gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.521
    Ödül Puanları:
    113

Kadınlar sizin tarlanızdır ne demek?

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

Sual: (Kadınlar sizin tarlanızdır) mealindeki âyetle, anal veya oral yol gibi, her çeşit ilişkiye izin verildiği söyleniyor. Bunlar dinimizde yasak değil mi? CEVAP
    Bildirdiğiniz âyet-i kerimenin meali şöyledir:
    (Kadınlarınız sizin [evlat yetiştiren, ekin] tarlanızdır. O halde, [evlat yetiştirmek üzere tohum ekilen tarlanıza, yani döl yatağına] dilediğiniz gibi [arzu ettiğiniz şekilde, gece, gündüz] gelin. Kendiniz için önden iyi ameller gönderin [hayırlı evlatlar yetiştirin]. Bir de Allah’tan korkun ve bilin ki, elbette Allah’ın huzuruna varacaksınız. İman edenlere [Cenneti] müjdele!) [Bekara 223]

7.Jpeg

Bu âyette, çocuk yetiştirmekten bahsediliyor. Bir önceki âyette, kadınlarınıza meşru yoldan yaklaşın deniyor. Bu âyette de tarla deniyor. Tarla, ürün yetiştirilen yer demektir. Tarlaya tohum ekilen yer bellidir. Başka yerden tohum ekilse ürün alınmaz. Bu ayetin iniş sebebi tefsirlerde şöyle bildiriliyor:
    Yahudilerin (Kadının arkasından ön uzvuna yaklaşılırsa, çocuk şaşı olur) demeleri üzerine, Allahü teâlâ da, öyle bir şey olmadığını, ön uzuvdan olmak şartıyla her şekilde birleşmenin mahzuru olmadığını bildiriyor.

Bu âyetin anal veya oral yolla bir alakası yoktur. Hele dübürden yaklaşmak, büyük günahtır. Peygamber efendimiz, (Hanımına arka uzvundan [dübüründen] yanaşan melundur) buyuruyor.

Karısına arka yoldan yaklaşan kimseyle, erkekle livata yapan, hüküm itibariyle aynıdır; çünkü pislik çıkan yerdeki pislik ve rahatsızlık verici şeyler, ay hali kanından daha fazladır. Ay halinde, kan necaseti bulunduğu için, helal yol bile haram olmaktadır. O bakımdan, pislik yeri olan dübür, daha çirkin ve daha kötüdür. (Kurtubi tefsiri)

Kadınlar sizin tarlanızdır ne demek? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ne demek???

ne demek???

about ne demek about ne demektir has a spectacular aura about..........ne demek????benim ingilizcem yokki.....kalplerimin yaninda var da.....merak ettim.....ingilizce yazilar kaldirilsa ne iyi olur........hem bilmemek ayip degil ogrenmemek ayip...dime....)))
  2. "Kadınlar sizin tarlalarınızdır" (bakara/223) ayetini açıklarmısınız?

"Kadınlar sizin tarlalarınızdır" (bakara/223) ayetini açıklarmısınız?

kadınlar sizin tarlalarınızdır ayetinin açıklaması bakara suresi 223. ayet kadınlar sizin tarlalarınızdır ayeti hakkında bilgi açıklama ne demek isteniyor.Tefsir ilmi sayesinde açıklama getirilmiş ayetlerden birini sunuyoruz sizlere meleklerim.Bizzat biz kadınları konu alan bu ayet ve açıklamasndan en güzel şekilde faydalanabilmeniz dileğiyle.Dinimizle ilgili aklınıza takılan her türlü soruyu...
  3. Kadınlar sizin tarlalarınızdır ayeti

Kadınlar sizin tarlalarınızdır ayeti

Kadınlar sizin tarlalarınızdır ayeti Kadınlar sizin tarlalarınızdır ayetinin meali nedir bilen var mı? Selam bayanlar Kadınlar sizin tarlalarınızdır ayetinin anlamı meali hakkında bilgi edinmek istiyorum. Kadınlar sizin tarlalarınızdır (bakara/223)
  4. BAKARA - 223 Kadınlar sizin tarlalarınızdır ayetinin meali

BAKARA - 223 Kadınlar sizin tarlalarınızdır ayetinin meali

Kadınlar sizin tarlalarınızdır ayetinin meali BAKARA - 223 Az önce bir misafirimiz "Ksdınlar sizin tarlanızdır ayetinin mealini istiyorum" demiş. Ben de konu üzerinde elbette ki araştırma yaptım ve araştırmalarım sonucunda edindiğim bilgileri sizlerle de paylaşmak istedim Melek'ler. Nisâukum harsun lekum, fe’tû harsekum ennâ şi’tum ve kaddimû li enfusikum vettekûllâhe va’lemû...
  5. Bonzai Nedir, Ne Demektir?

Bonzai Nedir, Ne Demektir?

bonzai nedir, bonzai ne demektir, bonzai hakkında Sevgili melekler, son günlerde ne yazıkki pek çok gencin ölümüne sebep olan ve ismini yeni yeni duyduğumuz bonzai nedir, insan sağlığını nasıl etkiler sizlere bilgi veriyoruz... Uyuşturucu madde içerikli olan ve kullanımı esnasında insan metabolizmasına çok zararları dokunan Bonzai tamamen uyuşturucu maddeden ve bazı bitkilerin...

Sayfayı Paylaş