gebe
  1. Dişeps

Dişeps Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0

Kadın vazgeçerse...

Konu, 'Hayal Dünyası' kısmında Dişeps tarafından paylaşıldı.

kadın vazgeçerse kadın vazgeçerse facebook
    [​IMG] Sevgili melişler okuduğumda çok hoşuma gitti sizlerle paylaşmayı istedim..
    Peki bir kadın sevdiği kişiden ne zaman ve nasıl vazgeçer sizce? Bir kadının her şeyi ve tüm duygularını ardında bırakıp gitmesi hiç kolay değildir aslında! Kadınlar ilişkilerine ve sevdiklerine çok daha fazla bağlıdır. Sonuna kadar savaşır bir kadın aşkı ve erkeği için, her türlü fedakârlığı yapar. Çoğu zaman karşılık göremese de sevmeye devam eder. İçi acısa da, yüreği sızlasa da sevmekten vazgeçmez. Karşısındakine sevme güvenini o kadar hissettirmiştir ki, erkek kendinden emindir. Ne yaparsa yapsın kadının kendisini her daim seveceğini düşünür. Ama işte bu noktada yanılır. Bilmediği bir şey vardır kadınlar hakkında. O da bir kadının kendisine yapılan her şeyi biriktirdiği ve unutmadığıdır. Bir anda olmaz bu karar veriş, günün birinde tüm duygularını da yanına alıp çeker gider kadın usulca erkeğin hayatından! Nereye mi? Kendisine sevgiyle açılmış gerçek bir aşka tabii ki…
    Kadınların istediği sadece biraz ilgi ve şefkattir aslında! Siz hayata ne verirseniz o da size aynısını geri verir örneğinde olduğu gibi, karşınızdaki insana ne verirseniz ondan da o kadarını alırsınız. Her şeyin tükendiği gibi, sevgiler de bir gün tükenir. Hiçbir şey vermeden sevilmeyi beklemek olmaz, olamaz! Ve bir gün gelir, sizi karşılıksız seven insan da yorulur artık. Beklemekten ve böylesi bir sevgiden usanmıştır. Şarkıda da dediği gibi denemiştir defalarca kadın erkekten arta kalanlarla! Kendisini yalnız ve onsuz bıraktığı anlarda bile ona dönmüştür hep! Ama sevmek ilgilenmektir, bağlılıktır, güvendir, özveridir. Sevgi paylaşılınca güzeldir. İşte bu duygular yok olmuştur kadında zamanla. Mantığı kalbinin önüne geçmiştir..
    Bir kadın ne zaman gerçekten vazgeçer bilir misiniz dostlarım? Sevgisine karşılık alamadığını hissettiği zaman! Erkek kadının hala kendisini sevdiğini zannederken kadın çoktan sevgisini kalbine gömerek uzaklaşmıştır. Belki bu karar çok kolay olmamıştır, ikilemde kalmıştır uzun bir süre, amaçsızca sokaklarda dolaşmış ve düşünmüştür saatlerce! Aklı sarsıntılarla yorgun düşmüş, bilinci kamaşmış ve bir kaosun ortasında bulmuştur kendisini. Ama en sonunda vazgeçme kararını vermiştir zor olsa da, bunu yaparken de dönüşe dair tüm kelimeleri lügatinden çıkarmıştır. Vazgeçmiştir belki kalbini arkada bırakarak, ama aklını yanına almıştır. O yüzden bu kadar kolay gidebilmiştir. Her seferinde bıraktığı açık kapılar artık kapalıdır sonuna kadar..
    Ve bir sabah kalktığında gülümseyerek aynaya şöyle der kadın: "Günaydın, gittim ben.. Vazgeçme kararını verdiğinde fonda Sezen’den şu cümleler dökülmektedir: "Ben senin hayatından gittim oğlum, hadi yerime koy birini koyabilirsen"…

SEVMEKTEN NE ZAMAN VAZGEÇTİM?

Kötü günümde yanımda olmadığın zaman vazgeçtim.
    Canın sıkıldığında benimle paylaşmadığını, kırılacak veya tedirgin olacak
    olsam bile düşüncelerini açıkça söylemediğini anladığım zaman vazgeçtim.
    Bana yalan söylediğini anladığım zaman vazgeçtim.
    Gözlerime baktığında kalbinle bakmadığını ve bana hala söylemediğin şeyler olduğunu hissettiğimde vazgeçtim.
    Her sabah benimle uyanmak istemediğini, geleceğimizin hiçbir yere
    gitmediğini anladığım zaman vazgeçtim.
    Düşüncelerime ve değerlerime değer vermediğin için vazgeçtim.
    Ağrılarımı dindirecek sıcak sevgiyi bana vermediğinde vazgeçtim.
    Sadece kendi mutluluğunu ve geleceğini düşünerek beni hiçe saydığın için vazgeçtim.
    Tablolarımda artik kendimi mutlu çizemediğim ve tek neden sen olduğun için vazgeçtim.
    BENCİL OLDUĞUN İÇİN VAZGEÇTİM!!
    Bunlardan sadece bir tanesi senden vazgeçmem için yeterli değildi, çünkü sevgim yüceydi.

