gebe
  1. BöğüRTLen

BöğüRTLen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

kadınlar neden ağlar?

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında BöğüRTLen tarafından paylaşıldı.

Küçük bir erkek çocuk, annesine sordu: "Niçin ağlıyorsun?" "Çünkü ben kadınım." Diye cevapladı annesi. "Anlamadım!" dedi çocuk. Annesi, çocuğu kucaklayıp "Hiç bir zaman anlayamayacaksın!" dedi. Babasına "Baba, annem niçin ağlıyor?" diye sordu. Babanın cevabı: "Bütün kadınlar sebepsiz ağlayabilen yapıdadır" oldu. Küçük çocuk büyüdü, yetişkin adam oldu, halâ kadınların niçin ağladıklarını keşfedemedi. Nihayet öldükten sonra cennete gittiğinde Allah'a sordu. "Allahım!" dedi: "Kadınlar niçin bu kadar kolay ağlayabiliyorlar ?" Allah:"Ben kadınları özel yarattım! Tüm yaşamın ağırlığını taşıyabilecek kuvvette olmasına rağmen başkalarına teselli verecek kadar yumuşak omuzlar, doğumun acısına olduğu kadar doğurdukları evlatlarının nankörlüğüne dayanabilecek iç kuvvetini verdim. Başkalarının kuvvetinin kalmadığında; devam edecek azmi, ailesinin hastalığında; yorgunluğa pabuç bıraktırmayacak kudreti verdim. Her türlü şart altında, hatta kendilerini çok kötü incitseler de, çocuklarını sevmek duygusallığını verdim. Bu duygusallık her yaştaki çocuklarının yaralarını sarmalarına, sorunlarını dinleyip paylaşmalarına yardım ediyor. Kocalarını tüm kusurlarıyla sevmek kuvvetini verdim. Onlara iyi bir kocanın eşini asla incitmeyeceğini fakat bazen destek ve kuvvetini deneyecek davranışlarda bulunacağını anlayacak duyarlı bir zeka verdim. Tek zayıflık olarak kadınlara bir gözyaşı verdim... Kadını güzel yapan şey ne saçı, ne vücudu,ne de kendini ne şekilde taşıdığıdır. Kadını esas güzel yapan sevgisini paylaşabilmesi,fedakarlığı, sorumluluğu, anlayışı, sadece bilgiye değil aynı zamanda kalbe de yönelik aklıdır.

2. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: kadınlar neden ağlar?
    kadınlar hiç ağlamasın güzel yazıydı canım paylaşım için teşekkürler emeğine sağlık

kadınlar neden ağlar? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadınlar Neden Ağlar?

Kadınlar Neden Ağlar?

kadınlar neden ağlar Küçük bir erkek çocuk annesine sordu: - Niçin ağlıyorsun? - Çünki ben kadınım diye cevapladı annesi. - Anlamadım! dedi çocuk. Annesi çocuğu kucaklayıp - Ve hiç bir zaman anlayamayacaksın! dedi. Babasına: - Baba, annem niçin ağlıyor? diye sordu. Babanın cevabı: - Bütün kadınlar sebebsiz ağlayabilen yapıdadır diye oldu. Küçük oğlan büyüdü, yetişkin adam oldu, hala...
  2. Bebekler Neden Ağlar?

Bebekler Neden Ağlar?

Bebekler Neden Ağlar? Acıkan, altı kirlenen, altında pişik olan ya da gaz sancısı çeken her bebek ağlar. Özellikle 2 aylıktan büyük olanlar kucak istedikleri ya da ilgi beklentilerini belirtmek için de ağlayabilirler. Altı henüz değiştirilmiş, karnı doyurulmuş ve pişik sorunu olmayan bebekler ayaklarını karnına çekerek kızarıp ağlıyorsa bunun nedeni gaz sancısıdır. Bebeğin ağlama nedeni...
  3. kadınlar neden ağlar????

kadınlar neden ağlar????

Kucuk bir erkek cocuk annesine sordu "Nicin agliyorsun?". "Cunki ben kadinim" diye cevapladi annesi. "Anlamadim!" dedi cocuk. Annesi cocugu kucaklayip "Ve hic bir zaman anlayamayacaksin!" dedi. Babasina "Baba, annem nicin agliyor?" diye sordu. Babanin cevabi "Butun kadinlar sebebsizaglayabilen yapidadir" diye cevapladi. Kucuk...
  4. Timsahlar Neden Ağlar

Timsahlar Neden Ağlar

Timsah neden ağlar, nedeni nedir, ne şekilde gerçekleşir, resimleri hakkında detaylı bilgi alalım. Hep timsah gözyaşı diye bahsederiz ama biz bunu sahte yani yalan ağlayanlar için kullanırızz Bakalım doğru bu muymuş yoksa başka birşey miymiş melekelr :) Eski efsaneye göre bir timsah avını yuttuktan sonra yas tutarmış. Bu yüzden de ağlarmış timsahlar. Fakat bu sadece bir efsane ve...
  5. Bebeğiniz Neden Ağlar?

Bebeğiniz Neden Ağlar?

bebek ağlaması bebek ağlaması sebepleri bebek ağlaması nedenleri Bebeklerin tek iletişim yolları ağlamaktır melekler :) Acıkınca, karınları ağrıyınca, sıkılınca, sizi hissetmek istediğinde, korktuğunda, kısacası herşey için ağlarlar. Önemli olan bu ağlamaların acıdan mı, isteklerden mi olduğunu ayırtedebilmektir. Bu makalemizde bebeklerin ağlama sebepleri hakkında sizlere bilgiler...

Sayfayı Paylaş