gebe
  1. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

KaDıNLaR giDeRse..

Konu, 'Kadınca' kısmında İzmirella tarafından paylaşıldı.

Kadinlar giderse.. Kadinlar gittiklerinde, arkalarinda daha buyuk bosluklar birakirlar. Onlar bir gun cekip gittiklerinde, peslerinde yetim-oksuz kalan cok olur.
    Mutfaktaki dolap, perdeler, kavanozun icindeki eski dugmeler, ozenle saklanmis kuculmus giysiler, dolap diplerindeki kurdeleler... Sabah karanliginda mutfaktan gelen tikirtilar susar, yetim kalmistir tabaklar.

Bir kadin gittiginde hep suyu unutulur saksilarin.
    Sik sik boynunu buker sarikiz.
    O teki kalmis eski bardagin anlamini bilen olmaz, degerini kimse anlayamaz krom hac tasinin.
    Balkon artik sessizdir, koridor kimsesiz.

Hep boyle olur; bir kadin gittiginde; ovguler, uyarilar, yakinmalar, dualar yetim kalir.
    Kapi esigindeki "Dikkat et" duyulmaz, annesi gitmistir "Gec kalma"nin.
    Kadinlar, arkalarinda buyuk bosluklar birakarak giderler.
    Bir kadin gittiginde pek cok kisi gitmistir aslinda.

Ve bir kadin gittiginde pek cok yetim birakmistir arkasinda.
    Bir kadin gittiginde ne cok kisi gider aslinda; bir agir isci, bir temizlikci, bir bakici, bir bahcivan, bir muhasebeci...
    Bir anne gider...
    Bir dost...
    Bir arkadas...
    Bir sevgili...
    Ne cok kisi yok olur bir kadin gittiginde...

2. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: KaDıNLaR giDeRse..
    konu buraya taşınmıştır

3. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

teşekkürler zeynoşş

4. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

Sagol his bir paylasim güzelim.

KaDıNLaR giDeRse.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gidersen

Gidersen

Gidersen bu gün bu evden Bu can bu hayat düşer gözümden Ben sana deli divane aşığım Canıma yapışmışken bu deli hasretin Ben sensiz, sevgisiz söyle yar nasıl edeyim Gidersen bu gün bu evden Bu can bu hayat düşer gözümden Ben sana deli divane aşığım Üzersem, birgün kıyarsam Verdiğim sözden cayarsam Alsın bu canı Allahım, razıyım Aşkı sensiz yaşayamam, taşıyamam bu canı Son darbe...
  2. gidersen

gidersen

Bu can bu hayat düser gözümden Ben sana deli divane asigim bu deli hasretin Ben sensiz sevgisiz söyle yar nasil edeyim Gidersen bu gün bu evden Bu can bu hayat düser gözümden Üzersem birgün kiyarsam Verdigim sözden cayarsam Alsin bu cani Allahim raziyim Askim sensiz yasayamam tasiyamam bu cani
  3. Gidersem...

Gidersem...

Kimse kimseden gitmesin inşallah... Ay mı süpürür yosunları Gözlerimden Yoksa Sen mi bu kadar anlamlıydın geçmişimden. Biliyorum gelecek yok. Şimdiki zamana dair söylenecekler de. Sen En zorlu susuşlarım gibi Mânâlısın oysa. Konuşsam aşk ölür Sussam biz. Gidersem …..
  4. Kadınlar kendilerini mutsuz hissettiklerinde neden kuaföre giderler?

Kadınlar kendilerini mutsuz hissettiklerinde neden kuaföre giderler?

Mutsuzluk, insanların çoğunlukla konuştukları olumlu davranışlardan ziyade olumsuz davranışları konuşarak beslenmektedir. Olumlu düşünmeyi beceremediğimiz için psikologlara ve güzellik merkezlerine giderek, provalarla kendi kişiliğimizi bir kıyafet gibi üzerimize oturtmaya çalışırız. Ama o kıyafeti iyi taşıyıp, taşımamak kişinin özgüveni ve cesareti ile doğru orantılıdır. Öncelikle...
  5. kadınlar susarak gider !!

kadınlar susarak gider !!

kadınlar susarak gider sözleri kadın susarak gider sözleri kadınlar giderler şiiri Çok uzun emekler verir ilişkisini yürütmek için. Birinin kadını olmayı yüreği, beyni, ruhu o kadar z...or kabul etmiştir ki, başka bir adama ait olmayı istemez. Erkek gibi, çorbanın tuzu eksik diye kavga çıkarmaz mesela, tam tersi, konuşmamız lazım der. Erkekler de en çok bu cümleye sinir olurlar. Ertelenir o...

Sayfayı Paylaş