Kadınlar internette en çok neleri satın alıyorlar?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Kadınlar internette en çok neleri satın alıyorlar?
internetten ne satılır internette ne satılır internette satabilirim satabilirim internetten
Çoğu kadınlar gerek üşengeçlikten gerek vakitlerinin olmamasından dolayı internetten alışveriş yapmakta..Ben şahsen biraz çekimser kalıyorum bu konuda çünkü satın alacağım ürünü ben sadece gözlerimle değil her şekilde yakından incelemeliyim ve o anda eğer denenecek bir ürünse üstüme takıp yakışıp yakışmadığını denemem lazım benim gibi düşünenlerin çoğunlukta olduğunu sezinliyorum şimdi araştırmalara göre bakalım hanımlar internette en fazla nelere para harcıyorlarmış neler ilgilerini çekiyor ve satın alıyorlarmış ona bakalım:)

Bugün bakıldığında internet üzerinden alışveriş yapanların yüzde 75’ini erkekler yüzde 25’ini de kadınlar oluşturuyor. Online alışverişin başladığı ilk zamanlarda bu oran yüzde 99’a yüzde 1 erkeklerin lehine bir durumdaydı. Kadınların ürün kategorileri arasında yer alan kozmetik ve teknoloji ürünlerine ilişkin talebinin artmasıyla kadın müşteri oranı da giderek artıyor. Sadece takı ve kozmetik ürünleri değil ama bilinenin aksine kadınlar da teknolojik cihazlar alıyorlar. En çok satın aldıkları ürünlerin başında; cep telefonları, dizüstü bilgisayarlar, kablosuz modemler, usb bellekler vb. teknolojik ürünler geliyor.
İllere göre kadınların tercihleri…
İstanbul: Teknoloji ürünlerinin ardından İstanbullu kadınların en fazla tercih ettiği ürünleri; mücevherler/takılar oluşturuyor. İstanbullu kadınların mücevherlerle/takılarla aralarının daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.
İzmir: Teknoloji ürünlerinin ardından İzmirli kadınların en fazla tercih ettiği ürünlere baktığımızda, en çok satın aldıkları ürünlerin başında incelme/masaj kemerleri geliyor. İzmirli kadınların formlarını korumaya çok önem verdikleri bir gerçek.
Ankara: Ankaralı kadınların teknoloji ürünleri haricinde tercih ettiği ürünlere bakıldığında uzaktan kumandalı helikopterler gibi oyuncaklar geliyor. Ankaralı kadınların online alışverişte çocuklarına oyuncak gibi hediyeler aldığını görüyoruz.
Adana: Adanalı kadınlar daha çok DVD/VCD filmleri tercih ediyorlar. Adanalı kadınlar online alışveriş ile istedikleri DVD/VCD filmleri seyretmenin keyfini yaşıyorlar.
Rize: Rize’de yaşayan ve online alışveriş yapan kadınların evcil hayvan maması, hijyenik kum gibi petshop ürünlerini daha fazla aldığını görüyoruz. Rizeli kadınların online alışveriş ile evcil hayvanlarının bakımlarını pekiştirdiklerini söyleyebiliriz.
Malatya: Malatyalı kadınların daha çok saç düzleştirici ürünleri tercih ettiğini gözlemliyoruz. Malatyalı kadınların saçlarının güzel görünmesi için online alışverişin faydalarından yararlandığını görüyoruz.
Şanlıurfa: Şanlıurfa’dan online alışveriş yapan kadınlar, bebekler için bakım ve tekstil ürünlerini tercih ediyorlar. Hemen bu ürünlerin altında Badminton Raketi Seti satıldığını görmek bizler için sürpriz oldu…
Diyarbakır: Alışveriş verileri değerlendirildiğinde Diyarbakır’da yaşayan kadınların daha çok sağlık ve spor ürünlerini tercih ettiğini görüyoruz. Bu ürünlerin başında, Yoga/Pilates Seti başta geliyor.
E-ticaretin internet kullanımının ve internet üzerinde sunulan mal ve hizmetlerin artması ile her sene yaklaşık yüzde 100 büyüdüğünü belirten Hepsiburada.com’un Genel Müdürü Kaan Dönmez, online perakende cirosunun 2008 yılında 500 milyon doları aşacağını tahmin ettiklerini açıkladı..

Geri