gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kadının Yaratılışı

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

CENGİZHAN’ a Göre KADININ YARATILIŞI Dünyanın en büyük imparatorluğunu kuran Moğol hükümdarı Cengiz Han, 4'Ü resmi, 500 kendine ait kadına sahipti.Cengiz Han'a göre Tanrı kadını nasıl yaratmış.

Tanrı erkeğin Kaburgasından kadını Yaratmak istediğinde Ona nasıl bir Huy vereceği konusunda Hayli Terededdüt etti. O sırada Tanrı’nın yanına Bir yılan sokuldu.
    Tabii görevinin Değiştirilmesini Rica etti. Tanrı ona cevap verdi.
    "Hayır, sen bundan sonra da Karninin üzerinde sürünmeye
    Devam edeceksin. Şu anda ben, Yeni çok yönlü
    Ve asla hareketleri Tahmin edilmez bir varlığı
    Yaratmayı düşünüyorum. Burada bana senin huyunun
    özellikleri de gerekecek."Ve Tanrı, Bir kâsede
    Güneşin parlayan IŞINLARINI,
    Pınarın SERİNLİĞİNİ,
    çiçeğin GÜZELLİĞİNİ,
    Kuş tüyünün ZARİFLİĞİNİ,
    Sonbaharın CÖMERTLİĞİNİ,
    Kelebeğin ASIKLIĞINI,
    Kuğunun VEFASINI,
    Bukalemunun DEĞİŞKENLİĞİNİ,
    Rüzgarın KARARSIZLIĞINI,
    Bulutun SULU GÖZLÜLÜĞÜNÜ,
    ineğin UYSALLIĞINI,
    Eşeğin iNADINI,
    Saksağanın GEVEZELİĞİNİ,
    Tilkinin KURNAZLIĞINI,
    Toplayarak oraya Azıcık Yılanın ÖFKE, SİNSİLİK
    Ve KİNCİLİĞİNİ eklemiştir.Bütün bu özellikleri,
    özen ve itina ile karıştıran Tanrı, böylece muhteşem
    KADINI yaratmıştır.Bu yarattığı varlığı,Törenle erkeğin ellerine
    teslim eden Tanrı,Bir de öğütte bulunmuştur.
    "çok akilli,Ve özellikle de ihtiyatlı ol.Bu varlıkta sen mutluluğu
    ve sınırsız hüznü Desteği,Ve ayni zamanda yıkımı
    Bulabilirsin.Eğer kadını,idare edemezsen O zaman muhakkak,
    Onun davranışlarında kötü özellikler Ağırlık basacaktır.
    Her zaman hatırla.Erkeğin üstünlüğü;KUVVETİNDE,Düşünce gücündedir.
    Bunların kaybı Seni kadın önünde Bitirir.

Kadının Yaratılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yokluktan Yaratılışa

Yokluktan Yaratılışa

O (Allah) Evren'i (Gökleri) ve yeryüzünü yoktan yaratandır. O, bir işin olmasına karar verirse yalnızca "Ol" der, o da hemen oluverir. 2-Bakara Suresi 117 Ayette geçen "ibda" kelimesi bir şeyin, herhangi bir şeyden değil, yoktan var edildiği anlamına gelir. Ayrıca bu kelimeye yüklenen anlamlara göre bu kelime bir şeyin bir örneğe göre değil de, eşi ve benzeri olmadan...
  2. Kadının yaratılışı

Kadının yaratılışı

Melekler netten kadınlar hakkında yazılan yorum çok hoşuma gitti sizinle paylaşmak istedim:) "kadın;erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından yaratılmadı..!!! öyle olsaydı ezilirdi......!!! > üstün olsun diye başındanda yaratılmadı......!! AMA GÖĞSÜNDEN YARATILDI...... Eşit olsun diye...... kolun biraz altında...Korunsun diye...!!! > KALP HİZASINDA SEVİLSİN DİYE!!!"...
  3. Cengiz Han'a göre kadının yaratılışı

Cengiz Han'a göre kadının yaratılışı

Cengiz Han'a göre kadının yaratılışı Dünyanın en büyük imparatorluğunu kuran Moğol hükümdarı Cengiz Han, 4'ü resmi, 500 ise kendine ait kadına sahipti. Cengiz Han'a göre Tanrı kadını nasıl yaratmış. Tanrı erkeğin Kaburgasından kadını Yaratmak istediğinde Ona nasıl bir Huy vereceği konusunda Hayli Terededdüt etti. O sırada Tanrı'nın yanına Bir yılan sokuldu. Tabii görevinin...
  4. Yaratılış Gayesi...

Yaratılış Gayesi...

Allah, dünyayı ve insanları niye yarattı? Niye bir kısmını Cennete, bir kısmını da Cehenneme koyacak? Allahü teâlâ dünyayı ve kâinatın tamamını insan için yarattı. Bitkileri, hayvanları, su, taş, toprak, maden gibi her şeyi insanın faydalanması için yarattı. İnsanları da, kendisini tanımaları ve kendisine ibadet etmeleri için yarattı. Bu tanımanın ve ibadetin faydası da, yine insanlaradır....
  5. erkek ve kadının yaratılış hikayesi

erkek ve kadının yaratılış hikayesi

erkek ve kadının yaratılış hikayesi kuranda kadın kadın neden yaratılmıştır erkek ve kadın bu iki cinsin birbirinden ayrı yaratılış hikayeleri vardır.çok ilginç bir şekilde yaratılmışız.ben okudum çok güzeldi sizede tavsiye edrim. Eğe kemiğinden yaratılış hikayesi ve etkileri Kuran’da yaratılış hikayesi genel hatları ile anlatılırken, Kuran’dan önceki kutsal kitap Tevrat’ta bu hikayenin...

Sayfayı Paylaş