gebe
  1. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Kadın ve Erkekte Aşk

Konu, 'Kadınlar' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

.
    Başından büyük bir aşk geçmemiş her kadın için bu bir eksikliktir; başından büyük bir aşk geçmiş her erkek için ise bu bi fazlalıktır. Erkeğin hayatında belki bir aşka yer vardır.
    Kadının ise aşkında belki bir hayata... Erkekler deli gibi aşık olurlar, zamanla akıllanırlar. Kadınlar ise Akıllı gibi aşık olurlar, zamanla delilirler. Aşk, kadını ve erkeği farklı etkiler.
    Aşık olan kadının gözünde başka hiçbir şeyin değeri kalmaz.
    Aşık olan erkeğin gözünde ise her şey yeniden değerlenir.
    Çünkü aşık kadın "nasıl olsa bitecek" sezgisi ile hareket eder.
    Aşık erkek ise "nasıl olsa sonsuza dek sürecek" yanılgısıyla...
    Aşık kadınlar bu yüzden hep endişeli ve huzursuzdurlar;
    aşık erkekler ise melekler gibi dingin ve aptallar gibi bön. Aşık olmak erkeğe yakışır.
    Kadına asla. Kadına yakışan sadece aşktır.
    Aşksız bir erkek kendini kölesiz bir efendi gibi hisseder, aşksız bir kadın ise efendisiz bir köle.

Kadın Ne İster? Ne mi ister? Hepsini ister. Ve aynı anda. Peki erkekler ne ister?
    Hem sevgili karıları hem de haremleri olsun isterler. Peki neden korkarlar?
    Hem karısız hem de haremsiz kalmaktan korkarlar.
    Kadın erkeğinin kendisine kul köle olmasını ister; olunca da ondan nefret eder.
    Erkek ise kadının kendisine köle olmasını istemez; olunca da onu sever.
    Bir erkek kadından bıktığı için onu terk eder; bir kadın ise erkeğinden sıkıldığı için.
    Arada çok önemli bir fark var. Bir erkek doyduğu için kadınından bıkar.
    Bir kadın ise doyamadığı için erkeğinden sıkılır. Erkek kadının fiziksel görüntüsüyle;
    kadın ise erkeğin şehvetiyle tahrik olur. Onun için kadınlar karşılarındakini anlarlar;
    erkekler ise sadece görünen dünyayı. Kadın terk edildiği ve aldatıldığı zamanlarda,
    bir de boşanırken hiç tereddüt etmez.
    Kararlı, şuurlu ve son derece akıllı biçimde bütün strateji ve
    nokta hücumu taktikleriyle delirir. Delilik, kadınların aklıdır.
    Ve sadece bu özellikleri bile,
    onların erkeklerden daha üstün kabul edilmeleri için yeterli bir sebeptir.
    Kadınlar, sezgileriyle her şeyi bilirler. Erkekler ise akıllarıyla hiçbir şeyi bilemezler.
    Kadınlar her şeyi görürler. Göremediklerini duyarlar. Duyamadıklarını ise sezerler.
    Dişilik yalnız algı kapılarını değil, bütün telepati,
    sezgi, altıncı his ve üçüncü göz kapılarını açan LSD, Mescaline,
    Psilosibin kadar güçlü bir iksirdir.
    Kadınların sezgileri o kadar olağanüstüdür ki,
    onları erkeklerden çok daha üstün saymamak için hiçbir neden yok.
    Sezgi de neymiş mi dediniz? Aklın eli, kolu, gözü, kulağı ve burnudur.
    Aklın dürbünü, pusulası ve radarıdır. Şahini ve tazısıdır. Kapanı, tuzağı ve oltasıdır.
    Sezgi en kurnaz avcıdır. Sezgi olmasa ne bilim ne felsefe ne sanat olurdu.
    Akıl mı? Akıl sezginin uşağıdır. O kadar..
    Sezgileri yerine bilgileri ile hareket eden bilgiç kadınlar kadar itici yaratıklar düşünemem. Akıllıları ve kültürlüleri ise itici değillerdir ama sıkıcı olurlar çoğu zaman.
    Kadına en çok yaraşan ne akıl, ne bilgi, ne de kültürdür. İnce ve şuh bir zekadır...

