gebe
  1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113

Kadınlar neden çok konuşur?:)

Konu, 'Kadınca' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

Böyle bir konu açılmışmıydı bilmiyorum ama merak ettim gerci araştırdım ama sizin fikirlerinizi almak istiyorum acaba kadınlar neden erkeklerden fazla konuşur hatta bazı zamanlar erkekleri artık yoldan çıkarır :D:D Gerçi ben sessiz bir bayanım ama yeri geldiğinde ben de cok konuşurum yani hahaha hadi bakalım melişler bekliyorum topiğe sizde paylaşın fikirlerinizi bu kadınların derdi neymiş öğrenelim hahaha [​IMG]

hatiss ve aşkkelebeği bunu beğendi.
  2. ŞIPIDIK

ŞIPIDIK Ayın En Güzel Ojeli Üyesi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.073
    Ödül Puanları:
    113
    Bende çok fazla konuşan biri değilimdir günlük hayatta. - kendilerini göstermek için, bende varım demek için, sıkıntıdan, bunalımdan çok konuşuyor olabilirler.

hatiss bunu beğendi.
  3. ŞIPIDIK

ŞIPIDIK Ayın En Güzel Ojeli Üyesi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.073
    Ödül Puanları:
    113
    Yada evliyse kocalarının başının etini yiyip kurtulmak için :D:D

4. LaViNYaM

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
  5. aşkkelebeği

aşkkelebeği Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.224
    Ödül Puanları:
    113
    lavınya kadınlar cok konusur cunku onları cıleden erkekler vrdır hayatlarında hahaha ınan bna dogru tespıtım cevremdekılerı gozlemlıyorum hepsınn altında bu neden yatıyor bnde konusurm ama dırdırcı degılm sadece bayan tribimdir:D:Dkoçişe cok ıyı trip atarm

hatiss bunu beğendi.
  6. LaViNYaM

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
    demekki kadınların sivri okuymuş bu dırdır etmek özellikler kocişlerine karşı kullanılan bi ok hahaha

aşkkelebeği bunu beğendi.
  7. hatiss

hatiss Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    - Kadın üzüntülü olduğunda kendini iyi hissetmek için konuşma eğilimindedir. Erkek ise susmayı tercih eder.
    2- Kadın yüksek sesle düşünür. Ne söylemek istediğini yüksek sesle araştırır.

3- İçtenlik ve paylaşımcılık hisleri kadını konuşmaya iter. Yakınlık ve yalnız olmama isteği konuşma ihtiyacını arttırır.

4- Kadın bilgi paylaşımı için konuşur. Erkek için ise konuşmak sadece bilgi aktarma işidir.

Konuşmada Zamanlama

Karşı cinsle ilişkilerde herkesin sessiz bir zamanı olmalıdır. Kadın erkeği keyifsiz gördüğünde onu ısrarla konuşmaya zorlarsa beklemediği bir tepki ile karşılaşabilir. Erkek kabuğuna çekilip sorununu kendi kendine çözmeye çalışırken eşinin ona yardım etmek istemesini yetersizlik gibi düşünebilir. Kadın üzüntülü iken gereksiz konuştuğunda erkek onu terslerse sevilmediğini ve değersiz olduğunu varsayacaktır. Oysa erkek sadece eşini dinlediğinde onun gevşediğini görecektir.

Kadının üzüntülü iken eşine sessiz zaman tanıması, erkeğinde eşi üzüntülü iken onu anladığını hissettirmesi iletişimi sağlıklı hale getirmeye yeter.

Erkek suskun veya stresli, kadın çok konuşkan yada üzüntülüyken onda yanlış yapıyorsun hissini uyandırmak en büyük iletişim hatasıdır.

Erkek ve kadın birbirlerini ego doyumlarının tek aracı haline getirdiklerinde muhatapları ruhlarının bile kontrol edildiği hissini duyabilir. Halbuki kendini özgür hissedemeyen kişinin mutlu olması çok zordur.

8. LaViNYaM

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
    kısss ben zaten araştırdım sizin fikirlerinizi bekliyorum ben hahaha

9. LaViNYaM

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
    bir kadın gözüyle yani sizin fikirleriniz lazım bana

10. hatiss

hatiss Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    tamam bi alıntı daha yapayım:)ABD'li bilim adamlarının araştırmalarına göre kadınların daha fazla konuşmalarının nedeni, beyinlerinin iletişimle ilgili kısmının erkeklerinkine oranla altı yıl erken gelişmesiymiş...

