılan" kontrol grubundaki fidelerden bile daha az büyümüş.Yanii kadınlar bir kez daha üstünlüklerini kanıtladılar.Kadınlar bet seslidir diye alay eden erkekler görün görün.Bu ne ki kimbilir daha ne gibi mücevherler var bizde:ehi:

2. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    :)Kuzum bunun için bilimsel araştırmaya gerek yokki.. Ben de menekşelerime oğlumun ve kızımın adlarını koydum..Onlarla konuşurum..Ve çok güzel çiçek açarlar..Her ne kadar evde deli diye dalga geçselerde..:piha:

3. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48
    Valla haklısın annem.BUu uzmanlar canları sıkıldıkça araştırma yapıyorlar.Benmde menekşem vardı hiç konuşmuyordum.Bana küstü galiba ki soldu gittiç:uhu:
    Ama sen en iyisini yapmışsın kızının ve oğlunun adını vemrişsin ne güzel yaa annemm harika bir kadınsınn öpüyorum ellerindenn:):):)

Kadın Sesi Bitkiyi Büyüttü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadının Sesi Programından

Kadının Sesi Programından

Sunucu: Mustafa amca 89 yaşında 5 kez evlenmiş.Şuanda dul ve evlenmek istiyor.Buyrun Mustafa amca sizi dinliyoruz. Mustafa Amca: Valla iyi bir karı buluruz diye geldik işte yavrım Sunucu Bu arada telefon hattımızda Mustafa amca için arayan bir izleyicimiz varmış.Buyrun efendim sizi tanıyalım İzleyici: ismim Tayyar bacım. Mustafa amcanın karı aradığını duyduk aradık. Mustafa amca sen nasıl...
  2. Kadınların sesleri haram mıdır?

Kadınların sesleri haram mıdır?

adetliyken mevlüt dinlenirmi Sual: Bazıları, kadınların erkeklerle konuşmasına helal diyorlar. Haram değil mi? CEVAP İslamiyet’in hükümleri, 23 yılda geldi. Tesettür âyeti gelmeden önceki olayları ele alıp yabancı erkeklerle konuşmayı mubah saymak yanlıştır. İçki de haram edilmeden önce günah değildi. Daha önceki olayları örnek gösterip, asr-ı saadette içki içiliyordu diyerek içkiye...
  3. Kadının sesi programlarından replikler

Kadının sesi programlarından replikler

Sunucu: Mustafa amca 89 yaşında 5 kez evlenmiş.Şuanda dul ve evlenmek istiyor.Buyrun Mustafa amca sizi dinliyoruz. Mustafa Amca: Valla iyi bir karı buluruz diye geldik işte yavrım Sunucu: Bu arada telefon hattımızda Mustafa amca için arayan bir izleyicimiz varmış.Buyrun efendim sizi tanıyalım İzleyici: İsmim Tayyar bacım. Mustafa amcanın karı aradığını duyduk aradık. Mustafa amca sen nasıl bir...
  4. Pakistanlı kadınların dinmeyen sesi

Pakistanlı kadınların dinmeyen sesi

Pakistanlı kadınların dinmeyen sesi Pakistanlı sanatçı Mediha Gavhar, tam 30 yıldır toplumsal baskılara ve geleneklere sanatıyla karşı çıkıyor. Mediha Gavhar, Pakistanlı kadınların hikayelerini yazıyor "Gözlerinin büyüsü herkesi sarıyordu", "O'nun güzelliği benzersizdi"... Pakistanlıların çoğu aktrist Mediha Gavhar'ı bu sözlerle anımsıyor. Bugün 52 yaşında olan...
  5. kadın sesi haram mıdır

kadın sesi haram mıdır

Kadının sesi vücudu gibi namahremdir. Nisa suresi 31 ve Ahzab suresi 32. ayet-i kerimeleri bunu açıkça ifade etmektedir

Sayfayı Paylaş