gebe
  1. SUDEMİR

SUDEMİR Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Kadın yok, çocukları hemen evlendireceğim

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında SUDEMİR tarafından paylaşıldı.

Mardin Bilge köyünde yaşanan katliamın ardından Çelebi Ailesi'nin büyüğü Osman Çelebi (55), köyde sadece 2 kadın kaldığını belirterek 15- 16 yaşlarındaki çocukları evlendireceğini söyledi. [​IMG]

Kendinden yaşça büyük 10 kişinin öldürüldüğünü belirten Çelebi, "Ne yapacaksınız" sorusuna "Sabredeceğiz. İş başa düştü. Köyde yaşlı 2 kadın kaldı. Anne babasını kaybeden 30'dan fazla çocuk var. Çocuklara şu an sıcak yemek yapan kadın yok. 15-16 yaşlarında çocuklar var. Onları hemen, 2 yıl içinde, evlendireceğim. Başka türlü olmaz" dedi. Çelebi, çocukların eğitimiyle ilgili olarak da "Devletimizden memnunuz. Devlet bize yardım eder. Çocukların eğitimi için benim gözetimimde ne yardım varsa alırım. Ama çocukları vermem. Çocukların vatana millete hayırlı olmaları için canımı feda ederim. Sağ kaldığım müddetçe elimden gelen sıcaklığı gösteririm" diye konuştu. Osman Çelebi, devletten şu an Mazıdağı'nda koruma altında olan aileyi uzak bir yere yerleştirmesini de istiyor. Aksi takdirde gençleri tutmakta zorlanacağını belirten Çelebi, "Olayın ardından çocuklarına 5 gün yemek verdik. Vereceğiz tabii, çocuktur onlar. Öldürecek olsaydık onlara yemek vermezdik. Ama gençlerimiz bir yerde karşılaşırsa onları tutmakta zorluk çekerim. Artık onlar buraya gelemez. Devlet, onları uzak bir yere yerleştirsin" dedi.

'7 NESİLDİR BURADAYIZ'
    DTP'li Ahmet Türk'e tepki gösteren Çelebi, "Tam 7 nesildir buradayız. 50'şer yıldan 350 yıl eder.
    Keşke gelmeseydik. Bütün dünya bizim için üzülüyor. Türk de kalkmış bizi haksız yere suçluyor. Türk bayrağının altında yaşayacağız. Bir karış toprak için canımızı veririz. Onlar yerleşsin, burası DTP köyü olsun isteniyor. Bu bölgede 22 köyü var" diye konuştu. Çelebi "Köyde hâkimiyet sağlayıp, suçu PKK'ya yıkmak istediler" dedi.

Kadın yok, çocukları hemen evlendireceğim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Emrah - Yıkılmak Yok Öyle Hemen Arkadaş

Emrah - Yıkılmak Yok Öyle Hemen Arkadaş

Ümitler insanın tesellisidir kederler bizlere hep birer dersdir Bükmüşsun boynunu bu halin nedir Yıkılmak yok öyle hemen arkadaş Gün doğmadan neler doğar bilinmez Hayata sevgiye hemen küsülmez Kaybetmeden kıymet elbet bilinmez Yıkılmak yok öyle hemen arkadaş Pes etmek yok öyle hemen arkadaş Gün doğmadan neler doğar bilinmez Hayata sevgiye hemen küsülmez Kaybetmeden kıymet elbet bilinmez...
  2. Yönetimde kadına yer yok !

Yönetimde kadına yer yok !

İşte yönetim kurullarında görev alan kadınlarla ilgili çarpıcı araştırma... Mercer, Avrupalı şirketlerde yönetim kurullarında görev alan kadınlarla ilgili çarpıcı bir araştırmaya imza attı. Araştırma sonuçlarına göre, Avrupalı şirketlerde kadın yönetim kurulu üyesi oranı yüzde 11 iken, yönetim kurulu başkanı oranı sadece yüzde 8. Araştırmayı kitaplaştıran yazarlara göre, bu hızla Avrupa'da...
  3. başarısız çocuk yoktur

başarısız çocuk yoktur

Okul başarısı, öğrencilerin devam ettiği okul, sınıf ve derslerine göre belirlenen sonuçlara ulaşılıp ulaşılmadığını gösteren verilerle ölçülüyor. Aileler tarafından başarı belirtisi olarak çocuğun sadece ders notları ölçü alınmamalı; bilgi ve beceri, ilgi, saygı, ahlaki güzellikleri gibi kişisel özellikleri ve davranışlarındaki gelişimler de dikkate alınmalı. Eğer başarısızlıktan söz...
  4. Çocuklar eve gelince okul kıyafetlerini hemen çıkarsın

Çocuklar eve gelince okul kıyafetlerini hemen çıkarsın

1- Tüm aile bireylerinin hijyene büyük önem vermesi gerekli. 2- Tüm ailenin grip aşısı olmasını tavsiye ediyoruz. Hamileler ve yumurtaya alerjisi olanlar hariç. 3- Ebeveynler sık sık ellerini ve yüzlerini yıkamalı. 4- Ev, sabah ve akşam mutlaka havalandırılmalı. 5- Eve varır varmaz dışarıda giyilen kıyafetler çıkarılıp, havalandırılmalı. 6- Beslenme düzenine ailece çok...
  5. Kadının adı hala yok

Kadının adı hala yok

Milenyum çağında da olsak, global bir dünyada da yaşasak, kadına yönelik şiddet tüm acımasızlığıyla devam ediyor. Üstelik kadının ekonomik ve öğretim düzeyi ya da yaşadığı ülke de şiddete maruz kalmasına engel olamıyor. Yapılan araştırmalar; şiddete maruz kalan kadınların yüzde 91’inin bu sorunu çözemediğini gösteriyor. P¤¤¤olog Şebnem Turhan’a göre; kadınlara yönelik şiddetin bir kısır...

Sayfayı Paylaş