11. hatiss

hatiss Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    Valla aslında ben cok konuskan biri değilimdir öle aksıne çekingenım.konusarak kendımı öle pek ifade edemem oyüzden hep susmayı secerim.ama buda bana emin olun cok şey kaybettırıo.aslında kadının konuşkan olması bence güzel bişi diye düşünüyorum eger çenemız olmasa erkekler bizden baskın çıkar buda hiç ii olmaz.belkıde bu çok konuşmamız sayesınde eşitlik saglanıodur ve bütün oluodur erkeğe göre.:)kasinma

12. aşkkelebeği

aşkkelebeği Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.224
    Ödül Puanları:
    113

cok dogru bır tespt kesnlkle bnde bunu anlatmaya calıstım.

13. aşkkelebeği

aşkkelebeği Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.224
    Ödül Puanları:
    113
    özellkle son cümleyi eşime okutacagm kendını özgür hissetmeyen birinin mutlu olması çok zordur.!!!!! eşimm fasla kıskanc ve kıyafetlerımı karısır bnde sevmem ınadına yaparım

14. LaViNYaM

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113

evet işte bunu istiyorum ben süper bi acıklama olmuş sağol erkeklerin baskısını azaltmak için olabilir

hatiss bunu beğendi.
  15. LaViNYaM

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
    sende ona karış bakalım bi daha bişey diyebiliyomu hahaha

Kadınlar neden çok konuşur?:) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadınlar Neden Daha çok kaygılı?

Kadınlar Neden Daha çok kaygılı?

Kaygılı? Kadınların her yaşta erkeklerden daha kaygılı olduklarını söyleyen bilimadamları, ayrıca kadınların daha fazla risk aldıklarını ve erkeklere göre daha endişeli olduklarını belirtiyorlar. Yapılan çalışmalarda, bunun sebebinin, geçmişte yaşanan kötü olayların gelecekte endişe olarak su üstüne çıkması olduğu ortaya konuyor. Yapılan iki yeni araştırmayla, geçmişte yaşanan olayların...
  2. Kadınlar Neden Çok Konuşur

Kadınlar Neden Çok Konuşur

kadınlar neden çok konuşur kadinlar neden cok konusur kadınların çok konuşması ile ilgili sözler Konuşma faaliyeti sol beyinde gerçekleşiyor. Erkeklerin sol beyni kadınlara göre daha az geliştiği için konuşma konusunda iyi değiller. Erkekler çoğunlukla kafalarının içinde konuşuyor, çünkü kadınların iletişim kurma konusundaki sözel yeteneklerine sahip değiller. Gün sonunda erkeğin işten...
  3. Kadınlar Neden Çok Konuşur melekler biliyor musunuz ?

Kadınlar Neden Çok Konuşur melekler biliyor musunuz ?

Kadınlar Neden Çok Konuşur Konuşma faaliyeti sol beyinde gerçekleşiyor. Erkeklerin sol beyni kadınlara göre daha az geliştiği için konuşma konusunda iyi değiller. Erkekler çoğunlukla kafalarının içinde konuşuyor, çünkü kadınların iletişim kurma konusundaki sözel yeteneklerine sahip değiller. Gün sonunda erkeğin işten döndükten sonra büründüğü suskunluk yüzünden günümüzde pek çok kadın...
  4. Kadınlar neden erkeklerden fazla konuşur ?

Kadınlar neden erkeklerden fazla konuşur ?

Gerçektende öyle ama kızlar:DHakkettende çok konuşuyoruz ya:)Kadınların özelliği olsa gerek.Hani bir laf vardır yaa...Rabbim çene vermiş konuşayım diye..:seker: bu söz erkeklere... KADINLAR NEDEN ERKEKLERDEN FAZLA KONUŞUR ? Üstelik kadınlar erkeklerden iki kat daha fazla konuşuyor. Ancak bu kadınların genetik özelliklerinden kaynaklanıyor. Erkeklerin beyinlerinin sol tarafı evde geçici...
  5. Biz Kadınlar Neden Çok Ağlarız ?

Biz Kadınlar Neden Çok Ağlarız ?

ağlayan kadın, resimleri, nedenleri, hakkında bilgileri merak ediyorsanız buyrun yazımıza arkadaşlar. biz kadınlar neden çok ağlarız. her başımız sıkıştığında, üzüldüğümüzde, sinirlendiğimizde, mutlu olduğumuzda hep ağlarız. erkeklere göre biz kadınlar neden çok sulu gözlüyüz acaba :D:D işte bu yazımızda biz kadınların neden çok ağladığını sizlere sunuyoruz melekler. Ağlamanın...

Sayfayı Paylaş