gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kadin

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Öperseniz beyefendi DEGILSINIZDIR, Öpmezseniz adam DEGILSINIZ. İltifat edersiniz "YALAN" der,
    Etmezseniz bırakır GIDER.
    Her isteğine evet derseniz KAREKTERSIZ olursunuz,
    Karşı çıkarsanız ANLAYISSIZ.
    Çok yanına giderseniz "SIKILDIM" der,
    Az giderseniz küser.
    İyi giyinirseniz "ÇAPKINSIN" der,
    Dikkat etmezseniz zevksizlikle suçlar.
    Kıskanırsınız "HUYUN KÖTÜ" der,
    Kıskanmazsınız "SEVMİYORSUN" der.
    Siz bir dakika geç kalın kıyamet kopar,
    Kendisi bir saat gecikirse "BUNDA NE VAR???".
    Arkadaşınızla buluşursunuz adı ihmal olur,
    O buluşur "BİZİM KIZLAR" olur.
    Siz başka kadına bakacak olsanız gözleriniz oyulur,
    Başka bir adam ona baktığında adı "HAYRANLIK" olur.
    Konuştuğunuz anda dinlemenizi ister,
    Dinlediğiniz anda "NEDEN KONUŞMUYORSUN?" der.
    Kısacası...
    Sade ama çok karışık.
    Zayıf gibi ama çok güçlü.
    Akıl karıştıran ama hayranlık uyandıran
    İnsanı çıldırtan ama mükemmel!
    Bu arada tercümelerin de kadın gibi olduğunu belirtmek isterim...
    Çok güzelse nadiren sadıktır,
    Çok sadıksa da nadiren güzel...Hayat yaşandığı kadar vardır. Gerisi ya
    hafızalardaki hatıra yada
    hayallerdeki ümittir. Hüsran ise, bir tek yerde
    kabullenebiliyorum,
    Yaşamak mümkünken yaşamamış olmakta…

Kadin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. **kadınım**

**kadınım**

KADINIM Köhne bir yük katarı gibi ayak parmaklarımızı ezerek önümüz sıra geçen bu yorgun asır, bizim asrımız değildi. Korkarım, tozu dumana katarak pürtelaş gelen yenisi de, o imanla beklediğimiz ahengin asrı olmayacak. Raylar üstünde alelade bir tımarhane bu... ... tıklım tıkış vagonlarında vahşi bir itiş kakış; dumanında genzi yakan bir ihtiras kokusu... Şüphesiz zamanla...
  2. kadınız....

kadınız....

Kaç bin yıldır suskun türkülerimiz..."Adem'in kaburga kemiğinden" türetildik ya,erkeğin eklentisi oldu tüm hayatımız."Elma sevgimiz" cennetten kovdurmuştu ya insanı bir kere,Gayrı bütün kötülüklerin anası,Şeytan'ın öz kardeşiydik...Saçımız uzun aklımız kısaydı ne de olsa.Elimiz hamurlu,eteğimiz eksikti.Kaşık düşmanıydık sofralarda.Dilediğince ekilen tarlalarıydık...
  3. Kadınım...

Kadınım...

Tanju Okan ın enfes şarkısı mutlaka dinlemenizide öneririm... Eşyalar toplanmış seninle birlikte Anılar saçılmış odaya her yere Sevdiğim o koku yok artık bu evde Sen Kıyıda köşede gülüşün kaybolmuş Ne olur terketme yalnızlık çok acı Bu renksiz dünyayı sevmiştik birlikte Sen kadınım Hatırla o günü karşıki sokakta Seni öptüğümü ilk defa hayatta Kollarımda benim ilkbahar sabahım Sen Sönmüş...
  4. kadın....

kadın....

melişlerim canlarım ben bayıldım buna ve sizlerle paylaşmak istedim....umarım begenirsiniz bir bayan bir kadın olmaktan cok gurur duydum.... Küçük bir erkek çocuk, annesine sordu: "Niçin ağlıyorsun?" "Çünkü ben kadınım." Diye cevapladı annesi. "Anlamadım!" dedi çocuk. Annesi, çocuğu kucaklayıp "Hiç bir zaman anlayamayacaksın!" dedi. Babasına...
  5. Kadın..

Kadın..

KADINLARLA İLGİLİ.. Kadınlarla ilgili yapılan en ayrıntılı araştırmaları inceledik ve çok şarşıtıcı sonuçlarla karşılaştık. Bunların içerisinden sizin en fazla dikkatinizi çekecekleri ve sizi şaşırtıcak olanları bir araya getirip sizlere sunamaya karar verdik. İşte o şaşırtıcı sonuçlardan bazıları İş hayatından sağlığa, sosyal yaşamdan cinselliğe kadar çok geniş bir yelpazede kadınlarla...

Sayfayı Paylaş