gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Kadınlar neden aşerir?

Konu, 'Kadınlar' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

Hamilelik esnasında kadınların aşerme'si hemen hepimizin bir şekilde duyduğu bir konudur. Gerçekte ise bazı kadınlar bu durumu yaşarken bazıları yaşamaz. Beslenme uzmanları aşerme`nin gıdanın kendisine değil vücutta yarattığı etkiye yönelik olduğunu söylüyorlar. Ayrıca beslenme şeklinizdeki bir dengesizlikten de ortaya çıkabiliyor. Örneğin tahıl açısından zengin bir diyetle besleniyorsanız yağ ve tatlılara karşı aşırı bir arzu duymaya başlayabilirsiniz; ya da protein açısından zengin bir beslenme şekli gene şeker yeme istediğini bol şeker tüketimi de tuzlu yeme arzusunu artırabilir. Pek çok kadın hamilelik esnasında tat ve koku alma duyularında değişiklik gözlemler. Örneğin bazı kadınlar hamileliğin ilk safhalarında ağızlarında aaaalik bir tat olduğundan bahsedebilir. Bu türden değişiklikler de bazı besinlere duyulan isteği ve diğerlerine duyulan isteksizliği açıklayabilir.

Aşerme
    bazı kadınlarda duyguların bilinç seviyesindeki ya da bilinç altındaki karşılığı şeklinde de ortaya çıkabilir. Örneğin çocukluğunuzda sevdiğiniz bir şeyi yemek isteyebilir ya da din veya kültürünüzle özel bir bağlantısı olan bir besini tüketmek isteyebilirsiniz. Özellikle de hala aynı çevrede yaşıyorsanız. Alışılagelmedik gıdaları arzulamanız hamile olmak gibi özel bir duruma dikkat çekmek için kullandığınız size özel bir yol olabilir.

Hamilelik sırasında
    aşerme`nin aksi bir durum da meydana gelebilir. Yani kahve ve alkol ya da kızartma gibi bazı yiyecek ve içeceklere karşı isteksizlik oluşabilir. Bu çoğunlukla mide bulantıları sebebiyle olur. Tüm bunların yanı sıra ortaya çıkabilecek bir diğer durum da tıpta pika olarak adlandırılmaktadır. Pika yenilebilir olmayan sabun macun toprak gibi maddeleri yeme arzusudur.

Kadınlar neden aşerir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadınlar neden askere gitmez?

Kadınlar neden askere gitmez?

evlilik yıldönümü bence hiçte böyle olmaz :seker: vatan için ne yapacağımızı biliriz biz:sinir::sinir:
  2. Kadınlar neden kaçanı kovalar?

Kadınlar neden kaçanı kovalar?

"Ben yapmam, ben öyle değilim, ben şöyleyim - böyleyim" demeyin:D:D Şurda biz bizeyiz gelin, eğri oturup doğru konuşalım ve itiraf edelim Melek'lerim :D:D Biz kadınlar neden kaçanı kovalarız? Aaa olmadı ama biz bizeyiz dedim, bakın bilimsel olarak bile açıklanmış ki, kadınlar kendilerine ilgisiz olan, kaçan erkeği kovalarmış :bob: Ee hadi gelin, birde altında yatan nedenleri...
  3. Kadınlar Neden Terk Edilir ?

Kadınlar Neden Terk Edilir ?

terk edilen kadın terkedilen kadın Birlikteliklerde erkekler kadınları, kadınlar erkekleri neden terk eder hiç düşündünüz mü melekler ? Elbette ki bazı şeyler yolunda gitmez, fikir çatışmaları, anlaşmazlıklar başlar ve mutlu başlayan birliktelikler sona erer. Uzmanların yaptığı araştırmalarda erkeklerin kadınları daha kısa sürede terk ettikleri ortaya çıkmış. Sebebi ise düşündürücü; onu...
  4. Baba Adayları da Aşerir!

Baba Adayları da Aşerir!

erkeklerde aşerme baba adayları Sevgili melekler, boşuna gülmeyin, ne yanlış yazdım ne de dalga geçiyorum. Evet, baba adayları da aşerir ve bu bir tür rahatsızlıktır. Tıptaki adı da "Couvade Sendromu"dur. Bu durum baba adaylarının hamilelik belirtilerini anne adaylarıyla birlikte göstermesine deniyor. Şimdi gelin bu enteresan durumla ilgili bilgilere göz atalım... Baba...
  5. Hamileler neden aşerir?

Hamileler neden aşerir?

hamile kadın neden aşerir,bebek aşerirmi,gebelikte aşerme neden olur,hamilelikte aşerme hakkında bilgiler Gebe kadınların yaklaşık %85 i gebelik süresince en az bir yiyeceğe karşı aşırı istek duymuştur. Bu yiyeceklerin sınıflandırılması pek mümkün değildir. Çünkü çok değişik şeyleri canınız isteyebilir. Peynire sardığınız turşu, kaşık kaşık sos veya pirzolanın yağları bunlar arasında yer...

Sayfayı Paylaş