gebe
  1. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Kadınlar şiddete karşı yürüdüler

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Kadınlar dün kendilerine yönelik şiddeti çeşitli eylemlerle protesto etti. İstanbul'daki eyleme polis müdahale etti..

Ankara'da bazı sivil toplum örgütleri, "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü'' dolayısıyla kadına yönelik şiddeti protesto etti. Çeşitli sivil toplum örgütlerinden oluşan Ankara Kadın Platformu üyeleri Güvenpark'ta bir araya geldi. "Taciz ve Tecavüz İnsanlık Suçudur'', "Şiddete Hayır Diyoruz, Dayanışmayla Birleşiyoruz'' ve "Kimsenin Namusu Değiliz'' pankartları taşıyan ve çeşitli sloganlar atan grup daha sonra Yüksel caddesine yürüdü. Konuşma yapan, DTP millletvekili Ayla Akat Ata, toplumun değişim ve dönüşüme ihtiyacı olduğunu, dönüşümü kadınların gerçekleştireceğini dile getirdi. Ata, "Risk almadan, bedel ödemeden değişim olmaz. Kadınlar değişimin öncüsü olacaklar. Kadınlar olarak eşitlik ve özgürlüğümüz için risk almaya, bedel ödemeye hazırız'' dedi. İstanbul Galatasaray Meydanı'nda da bir grup, kadına şiddeti anlatan resim, afiş sergisinde silah, kemer, maşa, kravat, kelepçe de sergiledi. Ancak polis, serginin izinsiz açıldığını belirterek, materyalleri topladı. Kadınlar bunu oturarak proesto etti.

sabah.com

Kadınlar şiddete karşı yürüdüler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. "Kadınlara yönelik şiddete son" filmi

"Kadınlara yönelik şiddete son" filmi

Kadınlara Yönelik Şiddete SON filmi 22 Kasım’da Tempo Dergisi ile Gazete Bayilerinde! Kadınlara yönelik şiddeti, tanıklık ve mücadele deneyimleriyle ele alan, bir yıllık çalışma süreci sonunda tamamladığımız “Kadınlara Yönelik Şiddete SON” filmi 22 Kasım gününden itibaren Tempo dergisi ile ücretsiz olarak da dağıtılacak. Filmde kadınlara yönelik şiddeti ve bu şiddetle mücadeleyi...
  2. çocuklara karşı şiddete karşı bir kaç söz

çocuklara karşı şiddete karşı bir kaç söz

şiddete karşı sözler şiddetle ilgili sözler şiddet ile ilgili şiddet ile sloganlar şiddetle sloganlar kızımın bi arkadaşından aldığı kitaptan bi kaç örnek ben kitabı okudum ve çok etkilendim sizinlede paylaşmak istedim umarım beğenirsiniz. Şiddetle güç kanıtlayan barışa hasret kalır. Bir zorba bin sopayla gezer bir gülücük bin zorbayı ezer. Güç ile şiddet evlenmiş çocukları canavar...
  3. Şiddete KARŞI Telefonlar

Şiddete KARŞI Telefonlar

Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri Ankara- 0 312 4186662 İstanbul -0 212 5114275 İzmir - 0 232 4457183 Kadın Dayanışma Vakfı Ankara - 430 40 05-06 Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı İstanbul - 0 212 2925232 İstanbul Barosu Adli Yardım Bürosu İstanbul - 0212 251 63 25-26'dan 150 ve 163 Mağdur Çocuklar Hukuki Yardım Hattı 0212 245 63 51 - Her gün saat:12.00-17.00 arası açık
  4. Hangi Kadınlar Şiddete Uğrar ve Dayak Yer?

Hangi Kadınlar Şiddete Uğrar ve Dayak Yer?

Ne kötü değil mi, Konuştuğumuzda dilimize yakışmıyor, duyduğumuzda kulaklarımız rahatsız oluyor. Kadınlarımız hala dayak yiyor. Oysa herkes bundan rahatsız oluyor da bir tek şiddet uygulayan eşler, kocalar, babalar, ağabeyler rahatsız olmuyor. Aile içi şiddet tam gaz devam ediyor ülkemizde ve kadınlarımız hala susmaya devam ediyor. Eğitimli eğitimsiz şiddet insan ayırmıyor biliyor musunuz ?...
  5. Ünlü Kadınlarımızdan "Şiddete Hayır" Resimleri

Ünlü Kadınlarımızdan "Şiddete Hayır" Resimleri

Bu konu; Ünlü Kadınlarımızdan "Şiddete Hayır" Resimleri haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, sinema ve televizyon dünyamızın ünlü kadınları "Kadına Şiddete Hayır!" demek için objektif karşısına geçtiler. Eşleri ya da sevgilileri tarafından şiddete maruz kalarak ölen ve yaralanan kadınlara dikkat çekmek için, Kadınlar Günü kapsamında poz veren ünlü...

Sayfayı Paylaş