.

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113
    Cevap: Kadın ve Erkekte Aşk
    Yazı çok güzel öyle güzel anlatmışki evt maalesef ömründe tek erkeği tanıyıp evlenen bayanlar çoğunlukta ama erkek için aynı şeyi söyleyemiyorum..ve evlendikten sonrada bazıları dediğin gibi sanki harem kurmak istercesine hala devam etmekte .ne diyelim Allah ıslah etsin

3. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kadın ve Erkekte Aşk

aminnnnnn adminim teşekkürler

Kadın ve Erkekte Aşk konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. erkek ve kadın duası..

erkek ve kadın duası..

EVLi ERKEK DUASI Allahım... Karımı her türlü tehlikeden koru,gerekirse ben tehlikeye atlayayım.Onu hic yorma,gerekirse ben yorulayım O çalismasın,ben çalışayım O hasta olmasin,ben olayım... Allahım o aldatmasın,ben aldatayım Benim güzel karım dul kalmasın,ben kalayım... EVLi KADIN DUASI Allahım lütfen bana; Deniz kadar etkileyici bakişlari olan ve yakışıklı (Aliye), Ferit...
  2. kadın ve erkek denklemi

kadın ve erkek denklemi

AŞK ARİTMETİGİ * Akıllı erkek + Akıllı kadın = aşk * Akıllı erkek + Aptal kadın = ilişki * Aptal erkek + Akıllı kadın = evlilik * Aptal erkek + Aptal kadın = hamilelik OFIS ARİTMETİGİ * Akıllı patron + Akıllı eleman = kar * Akıllı patron + Aptal eleman = üretim * Aptal patron + Akıllı eleman = terfi * Aptal patron + Aptal eleman = fazla mesai ALISVERIS ARİTMETİGİ * Bir erkek kendisine...
  3. İnternette Sanal Aşklar ve Kadın Erkek İlişkileri

İnternette Sanal Aşklar ve Kadın Erkek İlişkileri

kadın erkek ilişkileri kadın noları sanal aşklar sanal asklar sanalasklar İnternette Sanal Aşklar ve Kadın Erkek İlişkileri Araştırmalar, internet arkadaşlığında kadınların erkeklere oranla daha samimi ve dürüst olduğunu gösteriyor. Nette her 10 erkekten 6'sı yalan söylüyor. Sidney Üniversitesi Tatbiki İnsan Davranışları Bölümü tarafından İngiltere, ABD ve Avustralya'da yapılan bir...
  4. erkek ve kadin...

erkek ve kadin...

Cevaplar cok sert degilmi sizcede biraz Meleklerim :S:S yoksa : yooo ne alaka az bilemi diyorsunuz :D:D:D Erkek: Bana isminizi bağışlar mısınız? Kadın: Neden? Sizin yok mu? Erkek: Size bir içki ısmarlayabilir miyim? Kadın: Aslında içkinin parasını direkt alsam daha iyi olur Erkek: Ben bir fotoğrafçıyım ve ne zamandır sizinki gibi bir yüz arıyordum Kadın: Ben de estetik...
  5. Kadın ve Erkek İlişkileri!

Kadın ve Erkek İlişkileri!

Kadınlar erkekleri, erkekler de kadınları anlamıyor. Sanki bu dünyada birlikte yaşamıyoruz. Karşılıklı yalanlar üzerine kurduğumuz ilişkilerin içinde boğuluyoruz. Yaşama bakış açılarımız farklı, kadınlar detaycı, erkeler ise genele bakıyor. Kadınların üstünde titizlikle durduğu pek çok konu, erkekler için son derece gereksiz oluyor. Hepimiz şöyle biraz geri çekilip, objektif olarak bakmayı...

Sayfayı Paylaş