Ama hepsini düşündüğümde senin benden çoktan vazgeçtiğini
    anladım. Bu yüzden ben de senden vazgeçtim.
    Bir erkek vazgeçmek istiyorsa tek bir neden yeterlidir ama biz kadınlar sevgimiz için mücadele ederiz,
    çünkü biz kadınlar elimizdekiyle yetinmesini

ve mutlu olmasını biliriz.
    Eğer sizin için mücadele edecek, sizi bir
    kadının hak ettiği değerle süsleyecek, sizi hayatına dâhil edebilecek ve
    gözlerinizin içine bakıp SENİ SEVİYORUM diyebilecek bir erkeğiniz varsa
    dünyanın en şanslı kadınısınızdır demektir.

Kaynak : Kadın Vazgeçerse Albümünden

yasemin asu, _EvAnEsCeNcE_ ve ßeLeN bunu beğendi.
  2. @Kendi@

@Kendi@ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    çok hoşmuş canım benim..paylaşım için tşk....

3. Dişeps

Dişeps Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    beğenmene çok sevindim çiçekim

4. @Kendi@

@Kendi@ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    [​IMG]sende sölee biz birbirimiz kaderiyizzz şu yüreğim atmayı bıraktıgı gün ancak ogün VAZGEÇEBİLİRİM SENDENN....

5. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    yazın çok güzel canım tşkler ve mutlu olmasını biliriz. Eğer sizin için mücadele edecek, sizi bir

6. Dişeps

Dişeps Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ay çok güldüm bunaya[​IMG]

7. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63
    ve mutlu olmasını biliriz. Eğer sizin için mücadele edecek, sizi bir

harika hatta mükemmel olmuşş cok begendim paylaştıgın için böle bir yazıyı sonsuz tşk ederim sanaa...ayrıcaa benn cokk şanslı bir kadınımm:asskim:

8. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    dişeps canım eline yüreğine sağlık bu kadar mı güzel anlatılır ya beni bana anlattın sanki yaşadıklarım gözümün önünden geçti ve bende vazgeçtim artık...

9. silentstorm

silentstorm Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    paylaşım için teşekkürler gerçekten doğru ve anlamlı bir yazı,kadın kolay vazgeçmiyor evet ama vazgeçince de mühür vurduğu o kalbe vazgeçilen tek bir adım dahi atamıyor...

10. göksueda

göksueda Forum Okuru

eline sağlık canım çok güzel bir yazı olmuş

11. papattya

papattya Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    85
    Ödül Puanları:
    0
    doğru gerçekten. Paylaşım için teşekkürler

12. _EvAnEsCeNcE_

_EvAnEsCeNcE_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    harikaydı ya çok güzeldi ellerinize emeğinize sağlık :)

Kadın vazgeçerse... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. başarıya giden yolda nelerden vazgeçerdiniz

başarıya giden yolda nelerden vazgeçerdiniz

ben hiç birinden vazgecemezdim siz dürüst olalım mı kızlar..........ailenizmi arkadaşlarınızmı sevgilinizmi ideallerinizmi...
  2. **kadınım**

**kadınım**

KADINIM Köhne bir yük katarı gibi ayak parmaklarımızı ezerek önümüz sıra geçen bu yorgun asır, bizim asrımız değildi. Korkarım, tozu dumana katarak pürtelaş gelen yenisi de, o imanla beklediğimiz ahengin asrı olmayacak. Raylar üstünde alelade bir tımarhane bu... ... tıklım tıkış vagonlarında vahşi bir itiş kakış; dumanında genzi yakan bir ihtiras kokusu... Şüphesiz zamanla...
  3. Kadınım...

Kadınım...

Tanju Okan ın enfes şarkısı mutlaka dinlemenizide öneririm... Eşyalar toplanmış seninle birlikte Anılar saçılmış odaya her yere Sevdiğim o koku yok artık bu evde Sen Kıyıda köşede gülüşün kaybolmuş Ne olur terketme yalnızlık çok acı Bu renksiz dünyayı sevmiştik birlikte Sen kadınım Hatırla o günü karşıki sokakta Seni öptüğümü ilk defa hayatta Kollarımda benim ilkbahar sabahım Sen Sönmüş...
  4. Kadın..

Kadın..

KADINLARLA İLGİLİ.. Kadınlarla ilgili yapılan en ayrıntılı araştırmaları inceledik ve çok şarşıtıcı sonuçlarla karşılaştık. Bunların içerisinden sizin en fazla dikkatinizi çekecekleri ve sizi şaşırtıcak olanları bir araya getirip sizlere sunamaya karar verdik. İşte o şaşırtıcı sonuçlardan bazıları İş hayatından sağlığa, sosyal yaşamdan cinselliğe kadar çok geniş bir yelpazede kadınlarla...

Sayfayı Paylaş