gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Kadınlar neden erkeklerden fazla konuşur ?

Konu, 'Kadınlar' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

Gerçektende öyle ama kızlar:DHakkettende çok konuşuyoruz ya:)Kadınların özelliği olsa gerek.Hani bir laf vardır yaa...Rabbim çene vermiş konuşayım diye..:seker: bu söz erkeklere... [​IMG]

KADINLAR NEDEN ERKEKLERDEN FAZLA KONUŞUR ?
    Üstelik kadınlar erkeklerden iki kat daha fazla konuşuyor. Ancak bu kadınların genetik özelliklerinden kaynaklanıyor. Erkeklerin beyinlerinin sol tarafı evde geçici olarak devre dışı kalıyor...

Kadınların, erkeklerden iki kat daha fazla konuştuğu belirtildi.
    Alman Freundin dergisinin haberinde, kadınların ağzından günde ortalama 23 bin kelime çıktığı, erkeklerin ise kadınların kullandığı kelime sayısının yarısıyla yetindiği belirtildi.
    Berlinli Psikolog Constanze Fakih, kadınlar ve erkekler arasındaki yanlış anlaşılmaların bundan kaynaklandığını tahmin ediyor.
    İletişim uzmanları Allen ve Barbara Pease, erkeklerin az konuşmasının beyinlerinden kaynaklandığını belirterek, erkeklerin beyinlerinin sağ tarafının gün boyu yapılan işlerle meşgul olurken, konuşma ve dinleme için görevli sol tarafın geçici olarak devre dışı bırakıldığını söylediler.
    Uzmanlar, bunun, erkeklerin akşam saatlerinde konuşmamasının nedeni olduğunu kaydettiler.

2. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    çenemiz doğuştan düşük napalım :D

3. ilkimefsa

ilkimefsa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kadınların herbişeyi farklı anam

4. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Biz kadınlar her halimizle özeliz hııhhhh:D

Kadınlar neden erkeklerden fazla konuşur ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadınlar Neden Çok Konuşur

Kadınlar Neden Çok Konuşur

kadınlar neden çok konuşur kadinlar neden cok konusur kadınların çok konuşması ile ilgili sözler Konuşma faaliyeti sol beyinde gerçekleşiyor. Erkeklerin sol beyni kadınlara göre daha az geliştiği için konuşma konusunda iyi değiller. Erkekler çoğunlukla kafalarının içinde konuşuyor, çünkü kadınların iletişim kurma konusundaki sözel yeteneklerine sahip değiller. Gün sonunda erkeğin işten...
  2. Kadınlar Neden Çok Konuşur melekler biliyor musunuz ?

Kadınlar Neden Çok Konuşur melekler biliyor musunuz ?

Kadınlar Neden Çok Konuşur Konuşma faaliyeti sol beyinde gerçekleşiyor. Erkeklerin sol beyni kadınlara göre daha az geliştiği için konuşma konusunda iyi değiller. Erkekler çoğunlukla kafalarının içinde konuşuyor, çünkü kadınların iletişim kurma konusundaki sözel yeteneklerine sahip değiller. Gün sonunda erkeğin işten döndükten sonra büründüğü suskunluk yüzünden günümüzde pek çok kadın...
  3. Kadınlar erkeklerden 3 kat fazla konuşuyormuş

Kadınlar erkeklerden 3 kat fazla konuşuyormuş

Kadınlar erkeklerden 3 kat fazla konuşuyor Yapılan bir araştırmada, kadınların erkeklerden üç kat fazla konuştuğu ortaya çıktı. Araştırmaya göre, kadınlar ortalama olarak günde 20 bin kelime sarf ediyor. Yani kadınlar erkeklerden günde 13 bin kelime fazla konuşuyor. Psikiyatr Luan Brizendine, ''The Female Mind'' (Kadın Zihni) adlı kitabında, kadınların ayrıca daha hızlı konuştuklarını,...
  4. Kadınlar erkeklerden neleri saklar ?

Kadınlar erkeklerden neleri saklar ?

Çenesi hiç kapanmayan biz kadınlar ne de çok sır saklarmışız şaştım da kaldım vallahi :)) Bayanların bazı alışkanlıkları o derece muamma ki bazen kendilerine bile bunu niçin yaptıklarını açıklayamıyorlar. Erkeklerin Bayanların anlamamalarına şaşmamalı, evet bazen erkek cinsi de inanılmaz derece düz düşünebiliyor, ama problem konusu da bu kadar çetrefilli olunca gerçekten hallerine biraz...
  5. Kadınlar neden çok konuşur?:)

Kadınlar neden çok konuşur?:)

Böyle bir konu açılmışmıydı bilmiyorum ama merak ettim gerci araştırdım ama sizin fikirlerinizi almak istiyorum acaba kadınlar neden erkeklerden fazla konuşur hatta bazı zamanlar erkekleri artık yoldan çıkarır :D:D Gerçi ben sessiz bir bayanım ama yeri geldiğinde ben de cok konuşurum yani hahaha hadi bakalım melişler bekliyorum topiğe sizde paylaşın fikirlerinizi bu kadınların derdi neymiş...

Sayfayı Paylaş