gebe
  1. destina_

destina_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Kadın sesinin inanılmaz faydası

Konu, 'En İlginç Bilgiler' kısmında destina_ tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Kadın sesinin bitkilerin daha hızlı büyümesini sağladığı saptandı.

Britanya Kraliyet Bahçecilik Derneğinin (RHS) yaptığı araştırmada, kadın bahçıvanların seslerinin domates fidelerinin daha çok büyümesini sağladığı gözlemlendi.

Daily Telefraph'ın haberine göre, RHS'nin Surrey'deki bir bahçesinde nisanda başlayan deneyde, John Wyndham'ın "The Day of the Triffids", Shakespeare'in "Yaz Gecesi Rüyası" ve Charles Darwin'in "Türlerin Kökeni" adlı eserlerinden parçalar çeşitli kişiler tarafından okunarak kayıt yapıldı.

10 domates fidesiyle yapılan deneyde, bu kayıtlar fidelerin saksılarına iliştirilen kulaklık vasıtasıyla bitkilere dinlettirildi. Kontrol grubu olarak 2 domates fidesine ise hiçbir şey dinlettirilmedi.

Bir ay süren deneyin sonucunda, kadın sesi dinletilen fidelerin erkek sesi dinletilenlere oranla ortalama 2,5 santimetre daha fazla uzadığı belirlendi.

Hatta bazı erkek sesleri o kadar başarısız oldu ki, bu seslerin dinletildiği fideler "sessizlik içinde büyümeye bırakılan" kontrol grubundaki fidelerden bile daha az büyüdü.

_alıntıdır

2. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Vay be :)O yüzden derler bitkilerinizle konuşun die haa sebep buymuş:)

3. BİTTERİM

BİTTERİM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ay ay aaaay erkekler yine sınıfta kaldı iy mi:D:D

4. arzulara

arzulara Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben zaten bütün gün konuşuyorum ayrıca konuşmakla kalmıyor birde çiçeklerimi öpüyorum onları sürekli budamak zorunda kalıyorum çünkü devleşiyorlar

5. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Zavalli bir cicegim var,onunla kossam iyi olacak,bugunlerde yapraklarini dokuyor.

6. beste-

beste- Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    =) güseLmiş eLine sağLıKKK

Kadın sesinin inanılmaz faydası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nilüfer - Ben Seni Seven Kadın

Nilüfer - Ben Seni Seven Kadın

boşlukta bir noktayım senden uzak sanki rüyadayım etrafımda gölgeler dört duvar seni arar kollarım yalnızlık yollar gibi uzar gider korkar sendelerim özlerim anlatamam sensiz yapamam kararır gözlerim ben seni seven kadın benim olman için bilsen neler yapardım kendi dünyama alırdım yanıma oradan sonsuzluğa sürer aşkım seninle aramızda denizlerle zaman olsa bile ben duyar hissederim yinede...
  2. Seven kadin her seyi yapar mi?

Seven kadin her seyi yapar mi?

anal seven kadınlar seven kadın ne yapar Seven kadin her seyi yapar mi? Müzik sona erdi. Mum son demlerini yasiyor. Erkek yavas yavas kenara kaykiliyor ve basi yastiga düsüyor. Evet, onun istedigi gibi bir cinsel iliski sona erdi. Ilk önce erkek kadini sonra da kadin erkegi dudaklari ile mutlu etti....
  3. Kadının şefkati ne zaman faydasız olur?

Kadının şefkati ne zaman faydasız olur?

“Kadının şefkati ne zaman faydasız olur? Bediüzzaman’ın bu konudaki yaklaşımı nasıldır?” Her şeyden önce şefkat ve rahmet Allah’a mahsustur ve Allah’ın sıfatlarıdırlar. Hazret-i Ömer (ra) anlatıyor: Resûlullah’ın (asm) huzuruna bir takım esirler getirilmişti. Ne görsün! Esirlerden bir kadın, hiç durmadan sağa sola koşuyor, yavrusunu arıyordu. Kadın esirler içinde bir çocuk bulsa onu...
  4. inanılmaz medyum kadın

inanılmaz medyum kadın

annemle geçen hafta giitiğimiz medyum kadın beni ömrümce heralde çok şaşırtıcak.Kadının duvarın arkasında ne varsa onu görebilme ve duyabilme yeteneği vardı.görünce aklımızı yiyiorduk nerdeyse.Meğerse yurtdışında bu yeteneğini geliştirmiş.Valla burada yazınca rahatladım kimseye de diyemedim.Biz kahve ve su falı baktırdık bakmaddan bile ne gördüyse söyledi.Ben böle insanların oldugunu duymuştum...

Sayfayı Paylaş