gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kadınlar Neden Ağlar?

Konu, 'Kadınca' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

kadınlar neden ağlar Küçük bir erkek çocuk annesine sordu: - Niçin ağlıyorsun?
    - Çünki ben kadınım diye cevapladı annesi.
    - Anlamadım! dedi çocuk. Annesi çocuğu kucaklayıp
    - Ve hiç bir zaman anlayamayacaksın! dedi.

Babasına:
    - Baba, annem niçin ağlıyor? diye sordu.
    Babanın cevabı:
    - Bütün kadınlar sebebsiz ağlayabilen yapıdadır diye oldu.

Küçük oğlan büyüdü, yetişkin adam oldu, hala kadınların niçin ağladıklarını keşfedemedi.

Nihayet öldükten sonra cennete gittiğinde Allah’a sordu:
    - Allahım! dedi. Kadınlar niçin bu kadar kolay ağlayabiliyorlar?

Allah dediki...

- Ben kadınlari özel yarattım!... Tüm yaşamın ağırlığını taşıyabilecek kuvvette olmasına rağmen başkalarına teselli verecek kadar yumuşak omuzlar.. Doğumun acısına olduğu kadar doğurdukları evlatlarının nankörlüğüne dayanabilecek iç kuvvetini verdim. Başkalarının kuvvetinin kalmadığında devam edecek azmi, ailesinin hastalığında yorgunluğa papuç bıraktırmayacak kudreti verdim.

Her türlü şart altında ve hatta annelerini çok kötü incitselerde, çocuklarını sevmek duygusallığını verdim. Bu duygusallık her yaştaki çocuklarının yaralarını sarmalarına, sorunlarını dinleyip paylaşmalarına yardım ediyor. Kocalarını tüm kusurlarıyla sevmek kuvvetini verdim.

Erkeğin kaburgasından onları erkeğin kalbini korumaları için yarattım. Onlara iyi bir kocanın eşini asla incitmeyeceğini fakat bazen destek ve kuvvetini deneyecek davranışlarda bulunacağını anlayacak duyarlı bir zeka verdim. Tek zayıflık olarak kadınlara birer göz yaşı verdim. Tamamen kendilerinin sahip oldukları, ihtiyaçları olduğunda kullanmak uzere.. İNSANLIK İÇİN BİR GÖZYAŞI !.. diye cevapladı.

Kadını güzel yapan şey ne saçı, ne vücudu, ne kendini ne şekilde taşıdığıdır. Kadını esas güzel yapan sevgisini paylaşabilmesi, fedakarlığı, sorumluluğu, anlayışı, sadece bilgiye değil aynı zamanda kalbe de yönelik aklıdır.

2. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Çok anlamlı bir yazıydı bitanem erkeklerin kesin okuması lazım bence .Teşekkürler.:kiss:

3. sessizprenses

sessizprenses Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    evet ya kesinlikle muhteşem..
    yani yaşadığımız bazı şeyler bizlere ağır geliyor ki dayanamıyoruz bazen..

Kadınlar Neden Ağlar? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kadınlar neden ağlar????

kadınlar neden ağlar????

Kucuk bir erkek cocuk annesine sordu "Nicin agliyorsun?". "Cunki ben kadinim" diye cevapladi annesi. "Anlamadim!" dedi cocuk. Annesi cocugu kucaklayip "Ve hic bir zaman anlayamayacaksin!" dedi. Babasina "Baba, annem nicin agliyor?" diye sordu. Babanin cevabi "Butun kadinlar sebebsizaglayabilen yapidadir" diye cevapladi. Kucuk...
  2. kadınlar neden ağlar?

kadınlar neden ağlar?

Küçük bir erkek çocuk, annesine sordu: "Niçin ağlıyorsun?" "Çünkü ben kadınım." Diye cevapladı annesi. "Anlamadım!" dedi çocuk. Annesi, çocuğu kucaklayıp "Hiç bir zaman anlayamayacaksın!" dedi. Babasına "Baba, annem niçin ağlıyor?" diye sordu. Babanın cevabı: "Bütün kadınlar sebepsiz ağlayabilen yapıdadır" oldu. Küçük çocuk...
  3. Bebekler neden ağlar?

Bebekler neden ağlar?

Bebeğinizin sizinle konuşma dili ağlamasıdır.Size acıktığını,altını kirlettiğini ya da bir yerinin ağrıdığını ağlayarak anlatırlar.Buyurun meleklerim bebeklerinizin ağlamalarının sebeplerini ayrıntılı bir şekilde öğrenelim; BEBEKLER NEDEN AĞLAR? Yenidoğan bebeklerin çok ağlamasının bir sebebi var mıdır? Bebekler sıkıntı veren her durumda teselli bulmak için yardım aramaya...
  4. Timsahlar Neden Ağlar

Timsahlar Neden Ağlar

Timsah neden ağlar, nedeni nedir, ne şekilde gerçekleşir, resimleri hakkında detaylı bilgi alalım. Hep timsah gözyaşı diye bahsederiz ama biz bunu sahte yani yalan ağlayanlar için kullanırızz Bakalım doğru bu muymuş yoksa başka birşey miymiş melekelr :) Eski efsaneye göre bir timsah avını yuttuktan sonra yas tutarmış. Bu yüzden de ağlarmış timsahlar. Fakat bu sadece bir efsane ve...
  5. Bebeğiniz Neden Ağlar?

Bebeğiniz Neden Ağlar?

bebek ağlaması bebek ağlaması sebepleri bebek ağlaması nedenleri Bebeklerin tek iletişim yolları ağlamaktır melekler :) Acıkınca, karınları ağrıyınca, sıkılınca, sizi hissetmek istediğinde, korktuğunda, kısacası herşey için ağlarlar. Önemli olan bu ağlamaların acıdan mı, isteklerden mi olduğunu ayırtedebilmektir. Bu makalemizde bebeklerin ağlama sebepleri hakkında sizlere bilgiler...

Sayfayı Paylaş