gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Kadınlar internette en fazla neyi tıklıyor?

Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

İnternet ziyaretçisi kadınlar neyi 'tık'lıyorAraştırmada, en fazla ''Manken gibi bir vücuda nasıl sahip olunur?'' bölümünün tıklandığı belirlendi. [​IMG] Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi (TEKAM) Müdürü Prof. Dr. Muammer Kaya'nın internetteki kadın ve moda sitelerini ziyaret eden kadınların, bedava sunulan pratik kişisel bakım bilgileriyle ilgilenip okumalarını baz alarak yaptığı araştırmaya göre, Türk
    kadın popülasyonunu, eğitimli, gelir seviyesi ve tüketim eğilimi fazla olan
    kadınları temsil ettiği belirlendi.

Kadınlar en çok ''manken gibi bir vücuda sahip olmak istediğinin''
    saptandığı araştırmada, kadınların en fazla kırışıklıkların engellenmesi,
    epilasyon ve vücut bakımına önem verdiği tespit edildi.

Kadınlar güzel görünmek için en fazla bacak, göğüs ve saç bakımlarına özen
    gösteriyorlar. Kadınların en önemli korkuları ise selülit ve ciltteki kırışıklık.
    Kadınlar güzel görünmede en fazla, sırasıyla dudak, kalça, yüz ve kaşlar,
    gözlere, ayak bakımı ve cilt sorunlarına özen gösteriyor.

KIRIŞIKLIK KORKUSU

İnternette ilgili siteleri ''tıklayan'' kadınlar arasında yapılan
    ölçümlemede, ''Manken gibi bir vücuda nasıl sahip olunur? bölümünü 7 bin 71
    kişi'', ''Kırışıklıklar neden oluşur ve nasıl engellenir? bölümünü 5 bin 248
    kişi'', ''Epilasyon bölümünü 3 bin 782 kişi'', ''Vücut bakımı bölümünü 3 bin 585
    kişi'' inceledi.

Kadınlarca güzel olmak için en çok dikkat edilen uzuvlar kısmında da
    ''Kusursuz bacak bölümününü 2 bin 897 kişi'', ''Göğüs bakımı bölümünü 2 bin 700 kişi'', ''Saç bakımı bölümünü 2 bin 359 kişi'', ''Selülit bölümünü 1924 kişi'',
    ''Dudak bölümünü 1137 kişi'', ''Sıkı ve bakımlı kalça bölümünü 741 kişi'', ''Yüz
    ve kaşlar bölümünü 520 kişi'', ''Gözler ve bakış bölümünü 456 kişi'', ''Ayak
    bakımı bölümlünü 448 kişi'', ''Cilt sorunları bölümünü de 344 kadın'' tıkladı.

İncelenen kadınların güzel olmak veya kalmak konusundaki en önemli
    korkularının da sırasıyla kırışıklık (yaşlanmak), kıl-tüy ve selülit olduğu
    saptandı. Kadınlar tarafından güzel görünmek için en çok dikkat edilen organlar
    veya uzuvların da sırasıyla bacak, göğüs, saç, dudak, kalça, yüz-kaşlar, ayak ve
    cilt bakımı olduğu belirlendi.

Prof. Dr. Kaya, AA muhabirine, araştırmada, kadınların güzel olmak için
    çoğunlukla ucuz yolları aradığını saptadığını belirterek, yaşlanırken
    güzelliklerinin bozulmaması için kadınların daha fazla doğal ve kalıcı makyajı
    tercih ettiklerini tespit ettiğini kaydetti.

Güzelleşme ve genç görünmede kadınların en çok tercih ettikleri rengin
    kırmızı olduğunu anlatan Prof. Dr. Kaya, şöyle konuştu:

''Araştırmaya katılan bayanlar diyet yapmayla, doğru beslenmekten daha fazla ilgilenmektedir. Kilo verme ve spor yapma en az öncelik verilen konular arasında yer almaktadır.''

Kadınlar internette en fazla neyi tıklıyor? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadınlar İnternetten Ne Alıyor?

Kadınlar İnternetten Ne Alıyor?

Bugün bakıldığında internet üzerinden alışveriş yapanların yüzde 75'ini erkekler yüzde 25'ini de kadınlar oluşturuyor. Online alışverişin başladığı ilk zamanlarda bu oran yüzde 99'a yüzde 1 erkeklerin lehine bir durumdaydı. Kadınların ürün kategorileri arasında yer alan kozmetik ve teknoloji ürünlerine ilişkin talebinin artmasıyla kadın müşteri oranı da giderek artıyor. Sadece takı ve...
  2. Kadınlar internette en çok neleri satın alıyorlar?

Kadınlar internette en çok neleri satın alıyorlar?

internetten ne satılır internette ne satılır internette satabilirim satabilirim internetten Çoğu kadınlar gerek üşengeçlikten gerek vakitlerinin olmamasından dolayı internetten alışveriş yapmakta..Ben şahsen biraz çekimser kalıyorum bu konuda çünkü satın alacağım ürünü ben sadece gözlerimle değil her şekilde yakından incelemeliyim ve o anda eğer denenecek bir ürünse üstüme takıp yakışıp...
  3. toprağın altında en fazla ne var

toprağın altında en fazla ne var

Behlül Dânâ hazretleri, Halife Harun Reşid’e soruyor: - Toprağın altında en fazla ne var? - Bunu bilemeyecek ne var, ölü var.? - Hayır, Sultanım ölüler değil feryatlar var. İman ile gidenler, niye daha çok çalışmadık, niye daha çok ibadet yapmadık diye, iman ile gidip, günahkâr olanlar da niye bu günahları işledik diye, kâfirler ise neden küfre sebep olacak işler yaptık diye herkesin...
  4. Kadınlar neden erkeklerden fazla konuşur ?

Kadınlar neden erkeklerden fazla konuşur ?

Gerçektende öyle ama kızlar:DHakkettende çok konuşuyoruz ya:)Kadınların özelliği olsa gerek.Hani bir laf vardır yaa...Rabbim çene vermiş konuşayım diye..:seker: bu söz erkeklere... KADINLAR NEDEN ERKEKLERDEN FAZLA KONUŞUR ? Üstelik kadınlar erkeklerden iki kat daha fazla konuşuyor. Ancak bu kadınların genetik özelliklerinden kaynaklanıyor. Erkeklerin beyinlerinin sol tarafı evde geçici...
  5. internette en fazla hangi sitelerden alışveriş yapılıyor

internette en fazla hangi sitelerden alışveriş yapılıyor

Merhaba.İnternetten alışverişe başlarda sıcak bakmıyordum am çevremde alışveriş yapanları gördükçe benim de aklıma yatmaya başladı.Merak ediyorum en çok alışveriş yapılan siteler hangileri ?

Sayfayı Paylaş