gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Kadınlar çabuk yoruluyor

Konu, 'Psikiyatri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkan veriler bayanların, erkeklere nazaran daha önce ve sık yorulduğunu ortaya koydu Araştırmalar, kadınların erkeklerden daha sık ve çabuk yorulduklarını gösteriyor. Yorgunluk şikáyetine kadınlarda erkeklerden daha sık rastlanmasının en önemli nedeni olarak kansızlık, özellikle de "demir eksikliği anemisi" gösteriliyor. Kansızlık, bilhassa menopoz çağı öncesinde, kadınlarda yorgunluk nedenlerinin ilk sıralarında yer alıyor. Periyot dönemlerinde kaybedilen kan miktarı arttıkça demir eksikliği ihtimali de artıyor. Diğer taraftan B12 vitamini eksikliğine bağlı kansızlığa da kadınlarda daha sık rastlanıyor. Tiroid bezi yetmezliklerinin kadınlarda erkeklerden daha sık ortaya çıkması da yorgunluk şikáyetini artırıyor. Her türlü hipotiroidiye, (özellikle Haşimoto hastalığına bağlı hipotirodiye) kadınlarda daha sık rastlanıyor.

Fizyolojik süreçler de kadınları yorgunluğa eğilimli hale getirebiliyor. Örneğin, periyot (adet) dönemlerinde bazı kadınlarda yorgunluk şikáyetiyle daha sık karşılaşılıyor. Hamilelik ve menopoz dönemlerinde östrojen hormonu seviyelerinin azalıp çoğalması yorgunluğa yol açıyor.

Ruhsal nedenler de etkili olabiliyor. Depresyon, kaygı gibi ruhsal problemlere kadınlarda erkeklerden daha sık rastlanıyor. Kadınlar erkeklere oranla daha detaycı, hassas, mükemmeliyetçi ve özverililer. Bu durum onları ruhsal travmalara daha açık hale getiriyor.

Kadınlar erkeklerden daha fazla çalışıyor. Özellikle çalışan kadınların işi, çalışma saatleri ile sınırlı kalmıyor. Eve dönünce erkek dinlenmeye çekilirken, kadın ise çalışmaya devam ediyor. Yemek pişirmek, temizlik yapmak, evin düzenini sürdürmek hálá birinci planda kadınların görevi olarak kabul ediliyor.

Kadınlar çabuk yoruluyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadınlar...

Kadınlar...

Bir kadın güçlüdür aslında.Hatta erkeklerden güçlüdür.Ama bu gücünü her zaman ortaya koymak istemez.İster ki erkeğinin gücü kendisine huzur versin.Kendi kendine yapabileceği şeyleri bile erkeğin yapmasını bekler.Böylece hem daha kadın olduğunu hissedecektir,hem de erkeğinin ne kadar güçlü olduğunu görecektir.Ancak kadın gücünü göstermek istediğinde onu engelleyemezsiniz.Yapmak istediği birşey...
  2. Gözleriniz PC yüzünden yoruluyor mu?

Gözleriniz PC yüzünden yoruluyor mu?

Günümüz modern teknolojisinde, ister iş hayatı ister özel hayat olsun, bilgisayarların yeri ve önemi inkar edilemez. Bu makinelerin faydası yadsınamamakla birlikte, kullanımları yüksek görsel dikkat istemektedir. Bilgisayar kullanımına bağlı olarak artan şikayetlerin büyük çoğunluğu, gözlerle ilgili olanlarıdır. Bilgisayar kullanımına bağlı olarak, gözün kendisinde ya da görme kalitesinde...
  3. Kadınlar.....!‏

Kadınlar.....!‏

KADIN ELEMENTİNİN ÖZELLİKLERİ:) Bir kadın ancak bu kadar güzel anlatılabilir, allah erkeklerin yardımcısı olsun.. KADIN ELEMENTİNİN ÖZELLİKLERİ BİLİMSEL İNCELEME: Element : Kadın Sembolü : Ka İdeal Atom ağırlığı : 51,6 kg olarak kabul edilmiştir. Alternatif ağırlıkları (izotopları) : 35 - 130kg Bulunduğu yerler : Gezegendeki tüm kırsal ve kentselalanlar FİZİKSEL...
  4. neden kadınlar daha çabuk kilo alır

neden kadınlar daha çabuk kilo alır

Kardeşim öküz gibi yediği halde ve ben dikkat ettiğim halde neden o değil de ben kilo alıyorum.Aynı şeyi teyzem de söylüyor. Eniştem tığ gibi teyzem şişiyor.Neden kadınlar çabuk kilo alır :/
  5. 16 haftalık hamileyim çok yoruluyorum neden

16 haftalık hamileyim çok yoruluyorum neden

Ben 16 haftiligm kucucuk bir is yapsam 5 dk ayakta dursm sirtim belim agriyor ayaklarmin uzerne basamyorum kalcma kramp giriyor normaldede vardi ama hamile olunca dahada artti neden olabilir.

Sayfayı Paylaş