gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kadınlar için Güneş gözlüğü seçimi zor olduğu kadarda önemli bir durum

Konu, 'Moda Güncel' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Kadınlar için Güneş gözlüğü seçimi zor olduğu kadarda önemli bir durum.Yanlış güneş gözlüğü seçimi gözlere büyük zararlar verebiliyor.Peki güneş gözlüğü seçerken nelere dikkat etmeli. Güneş gözlüğünüzü seçerken

* Üretici firma tarafından gözlüğün UV bloke etme oranı gözlük üzerinde belirtilmiş olmalıdır. İstenilen oran yüzde 99-100'dür.
    * Gözlük koyu renk olmalı ve ışığın şiddetini en az yüzde 50 oranında azaltmalıdır. Gözlüğü elinize alıp ışığa tutuğunuz zaman, her bölgesinin düzgün bir şekilde (homojen olarak) renklendirilmiş olması gerekir. Renklendirmedeki düzensizlik, görme kalitesini azaltır.
    * Yeterli derecede koyu olup olmadığının anlaşılması için güneş gözlüğü takılıp aynaya bakılmalıdır. Eğer göz bebekleri rahatça seçilemiyorsa, yeterli derecede koyu demektir.
    * Ancak, UV engelleme özelliğinin camın koyuluğu ile ilgisi yoktur. UV koruması, gözlüğün renginin koyuluğu ile değil yapım maddesi ile ilgilidir. Renklendirme oranı, sadece ışığın şiddetini azaltarak görme konforu sağlar.
    * Araba kullanırken özellikle siyah veya gri tonlarında renklendirilmiş gözlükler tercih edilmelidir.
    * Kenarları geniş gözlük çerçeveleri tercih edilmelidir

Kadınlar için Güneş gözlüğü seçimi zor olduğu kadarda önemli bir durum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. güneş gözlüğü seçimi!

güneş gözlüğü seçimi!

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Güneş banyosu bebekler için önemli

Güneş banyosu bebekler için önemli

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Küçüködük, bebeklerin sağlıklı gelişimi için aldığı gıdalar kadar güneş ışığının da önemli olduğunu bildirdi. Prof. Dr. Küçüködük, D vitamininin kemik gelişimi için önemli olduğuna işaret etti. D vitamini eksikliğinde raşitizm hastalığının geliştiğini belirten Prof.Dr. Küçüködük, raşitizmli...
  3. Evli Kadınlar İçin Önemli Konular

Evli Kadınlar İçin Önemli Konular

islamda evli kadının görevleri evlilikte kadına düşen görevler Güleryüz: Kadın, erkeğine karşı güler yüzlü, tatlı sözlü olmaya çalışmalı. Kocasının iyiliklerine karşı teşekkür etmek de, güzel bir nezaket halidir.İtaat: Kadın, eşinin meşru isteklerine itaat etmeli, sözlerini dinlemeli. Ancak haram işlemeye ve farzın terkine yönelik yersiz bir istek karşısında kimseye itaat gerekmez. Ev...
  4. Kadınlar İçin Acil Durum Rehberi

Kadınlar İçin Acil Durum Rehberi

rüyada araba lastiğinin patlaması rüyada araba lastiği patlaması kıymık çıkarmak kıymık batması karbonat görmek Sevgili meleklerim otobüsü saniyeyle kaçırmak, mini etek giymişken çorabınızın kaçması, yolda giderken arabanızın lastiğinin patlaması yada aniden başlayan yağmura şemsiyesiz yakalanara sırılsıklam olmak gibi sinir durumlar hayatında birkere bile olsa her bayanın başına mutlaka...
  5. İçinde Ay Güneş Yıldız Ve Bulutun Olduğu Bir Masal arıyorum

İçinde Ay Güneş Yıldız Ve Bulutun Olduğu Bir Masal arıyorum

Merhaba arkadaşlar ben 5 yaşında ki kızım ayşe ye bir çok masal anlatıyorum ve benden dün gece İçinde Ay Güneş Yıldız Ve Bulutun Olduğu Bir Masal istedi varsa böyle bildiğiniz bir masal bana yazar mısınız.

Sayfayı Paylaş